رودرویی ماه و مشتری
گفتم این بخش تعطیل بود یه پست این جا بدیم
-------
مقارنه ماه و مشتری
شامگاه روز 11 شهریور ماه فرصت دیگری برای رصد ماه و مشتری در کنار یکدیگر روی خواهد داد. در این شب کمی پس از غروب خورشید می توانید ماه و مشتری را در کنار یکدیگر مشاهده کنید و عکسهای زیبایی از آن بدست آورید.

[عکس: 10070.gif]

----------------------
منبع : nightsky.ir
خسرو جعفری زاده
پاسخ
سلام.امروز صبح کی مقارنه ی زهره و ام44 رو عکس گرفت؟
قلمروی حکومت من در اسمان است "بتهوون"
پاسخ
این عکس رو گرفتم از مقارنه ی ماه و مشتری.عکس کاملا معمولی و با دوربین غیر حرفه ایهولی دیگه به هر حال با تمام ضایگیش هم ماهو نشون میده هم مشتری:
[عکس: 1252107372.jpg]
این دوتا عکس رو هم همون موقع با دوچشمیم از ماه گرفتم،البته خیلی عکس گرفتم این ها دوتاشن:
[عکس: 1252067625.jpg]
----------------------------------------------------------------------------------
[عکس: 1252038412.jpg]
چطورن؟میدونم عکس مقارنه خیلی ضایعس :oops: .عکس ماه چه طوره؟
قلمروی حکومت من در اسمان است "بتهوون"
پاسخ
من هم ساعت 2 شب بود خواستم عکس بگیرم با تلسکوپ اما هم ماه و مشتری توی میدان دیدم نبود و چشمی مناسبتری هم نداشتم Sad
پاسخ
درود به دوستان

من یک علاقه مند نجوم هستم ولی از آماتور هم آماتورترم!
یک سوال :
مقارنه ماه و مشتری هر چند وقت تکرار می شود ؟
قبلا از پاسختان ممنونم.
مظلومی

پاسخ :

مقارنه یا همنشینی بین اجرام آسمانی زمانی روی می دهد که آنها در کنار یکدیگر دیده شوند. اما در مورد سیاره مشتری و ماه، این رویداد در هر دوره از گردش ماه به دور زمین روی می دهد. اما بستگی به میزان جدایی آن دو دارد. مثلاً در قاره آمریکا ماه در کنار مشتری است ( در آن منطقه شب است ) اما زمانی که برای آسیا ( ایران ) شب می شود، جدایی زاویه ای ماه و مشتری بسیار زیاد است و شاید نتوان آن را جزو همنشینی ها به حساب آورد. اما در کل در هر گردش ماه یک بار همنشینی را خواهیم داشت.

با تشکر
پاسخ
[COLOR="#FF0000"]در نزدیک*ترین مقارنه تا 13 سال آینده رخ می*دهد:

رقص آرام مشتری و ماه در گرد هم
[/COLOR]
روز دوشنبه 21 ژانویه (دوم بهمن) می*توانید شاهد مقارنه ماه و مشتری باشید که نزدیک*ترین مقارنه تا سال 2026 میلادی محسوب می*شود.

این مقارنه در صورت فلکی برج ثور روی داده و مشتری در پشت ماه قرار می*گیرد.

[ATTACH=CONFIG]1767[/ATTACH]

با کمک دوربین دوچشمی امکان مشاهده دیسک مشتری به همراه اقمار گالیله ای، گانیمد، اروپا، یو و کالیستو فراهم می شود و با استفاده از تلسکوپ های کوچک می توان کمربند ابری سیاره مشتری را نظاره کرد.

مقارنه سیارات و ماه بطور منظم روی می دهد، اما مقارنه روز دوشنبه نزدیک ترین مقارنه تا سال 2026 محسوب می*شود.

فایل‌های پیوست
.jpg   moon--nasa.jpg (اندازه 9.18 KB / تعداد دانلود: 2)
پاسخ
این مقارنه در صورت فلکی برج ثور روی داده و مشتری در پشت ماه قرار می*گیرد.
يعني اختفا؟
این همه عکس می و نقش نگارین که نمود / یک فروغ رخ ساقی است که در جام افتاد
حافظ
پاسخ
تشکر میشه بگید چه ساعت این پدیده رخ میده ؟ که اماده عکاسی بشم /
پاسخ
اختفا نیست یک مقارنه معمولی هست
فاصله نسبتا زیادی دارند
هر چی به نیمه شب نزدیک بشیم بهم نزدیکتر میشن ماه در ساعت 1:20 غروب میکنه
پس با این حساب شما باید قبل از 1 شروع به عکاسی کنی تا در افق محو نشن
پاسخ
اینجا که ابری بود.