خرید تلسکوپ از تولید کننده ایرانی
Regulus نوشته: در مورد این سوال هم بحث کنید:
ایا تلسکوپ 8 نیوتنی (چه لوله، چه با پایه دابسونی) تو ایران فروش داره؟ فکر میکنید چه تعداد ظرفیت کل بازار باشه؟
اره دوست خوبم . دابسونی هشت اینچ قبل از انفجار نرخ دلار جزو پرفروشترین ها بود چون واقعا به صرفه بود اون موقع . الان رو دیگه خبر ندارم مثلا اون موقع فکر کنم حدود 800 هزارتومن بود.
پاسخ
abadanastro نوشته: اره دوست خوبم . دابسونی هشت اینچ قبل از انفجار نرخ دلار جزو پرفروشترین ها بود چون واقعا به صرفه بود اون موقع . الان رو دیگه خبر ندارم مثلا اون موقع فکر کنم حدود 800 هزارتومن بود.

نه خیر، 500 تومن بود. من خودم با تخفیف زمستانه، 450 خریدم.
الان 1600 هست همون مدل.
یعنی اگه من همین الان دست دو بفروشمش، حداقل به اندازه پول خریدم، سود میکنم.
ولی در عوض دیگه نمیتونم تلسکوپ بخرم. Confusedad:

میدونم جزو پر فروش ترین ها یا حتی خود پر فروشترین بود، میخوام بدونم چند تا تلسکوپ در کل میتونم بفروشم. ظرفیت بازار چقدره.
پاسخ
سوالتون سخته ؟ ظرفیت بازار هر چقدر هم که خوب باشه اولین قدم پس از ساخت اعتماد خریدار نسبت به جنسیه که داره میخره .من میتونم به مرغوبیت کالااعتماد کنم چون با شناخت این کار را انجام میدم اما اون خریدار این شناخت را ندارد . و همه اینا برمیگرده به این که جنس خوب نیاز به تبلیغ نداره و خریدار پس از استفاده در صورت رضایت بهترین مبلغ خواهد بود ......چی گفتم ؟ ولی منظورم رو فکر میکنم رسوندم . شما نسخه آزمایشیتون رو کی شروع میکنید ؟و راستی یک سوال ؟؟؟؟

نظرتون درباره این چیه که بجای خرید این دستگاهها قطعه را بدید بیرون طی یک قرارداد خوب براتون درست کنن ؟ البته این تا وقتیه که راه بیافتید .....

به نظر من نسخه های اول را اینجور شروع کنید و تا یه جایی که رسیدید شروع به خرید ماشینهای کارگاهیتون کنید .

خوشم میاد حسابی فکر ما را مشغول کردیدا.:-p
پاسخ
mars نوشته: سوالتون سخته ؟ ظرفیت بازار هر چقدر هم که خوب باشه اولین قدم پس از ساخت اعتماد خریدار نسبت به جنسیه که داره میخره .من میتونم به مرغوبیت کالااعتماد کنم چون با شناخت این کار را انجام میدم اما اون خریدار این شناخت را ندارد . و همه اینا برمیگرده به این که جنس خوب نیاز به تبلیغ نداره و خریدار پس از استفاده در صورت رضایت بهترین مبلغ خواهد بود ......چی گفتم ؟ ولی منظورم رو فکر میکنم رسوندم . شما نسخه آزمایشیتون رو کی شروع میکنید ؟و راستی یک سوال ؟؟؟؟

نظرتون درباره این چیه که بجای خرید این دستگاهها قطعه را بدید بیرون طی یک قرارداد خوب براتون درست کنن ؟ البته این تا وقتیه که راه بیافتید .....

به نظر من نسخه های اول را اینجور شروع کنید و تا یه جایی که رسیدید شروع به خرید ماشینهای کارگاهیتون کنید .

خوشم میاد حسابی فکر ما را مشغول کردیدا.:-p

منم خوشم میاد که بحث کنیم. تو بحث از تجربیات دیگران و نظراتشون استفاده میکنیم و حداقل قضیه رو از زاویه دیگه ای میبینیم و شاید مشکلی که از دید شما پنهانه، از دید نفر دیگه قابل روئیت باشه.

هیچ جنس خوبی از اول شناخته شده و قابل اعتماد نبوده. باید یه سری حداقل ها رو برای جلب اعتماد خریدار رعایت کنیم.

مشکل سفارش دادن قطعه اینه که هزینه تولیدو به شدت بالا میبره و باید از جیب بذارم تا قیمت رو کنترل کنم. برای مثال، هزینه برش اجزای پایه دابسونی (که چوبی هستن) بالای 100 تومن میشه که خیلی بالاست و تقریبا در تولید 100 تا پایه، برابر هزینه دستگاه cnc میشه. من یه لیست از قیمت اجزا میذارم تا دید بهتری داشته باشید.
شاید تنها راه همین سفارش دادن باشه، که البته خیلی زور داره. چون از جیب گذاشتن ضرر خالص هست.
باید در مورد نحوه شروع کار با یه سری افراد با تجربه مشورت کنم.
شما هم اگر مدلی برای شروع دارید، عنوان کنید.
البته بطور کامل. یعنی تمام کار هایی که باید برای شروع انجام بدم. شامل نحوه تبلیغات، نحوه تولید، نحوه فروش (که چطور اعتماد مشتری رو جلب کنم) و ...
پاسخ
یعنی باید این دستگاه رو بخری یا مدل ساده ترش رو

[attach=config]2136[/attach

آشنایی کار با این دستگاه ها را دارید ؟

فایل‌های پیوست
.jpg   cnc.jpg (اندازه 79.85 KB / تعداد دانلود: 6)
پاسخ
اینه اولیه:600
اینه ثانویه:60
بدنه: نامعلوم (حدود 20)
فوکوسر:140
فایندر:160
چشمی25میلیمتری:95
نگهدارنده اینه اولیه: جزو هزینه های اولیه
پیچ ها: کم
پایه:50
بسته بندی: جزو هزینه های اولیه
جمع کل:1125

حالا من میخوام این محصولو با قیمت 1200 بفروشم.
یعنی اگر این اعداد درست باشه، حدود 75 تومن سود، که مورد نظر من بین 100 تا 150 سود هست. بخصوص در شروع کار برای باز پرداخت قرض ها، اگر بشه حدود 200 تومن.

اگر ماشین کاری ها رو سفارش بدم، قیمت تمام شده حداقل 100 تومن بالا تر میره و من باید 25 تومن سر هر تلسکوپ از جیب بدم.

چکار کنم؟
پاسخ
نظرت راجع به دستگاههای دست دوم ولی سالم چیه ؟ حداقل مقدار زیادی از هزینه ها کمتر میشه .یادت باشه اگه به نتیجه درستی نرسیم میرسیم به همان پوووووووووول کلان.
پاسخ
mars نوشته: یعنی باید این دستگاه رو بخری یا مدل ساده ترش رو

[attach=config]2136[/attach

آشنایی کار با این دستگاه ها را دارید ؟

نه، یه همچین چیزی:

[عکس: cnc-sale.jpg]

اینا مخصوص چوب هستن.
سازنده کارکردشو اموزش میده.
با دسته دو مشکلی ندارم. ولی احتمالا گرونتر از نو این دستگاهی که میخوام سفارش بدم میشه. چون اینو با امکانات حداقلی قراره سفارش بدم و تا حد امکان قیمتو پایین بیارم.
پاسخ
بیشتر به نظر میاد یک دستگاه دست ساز باشه ....اگه اینجور باشه نمیشه قطعاتو گرفت و سرهم کرد .؟

ببخش اینو میگم ...آخه یه دوست دارم که تنظیم موتور اتوموبیل داره بعد رفت دستگاهی رو بخره بهش گفتن 3 میلیون بعد خودش با نیم میلیون تومان یه دستگاه درست کرد رنگ کاریش هم کرد خدائیش از اصلش هم کاملتر بود چون یک سری کارها روکاملتر انجام میداد
پاسخ
تو ایران دلال بودن خیلی سودش بیشتره
یک مورد تبلیغات یادم امد.
میتونی تو رصدخانه زعفرانیه یک مدل تلسکوپت رو بدی ازمایش کنند و برای اعضا شرایط قرار بدی.
تو تهران مراکز اموزشی نجوم کم نیستش میتونی تو هر کدوم همچنین روشی رو پیاده کنی
پاسخ