تالار گفتگو ستاره‌شناسان

نسخه‌ی کامل: رصد سیاره مریخ - فروردین 1393
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
صفحات: 1 2 3 4
درود به همه دوستان
رصد سیاره مریخ را از دست ندهید. با هر ابزاری که در دست دارید به رصد سیاره مریخ بروید و از آن تصویر تهیه کنید.... چه با دوربین و یا حتی به روش نقاشی .....

آسمان شب ایران - رصد مریخ را از دست ندهید

منتظر هستیم....
اين شب ها زمان خیلی خوبی برای دوست داران سیاره ی مریخه. مريخ 20 فروردين 1393 توی کمترین فاصله خودش از زمین قرار داره. قدر اين سياره به 1.5- مي رسه و به راحتي مي تونین آون رو توی قسمت شرق- صورت فلكي سنبله – بالاي ستاره تتاي سنبله – رصد کنید
دوستانی که دوربين دوچشمي قوي يا تلسكوپ دارن به راحتي قطب هاي يخي سياره رو میتونن مشاهده کنن.Wink
اینجا اصفهان الان هوا زیاد خوب نیستش ولی دعا می کنم امشب رو صاف باش تا یک دل سیر مریخ رو واقعی رصد کنیم..:d
سلام من تو این شبا مریخ را رصد کردم خیلی باحال بود خیلی کیف کردم ولی کلاهک های یخی مریخ اصلا دیده نمیشد.
رضا باجلان نوشته: سلام من تو این شبا مریخ را رصد کردم خیلی باحال بود خیلی کیف کردم ولی کلاهک های یخی مریخ اصلا دیده نمیشد.
Smileچه خوب.وسیله رصدیتون چیه؟
تلسکوپه شما هم حتما حتما رصدش کنیدSmile
الان در حال رصد مریخ هستم.
خیلی درشته, فقط چون از پشت پنجره دارم رصد میکنم, گوشه های پنجره و میله ها کیفیت تصویرو پایین میارن.
منتظرم یکم بالا تر بیاد تا شرایط بهتر بشه.
با چشمی 3mm چه شود! Rolleyes (البته من ندارما!)
Regulus نوشته: الان در حال رصد مریخ هستم.خیلی درشته, فقط چون از پشت پنجره دارم رصد میکنم, گوشه های پنجره و میله ها کیفیت تصویرو پایین میارن.منتظرم یکم بالا تر بیاد تا شرایط بهتر بشه.با چشمی 3mm چه شود! Rolleyes (البته من ندارما!)
بجای منم رصد کنین....
در روز 25 فروردین هم مریخ بسیار به زمین نزدیک خواهد بود و میتونید رصد خوبی داشته باشید
حتما ببینید چون نزدیکی بعدی احتمالا در سال 2016 خواهد بود و طبق خبرها نزدیکتر از فاصله کنونی خواهد بود
خوشبحالتون من که مریخ رو اندازه به لپه کوچولو میبینم ولی پیشنهاد میکنم دوستانی که گوشی ایفون دارن حتمی برنامهstartracker رو نصب کنن برای پیداکردن سیاره و کهشکانها حرف نداره
صفحات: 1 2 3 4