تالار گفتگو ستاره‌شناسان
امان از این مردم بی اطلاع - نسخه قابل چاپ

+- تالار گفتگو ستاره‌شناسان (https://www.astrotalk.ir)
+-- انجمن: گوناگون (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=7)
+--- انجمن: پرسش و پاسخ (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=48)
+--- موضوع: امان از این مردم بی اطلاع (/showthread.php?tid=1095)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8

امان از این مردم بی اطلاع - Belder - 09-25-2009

امان از این مردم بی اطلاع که هرچی درباره ستاره شناسی صحبت می کنی فکر می کنن داری جک می گی هرهر می خندن :x

1-من دیشب رفته بودم یه مهمونی خونوادگی بحث رویت هلال شد من یه کلمه گفتم دوربین دوچشمی از تلسکوپ واسه استهلال بهتره با توجه به اینکه تخصصی نداشتند اما همشون زدن زیر خنده که داری اشتباه می کنی تلسکوپ ها بزرگترن گفتم چه ربطی به بزرگی داره دوباره خندیدن منم بلند شدم رفتم

2-توی مسافرت بودیم از جاده های کویری نزدیک شاهرود می گذشتیم به بابام گفتم وایستا یه عکس بگیریم راه شیری کاملا و پرنور معلومه همشون خندیدن (نمی دونم دلیل خندشون چی بود؟!)

آخه خدایا چرا نجوم رو اصلا آفریدی که یه روزی اینجوری به ما بخندن؟
آخه خدایا چرا سطح درک بعضی از اطرافیان ما باید اینقدر کم باشد؟
آخه خدایا چرا منجما رو اینقدر مظلوم و ستمدیده آفریدی؟ ( مثلا : گالیله )
توی فکرم که کلا نجوم رو کنار بزارم. جدی می گم تلسکوپم رو واسه همیشه جمع کردم :x

این چه وضعشه کی عوض می کنه نوشته رو ؟
نام تاپیک امان از این مردم بی عقله چرا عوضش می کنید
بعضیا از اختیاراتشون سوء استفاده می کنن.

امان از این مردم بی اطلاع - Sun girl - 09-25-2009

واقعا حق دارید من با هر کس درباره ی ستاره شناسی صحبت می کنم(به جز مادر وپدرم) یه جوری نکام می کنن که انگار دیوونه شدم. Sad

تازه این که خوبه وقتی توی جمع صحبت می کنم یه جوری نگاه می کنن انگار که بچه 2 ساله اینارو می گه بعدم که حرفم تموم میشه میگن ماشاالله :x

تازه بعضی ها هم می گن برو بابا تو هم کشتی خودتو با این نجوم Sad Sad Sad

امان از این مردم بی اطلاع - مهمان - 09-25-2009

کاربر گرامی Bilder

شما یک بار از مدیر تالار اخطاری در رابطه به استفاده نکردن از اسمهای شخصیتهای ایرانی و غیره گرفته بودید. این بار هم دوباره شروع به توهین به مردم به صورت علنی می کنید.
بهتر است با لحن بسیار مناسب و گفتار نیک و درست در تالار مطلب بنویسید.

امان از این مردم بی اطلاع - HAMEDSOLEIMANI - 09-25-2009

بله بعضی از مکان ها اینا رو می گن. اما خدا رو شکر همه توی خانواده و آشنایان از این حرفا بهم نمی زنن. تقریبا همه تشویق می کنن...

آیا می شه با این وضع ستاره شناسی را رواج داد در حالی که بعضی ها به اون فقط وفقط به عنوان طالع بینی نگاه می کنند

امان از این مردم بی اطلاع - HAMEDSOLEIMANI - 09-25-2009

بله. میشه رواج داد. باید کسانی رو که به چشم طالع بینی به نجوم نگاه می کنن، با استفاده از توجیه علمی متقاعد کرد.
جامعه ی نجوم ایران بسیار جوانه و به راحتی میشه افکار رو در اون تغییر داد.
در این جامعه ی نجومی همه به ترویج فکر می کنن و عمل می کنن. بهتره یه مقدار هم به کار های علمی فکر کنیم و از دیگر کشور ها عقب نیفتیم.

Observer نوشته: کاربر گرامی Bilder

شما یک بار از مدیر تالار اخطاری در رابطه به استفاده نکردن از اسمهای شخصیتهای ایرانی و غیره گرفته بودید. این بار هم دوباره شروع به توهین به مردم به صورت علنی می کنید.
بهتر است با لحن بسیار مناسب و گفتار نیک و درست در تالار مطلب بنویسید.
جناب جعفری زاده من که از شخصیت های سیاسی اسم نبردم
واقعا فکر نمی کردم ما واسه آمریکا و اسراییل هم باید با لحن خوب استفاده کنیم اصلا نمی دونستم باید اونارو هم آدم حساب کنیم هر چند فرهنگ اونا در علم و نجوم از ماها خیلی خیلی بالاتره