امان از این مردم بی اطلاع
توي حاشيه نباشيد!
دنبال مسايل بيهوده نرويد.
فقط به هدفتان فكر كنيد.
البته به نظر من اين تاپيك بيهودست، شما كار نداشته باشيد كه مردم چه فكري مي كنند. افكار خودتون رو درست كنيد.
از هر چيزي كه تنفر داريد گرفتارش مي شويد.
پس اگر به مسخره شدن اهميت ندهيد، ديگر به شما توهين نمي شود و يا اگر هم بشود براي شما مهم نيست و مي توانيد بي تفاوت به اين مسايل دنبال عشق و علاقه خودتون باشيد.
درسته كه ما در اين جامعه زندگي مي كنيم اما اگر بخواهيد به حرف مردم اهميت دهيد جريان آن پدر ، پسر و الاغشان پيش مي آيد.
در آخر هم شما هركاري بكنيد بازهم ايراد مي گيرند.
پس اصلا به اين مسايل كوچك حاشيه اي اهميت ندهيد.
اميدوارم كه موفق باشيد.

پاسخ
سلام
من با دوستم star موافقم-تا زمانی که علم باشه جهل هم خواهد بود پس زیاد مسئله ی مهمی نیست که روش فکر کنید-سعی کنید باهاش کنار بیاید
هرکجا هستم باشم-آسمان مال من است!
پاسخ
البته من تقریبا باهتون موافقم (تقریبا)
ولی آخه چرا این مردم........ کسایی رو که از علم و درس و این حرفا چیزی سرشون میشه رو بچه می دونن ولی کسایی که همیشه توی مدرسه بچه تنبل بودند و از علم و...... هیچی بارشون نمیشه رو یک مرد واقعی می دونن؟
این تفکر مردم منو شدیدا آزار میده :x :x :x :x
آخه خدایا اینا کجاش اشرف مخلوقاتن؟
در مسابقه خواب برتر در وبلاگ زیر شرکت کنید و جایزه نجومی بگیرید:
http://www.rasadroya.blogfa.com
پاسخ
من پستي داده بودم و چند سوال رو پرسيدم اما متاسفانه حذف شده. دليلش هم هرچيزي كه باشه غير قابل توجيه! چون جواب من جواب اولين سوال اين تاپيكه. چرا مردم ما بي اطلاع هتند و اصلاً چرا بايد اين مشكلات به وجود بياد. ببينيد. هر موردي كه توي جامعه وجود داره و شما ميبينيد مردم با اون مشكل ندارند به خاطر اينه كه فرهنگش جا افتاده. و اينكه كساني كه توي اون راه بودن خودشون خواستند. پس ما هم بايد اول خودمون رو توجيه كنيم تا بتونيم مردم رو هم توجيه كنيم.
دوشنبه , 18 مهر 1384.گاهی یه تاریخ آدمو پر انرژی تر میکنه.منو استروتاکSmile
پاسخ
لطفا بیشتر توضیح بدید :roll:
پاسخ
ببینید توی جامعه هر قسمتی فرهنگ خاص خودش رو می طلبه. من مثالهای ساده میزنم. مثلاَ اینکه مردم پولهاشونو به بانک بدن... یا اینکه مثلاَ کوهنوردی میکنن. اتفاقاَ این دومی جالبه. ببینید الان فرهنگ کوهنوردی توی دورود کاملاَ جا افتاده و به جرات میگم خونه ای رو پیدا نمی کنید که توش کوله پشتی و ... مخصوص کوهستان نباشه. هر زمان که یه کوه پیمایی همگانی میذارن اکثر مردم شهر میرن. والدین اجازه میدن بچه هاشون توی کوه شب مانی داشته باشن و به ارتفاعات خارج از استان برن اون هم تنهایی. خب چون فرهنگش جا افتاده. چون دیگه خانواده ها میدونن که مثلاَ ورزش برای سلامتی خوبه. و بچه هاشون توی محیط سالمی میرن و...
اما علم ستاره شناسی
خودمم جرات نمیکردم بیشتر از 1 خط توی جمع صحبت کنم. میگفتن وقت تلف کردنه. این همه خرج کنی که چی؟؟ اصلاَ اینا رو بدونی که چی؟؟
اما من با همه مخالفتهایی که بود تلاش خودم رو کردم و اول از همه سعی کردم به مردم بگم یک ستاره شناس چطوریه؟ طرز فکرش چیه؟ باور میکنید حتی طرز لباس پوشیدن هم مهم هست؟ دلیل دارم که میگم .اگه شما یه انجمن داشته باشید که هر چی از این مدهای بد که جدیداَ میبینیم عضو اون باشن و زمانتون فقط به خنده بره خب مشخصه که هیچ وقت والدین اجازه ورود بچه هاشونو به اون انجمن نمیدن. یا اینکه اگه من بد لباس بپوشم مطمئنم که اگه یک نفر واقعاَ دلش بخواد ستاره شناسی کار کنه اما به خاطر وضع بد من خانوادش بهش میگن تو هم یکی میشی مثل اون.
خب دیگه. این میشه فرهنگ. خودم بودم و با خانواده ها صحبت کردم. با بچه ها. علاقم رو تحمیل نکردم اما فرهنگش رو سعی میکنم جا بندازم و ازش دفاع میکنم.
سال گذشته با مشکلات زیادی که داشتم تونستم یه دوره کلاس توی دورود و یکی از روستاها بذارم. سعی کردم خانواده ها رو توجیه کنم. با اینکه خودم هزینه کردم از لوح تقدیر گرفته تا جوایز و... فکر میکردم موفق نشدم اما امسال خود خانواده ها از آموزش و پرورش خواستن که بازم کلاس ها برقرار بشه.
خب. اگه یه برنامه توی دورود برگذار بشه دیگه نگران این نیستم که کسی میاد یا نه؟ اینکه کسانی که میان واسه مسخره بازی میان یا اینکه برنامه موفق میشه.
پس اگه هر چیزی توی جامعه موفق شده به خاطر اینکه مروج های اولیه خودشون خواستن که به اونجا رسیدن.
چیزایی که من گفتم حاشیه نیستن . عوامل روانشناسی کا ترویج هستند. :roll:
از اینکه صحبت هام طولانی شد عذر میخوام. :!:
دوشنبه , 18 مهر 1384.گاهی یه تاریخ آدمو پر انرژی تر میکنه.منو استروتاکSmile
پاسخ
حرف شما درست ولی اینکه دوستان میگن همش تقصیر خودمونه یه کم زیادی توضع داشتنه.
مگه من(یا هر منجمی مثل من) چیکار کردم که باید اینجوری توی یک مجلس بهم بخندن :x
پاسخ
Belder نوشته: یعنی شما بدتون نمیاد که نجوم شان اجتماعیتونو پایین بیاره بالاخره ما که توی کویر یا یه سیاره دیگه زندگی نمی کنیم داریم لای یه مشت مردم......... زندگی می کنیم

اخه نجوم اصلا پایین نمی یاره که بدم بیاد اون کسانی که این کنایه ها رو می ندازن شان خودشون رو پایین آوردن نه شان منو.
Big Grin Big Grin
و خداوند اسمان را آفرید..........
پاسخ
sun girl نوشته:
Belder نوشته: یعنی شما بدتون نمیاد که نجوم شان اجتماعیتونو پایین بیاره بالاخره ما که توی کویر یا یه سیاره دیگه زندگی نمی کنیم داریم لای یه مشت مردم......... زندگی می کنیم

اخه نجوم اصلا پایین نمی یاره که بدم بیاد اون کسانی که این کنایه ها رو می ندازن شان خودشون رو پایین آوردن نه شان منو.
Big Grin Big Grin
پس خوش به حالت من اگه شرایط شما رو داشتم الان جای استیون هاوکینگ می گفتم محمد علی روشندل
پاسخ
به نظر من که دیگه زیادی دارین این بحث رو کش میدین
پاسخ