10 اینچ اشمیت نیوتونی مید
با سلام.
یک دستگاه تلسکوپ 10 اینچ اشمیت نیوتونی مید با کیفیت عالی به فروش می رسد.
البته یه مشکلی داره و اونم اینکه تیغه ی اشمیتش ترک برداشته ولی در رصد هیچگونه مشکل و خطایی نداره و تنها در عکاسی کمی خطای رنگی پیدا می کند.
آینه کاملا سالم و بدون هیچگونه مشکلی است و برای رصد بسیار بسیار مناسب است.
تصاویر بسیار شفاف و زیبا و کنتراست بسیار عالی این تلسکوپ باور نکردنیه.
برای دریافت قیمت با شماره زیر تماس بگیرید یا پیامک بزنید.
09362586952
عضو هیئت سرپرستی انجمن نجوم افلاک
http://www.kiarash.aminus3.com

کیارش مشعوفی
پاسخ
عزیزم توی تلسکوپ های اشمیت همین تیغه است که اونو با تلسکوپ های دیگه متمایز میکنه و عملا به خاطر شکل هندسی و اپتیکال همین تیغه است که برتری نسبت به دیگه تلسکوپ ها داره.
در غیر اینصورت این تلسکوپ ارزش یه نیوتنی معمولی رو داره.
البته شاید بشه یه تیغه اشمیت پیدا کرد ولی فکر نمیکنم تو ایران کسی بتونه اون تیغه رو با دقت اولش سر جاش قرار بده :roll:
البته این نظر منه و ممکنه افرادی پیدا بشن و این جور تلسکوپ ها بدردشون بخوره !

راستی چرا میفروشیش ؟ :?:
پاسخ
آقا نمیخوای بخری چرا تو سر مال میزنی ! :lol: Tongue
پاسخ
نه آقا جدی میگم .
ادم بهتره یه جنسی رو میفروشه اول به طور کامل از جنس توضیح بده , بعد چندتا عکس بذاره و...
چون ممکنه یه عده اشنا نباشن , جنس رو بخرن و بعد نتونن ازش استفاده کنن.
آگاهی دادن که گناه نیست , به نظر من تو سر مال زدن هم نیست.
تو سر مال زدن موقعی معنا پیدا میکنه که بخوای جنستو به کسی بندازی !
پاسخ
درود

اگر به توضیح فروشنده خوب دقت بفرمایید، ایشون گفتند که تیغه اشمیت "ترک برداشته" نه اینکه شکسته و دیگه غیر قابل استفاده‌ست. بنابراین طبیعی که قابل استفاده برای رصد هست و هنوز بخوبی کار میده. چون اگر کوچکترین شکستگی یا از جا در رفتگی بود که اصلاً همه چیز رو مات نشون میداد. البته باید تست هم کرد.

لذا من فکر کنم خیلی به کار کسانی بخوره که مایل به داشتن یه تلسکوپ حرفه‌ای فقط برای رصد هستند اما پول خرید اون رو ندارند. به هر حال اپتیک این نوع تلسکوپها عالی هست.

من هم موافقم که اینطوری تو سر مال زدن درست نیست. خود من هم برای فروش تلسکوپ دارم اما همین طرز برخورد دیگران رو که دیدم منصرف شدم که اگهی بدم و گذاشتمش داره تو خونه خاک میخوره. Smile

در صورتی که این تلسکوپهای دست دوم واقعاً برای کسانی که تازه کار هستند مناسبه نسبت به اینکه با همون پول بخواهند یه تلسکوپ نو اما با کارآیی خیلی کمتر بخرند.

متشکرم/.
[SIZE=1][SIZE=1]...And, it was man's job to understand how it worked[/SIZE][/SIZE]
پاسخ
سلام.تلسکوپتون اینه؟
[عکس: 10lxd75_3512.jpg]
حدود قیمت چقدره؟
مقرش چیه؟
قلمروی حکومت من در اسمان است "بتهوون"
پاسخ
دوستان تیغه سر جاش هست و فقط ترک داره .
کیفیت اپتیکی همچنان بالا و عالی هستش.
من مقر رو خودم نگه می دارم و فقط لوله ی اپتیکی رو می فروشم.
قیمت رو صاایران 550 هزار تومان فقط برای آینه ی تلسکوپ گذاشتن.
ولی برای دوستان این سایت پایین تر هم می یام.
حاضر به تعویض با تلسکوپ های دیگه هم هستم.
آینه ی این تلسکوپ به درد کسانی که می خوان تلسکوپ بسازن هم می خوره.
کسییانی که با تیغه ی ترک خورده مشکل دارن می تونم تیغه رو براشون بردارم و به تلسکوپ نیوتونی تبدیل کنم اما کیفیت پایین می یاد
عضو هیئت سرپرستی انجمن نجوم افلاک
http://www.kiarash.aminus3.com

کیارش مشعوفی
پاسخ
این شمای یک تلسکوپ اشمیت- کاسگرین هستش.
به شکل تیغه در ابتدای لوله اپتیکی توجه کنین !
حال به نظر شما ترک برداشتن این تیغه نمیتونه تاثیری تو کیفیت تلسکوپ داشته باشه ؟
میتونین با شکستن یه عدسی به دوقسمت و نگاه کردن به اجسام از پشت این عدسی امتحان کنین !
فقط و فقط هدف من بحث سر تلسکوپ ها و بالارفتن اطلاعات عمومی همه اعضا هستش , از طرفی تالار اکتیو میمونه !
باور کنین قصد من به هیچ وجه خراب کردن تلسکوپ نیست , میتونم قسم بخورم اگه تیغه سالم بود خودم میخریدمش. باور کنین :wink:

فایل‌های پیوست
.gif   sct.gif (اندازه 25.09 KB / تعداد دانلود: 274)
پاسخ
قطعا تو کیفیت تاثیر داره.اما مقدارش مهمه.نه من تلسکوپ رو دیدم و نه شما.پس نمیتونیم با این قاطعیت در موردش نظر بدیم.هرکس خواست بخره میتونه بره تست کنه.
گل نیلوفر در مرداب می روید تا همه بدانند در سختی ها باید زیبایی آفرید!
http://astrophoto.aminus3.com
پاسخ
سلام
منم یه پایه MT-3s دارم ماله تلسکوپ 8 اینچ تال روسی بوده. موتورش سوخته! و چون EQ6 گرفتم دیگه نبردم درستش کنم!
البته موتورش راحت گیر میاد!
پایه سنگینی هست به نسبت اندازه اش اما خوب وزن بالا رو راحت تحمل میکنه. EQ6 من 8 اینچ تال رو از بس سنگینه به سختی تحمل میکنه اما این پایه راحت تلسکوپ 8 اینچ تال رو تحمل می کرد.
دقتش برای عکس خوب نیست و حداکثر روی 100 ثانیه میشه روش حساب کرد بعد از 100 ثانیه رد میندازه. فکر کنم به درد کسی که بخواد فقط رصد کنه و تلسکوپ سنگین بخواد بذاره روش می خوره غکر کنم
[عکس: tal200k.jpg]

قصد فروشش رو ندارم! فقط براش جا ندارم دیگه! هرکی می خواد یه قیمت بده ورش داره ببرتش! :mrgreen:
پاسخ