خرید تلسکوپ از تولید کننده ایرانی
سلام
شما حاضرید تلسکوپ از تولید کننده داخلی بخرید؟
فرض رو بر کیفیت برابر اپتیکی میذاریم.
با چه شرایط قیمتی و چه ویژگی ها و چه مزایایی حاضر به خرید تلسکوپ از تولید کننده داخلی هستید؟
لطفا کاملا واقع بینانه و با فکر قبلی جواب بدید.
پاسخ
لطفا همه جواب بدید.
پاسخ
من اگه بخوام بگیرم.یکسری معیار خاصی برای انتخاب تلسکوپ دارم
اول اینکه من برای عکاسی میخوام و نیاز به کیفیت خیلی بالایی دارم.حداقل در حد skywatcher باشه

اگه بخوام نقد بگیرم که هیچ وقت تلسکوپ ایرانی رو انتخاب نمیکنم.ولی اگه شرایط مناسبی قرار بدند به احتمال زیاد میگیرم
پاسخ
mohammad_reza نوشته: من اگه بخوام بگیرم.یکسری معیار خاصی برای انتخاب تلسکوپ دارم
اول اینکه من برای عکاسی میخوام و نیاز به کیفیت خیلی بالایی دارم.حداقل در حد skywatcher باشه

اگه بخوام نقد بگیرم که هیچ وقت تلسکوپ ایرانی رو انتخاب نمیکنم.ولی اگه شرایط مناسبی قرار بدند به احتمال زیاد میگیرم

یعنی قسطی ارائه بده؟
اگر قسطی نباشه، قیمتش چقدر کمتر از تلسکوپ هم سایز sky-watcher باشه تا راضی بشید اینو بخرید؟
گارانتی تاثیری نداره؟
اگه مثلا امکان شخصی سازه بده، وسوسه کننده نیست براتون؟ یعنی اینکه مثلا فوکوسر، فایندر، چشمی ها و رنگ تلسکوپ رو خودتون انتخاب کنید و پول اضافه برای خرید دوباره این قطعات ندید.
یا اینکه برای مشتری هاش در اینده، موقع ارائه محصول جدید، تخفیف ارائه بده.
من از این چیزا منظورمه.
چه چیزایی شما رو ترغیب میکنه که به جای خرید اسکای واچر و gso، از تلسکوپ ایرانی استفاده کنید؟

بازم میگم، لطفا همه نظرشون رو بگن.
پاسخ
میتونم بپرسم هدفتون از این سوال چیه؟ آخه ایران هنوز به اون قدرت و توانایی در ساختن تلسکوپ نرسیده (کیفیتش رو عرض میکنم خدمتتون) در ضمن مطمنا قیمتش هم خیلی بیشتر میشه ولی در کل چیزایی که گفتید وسوسه کنندست
پاسخ
سوالای جالبی مطرح کردی
گارانتی خوبه اگه واقعا قبول کنند.وگرنه هیچ ارزشی نداره.
به طور مثال الان اسکای واچر 66 میلیمتری 2 میلیون قیمتشه(مخصوص عکاسی) اگه تلسکوپ ایرانی رو تا 60 درصد از نظر اپتیکی به اسکای واچر برسه من تا 800 هزار تومان بیشتر نمیگیرم.

ولی اگه قیمتش 1.3 باشه قسطی بدن هم میگیرم.

شخصی سازی خوبه ولی برای من ارزشی نداره.هر تلسکوپی که شرکت بخواد ارائه کنه نسبت به قیمتش وسیله داره.تلسکوپ های اپوکروماتیک همشون لوله خالی هستن.برای منم همین لوله خالی کافیه چون وسیلهایی که میخوام بگیرم ممکنه مارک دیگه باشه.

در پست بالا گفتم برای من عکاس کیفیت حرف اول رو میزنه بعد قیمت.
اگه یک شرکت ایرانی تا حدودی بخواد به کیفیت تلسکوپهای خارجی برسه خوبه ولی قیمتش مطمئنا خیلی بیشتر در میاد براشون
پاسخ
messi نوشته: میتونم بپرسم هدفتون از این سوال چیه؟ آخه ایران هنوز به اون قدرت و توانایی در ساختن تلسکوپ نرسیده (کیفیتش رو عرض میکنم خدمتتون) در ضمن مطمنا قیمتش هم خیلی بیشتر میشه ولی در کل چیزایی که گفتید وسوسه کنندست

لابد هدفی دارم دیگه!
ساخت تلسکوپ نیوتنی کار خیلی ساده ای هست.
قرار هم نیست یک شرکت ساخت تلسکوپ اپتیک رو خودش تولید کنه. این یه روند معمول بین تلسکوپ ساز های اماتوری دنیاست.
خیلی ها قطعات اپتیکیشون رو به سازنده دیگه ای میسپارن یا حتی میخرنش. مثال زدم که تلسکوپ های دابسونی سری light bridge شرکت meade امریکا از اینه های شرکت gso استفاده میکنن که توسط یک تولید کننده چینی ساخته میشن.
بقیه تلسکوپ هم قطعات مکانیکی هست که خیلی سادن.
من فکر میکنم میشه تلسکوپ های حداقل نیوتنی (و دابسونی) ارزان تر از تلسکوپ های موجود ساخت که حتی برتری هایی در قسمت مکانیکی داشته باشن و خدماتی مثل گارانتی هم ارائه داد.
البته سرمایه اولیه نیاز هست که برای یه کار تجاری خیلی زیاد نیست، ولی برای شخصی مثل من تهیش مشکله.
اگر بتونم این سرمایه رو فراهم کنم، شاید کار هایی کردم.
مطمئنا گرونتر از مشابه خارجی نمیشه، ولی ممکنه فاصله قیمتی مورد نیاز رو نتونه رعایت کنه.
پاسخ
mohammad_reza نوشته: سوالای جالبی مطرح کردی
گارانتی خوبه اگه واقعا قبول کنند.وگرنه هیچ ارزشی نداره.
به طور مثال الان اسکای واچر 66 میلیمتری 2 میلیون قیمتشه(مخصوص عکاسی) اگه تلسکوپ ایرانی رو تا 60 درصد از نظر اپتیکی به اسکای واچر برسه من تا 800 هزار تومان بیشتر نمیگیرم.

ولی اگه قیمتش 1.3 باشه قسطی بدن هم میگیرم.

شخصی سازی خوبه ولی برای من ارزشی نداره.هر تلسکوپی که شرکت بخواد ارائه کنه نسبت به قیمتش وسیله داره.تلسکوپ های اپوکروماتیک همشون لوله خالی هستن.برای منم همین لوله خالی کافیه چون وسیلهایی که میخوام بگیرم ممکنه مارک دیگه باشه.

در پست بالا گفتم برای من عکاس کیفیت حرف اول رو میزنه بعد قیمت.
اگه یک شرکت ایرانی تا حدودی بخواد به کیفیت تلسکوپهای خارجی برسه خوبه ولی قیمتش مطمئنا خیلی بیشتر در میاد براشون

این قیمتی که شما میگید خیلی غیر منطقیه.
مطمئنا خود شما یه تلسکوپ 60 میلیمتری ایرانی رو اگر با قیمت 800 ببینید، هرگز نمیخرید، چون این قیمت احساس بی کیفیت بودن رو به شما منتقل میکنه.
قیمت نهایی باید ارزشمند بودن کالا رو نشون بده.
تلسکوپی که من میگم از نظر اپتیکی 100 درصد اپتیک اسکای واچر هست، چون از اینه های همون شرکت استفاده میکنه.
حالا نظرتون چیه؟
یا اگر یه تلسکوپ کاملا بدون ابیراهی اینه ای بهتون پیشنهاد بشه، میخریدش؟
منظورم طرح three mirror anastigmat هست:
Three-mirror anastigmat - Wikipedia, the free encyclopedia
ساختش واقعا سخت نیست و یه شرکت ایرانی از پسش بر میاد و مطمئنا قیمتش به اشمیت-کسگرین های سلسترون نمیرسه.

اینو برای عکاسی میخرید؟ اگر ضمانت تست مثلا 15 یا 30 روزه داشته باشه چطور؟
پاسخ
دوستان، تو بحث شرکت کنید لطفا.
پاسخ
Regulus نوشته: این قیمتی که شما میگید خیلی غیر منطقیه.
مطمئنا خود شما یه تلسکوپ 60 میلیمتری ایرانی رو اگر با قیمت 800 ببینید، هرگز نمیخرید، چون این قیمت احساس بی کیفیت بودن رو به شما منتقل میکنه.
قیمت نهایی باید ارزشمند بودن کالا رو نشون بده.
تلسکوپی که من میگم از نظر اپتیکی 100 درصد اپتیک اسکای واچر هست، چون از اینه های همون شرکت استفاده میکنه.
حالا نظرتون چیه؟
یا اگر یه تلسکوپ کاملا بدون ابیراهی اینه ای بهتون پیشنهاد بشه، میخریدش؟
منظورم طرح three mirror anastigmat هست:
Three-mirror anastigmat - Wikipedia, the free encyclopedia
ساختش واقعا سخت نیست و یه شرکت ایرانی از پسش بر میاد و مطمئنا قیمتش به اشمیت-کسگرین های سلسترون نمیرسه.

اینو برای عکاسی میخرید؟ اگر ضمانت تست مثلا 15 یا 30 روزه داشته باشه چطور؟

قیمتم زیاد غیر منطقی نبود.ما داریم وسایل خودمون رو 3 برابر گرونتر میخریم.(ارزش پول منظورمه)
در صورتی که همین تلسکوپ رو میتونند اینجا درست کنند و به اندازه ارزش پول خودمون خرید کنیم.

در مرود قیمت کم باعث میشه ادم فکر کنه ارزشش پایینه باید بگم.من تلسکوپ استرو فیزیک هم بدون تست نمیخرم چه برسه به تلسکوپ ایرانی.

نوع تلسکوپی که من میخوام اپوکروماتیک هست علتش هم کیفیت خوبش و در کنار حجم کم و قیمت مناسب در مقابسه با اشمیت کاگرین یا ریچی کرتین

اگه سایز 6 اینچ داشته باشه و کیفیتش 100 درصد اسکای واچر مخصوص عکاسی باشه در کنار قیمت مناسبش
بله تهیه میکنم.اگه همچنین ضمانتی هم باشه خیلی خوبه
پاسخ