نقدی بر یادداشت توهین آمیز مجله نجوم !
سلام دوست عزیز
اگر شما عقیده دارید که در این یادداشت به کسی توهین شده و از این مسئله ناراحت هستید چرا خودتان توهین می کنید؟
کسی که شما می گویید در جامعه ی بین المللی شناخته شده است و اینجور حرف زدن اصلا مناسب نیست.من در حدی نیستم که بخوام از کسی دفاع کنم ولی شما هم دیگه خیلی تندروی کردید.شما خودتون اینقدر بد برداشت کردید که عکس پدرپسر شجاع رو به یک فرد محترم نسبت می دهید.
همیشه در برنامه های تلویزیونی از لقب کارشناس استفاده می شود.چه کسی گفته کارشناس نجوم یعنی کسی که در نجوم کارشناسی دارد؟این اصلا درست نیست.مطمئن هستم خود شما دکتر هایی را در رسانه دیده اید که به آن ها لقب کارشناس داده می شود.پس به آن ها توهین شده؟ضمنا تا جایی که من اطلاع دارم مدرک کارشناسی نجوم در ایران و جود ندارد!!!(شاید هم به تازگی تاسیس شده)
استفاده از کلمه ی ریزه خواران در این تالار اصلا کار درستی نبود چون قطعا کاربران فهیم تالار به قصد شما پی می بردند.
من نمی دانم شما بر چه اساسی صحبت می کنید.مطمئن هستم خودتان هم می دانید منجم شناخته شده کیست.کسی که جامعه ی نجوم بین الملل او را به عنوان یک منجم آماتور می شناسد.حالا جامعه ی نجوم بین الملل چه کسانی هستند؟به غیر از ریاست jpl ناسا، مدیر گروه تصویر برداری کاسینی، معروف ترین عکاس دنیا، ایجاد کننده ی اولین رصدخانه ی متحرک و هزاران نفر دیگ از جمله اعضای این تالار.حرفتان درست است.لقب پژوهشگر لقب خاصی است و به کسی اطلاق می شود که در مورد موضوعی پژوهش می کند نه تحقیق.به نظر شما پژوهش در مورد کسوف یعنی چه؟به دست آودن طول سایه و این جور چیز هاست که یک دانش آموز دبیرستانی هم می تواند محاسبه کند یا سفر به قطب جنوب و قبایل ابتدایی در آمریکای جنوبی؟
اینقدر مدرک دانشگاهی را به رخ نکشید.مطمئن باشید این کار خوبی نیست.فردی که شما از او به تندی انتقاد کردید زحمت های بسیاری برای نجوم ایران کشیده است.مطمئنا اگر فردی که شما از او دفاع کرده اید این متن را بخواند با شما مخالفت خواهد کرد.
مگر جامعه ی نجوم ایران به چه اندازه است که بخواهیم در این جامعه به دعوا بپردازیم؟چند سال پیش را شاید به یاد نمی آورید.ماجراهای نقد های تند که در آخر به ماجرای نامه ی سرگشاده کشیده شد.
پس خواهشا ما را به یاد آن روز ها نیندازید.
گل نیلوفر در مرداب می روید تا همه بدانند در سختی ها باید زیبایی آفرید!
http://astrophoto.aminus3.com

پیام‌های این موضوع
نقدی بر یادداشت توهین آمیز مجله نجوم ! - توسط only orion - 11-09-2010, 05:18 PM