نظرسنجی: به نظر شما این مطلب رو ادامه بدم ؟
بله
58.33%
7 58.33%
خیر
41.67%
5 41.67%
مجموع 12 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

آیا کسی آن بالا هست <<2>>> ؟
آیا کسی آن بالا هست؟
این سوالی است که بسیاری از مردم دنیا از خود می پرسند اما همه ی سازمانهای مربوطه
iهمچون نیروی هوایی یا سازمانهای تحقیقات فضایی در تمام کشورها ، به این سوال پاسخ منفی می دهند!

جالب است در حالیکه شما بدون تلسکوپ و تجهیزات با نگاه کردن به آسمان می توانید نقاط نورانی ای را ببینید که با سرعتی بی اندازه حرکت می کنند، چطور ممکن است دانشمندان ستاره شناس با تجهیزات پیشرفته ی خود آنها را نبینند؟؟

آنها مطمئنا خیلی چیزها را می بینند اما تمایلی به آشکار کردن آن ندارند...جزوات منتشره از سوی سازمانهای فضایی فقط خواننده را فریب می دهد و بر روی حقایق پرده ای از ابهام می کشد...حالا از شما می پرسم، آیا واقعا به وجود چیزی یا کسی در آن بالا اعتقاد دارید یا فقط حدس می زنید که وجود دارد؟

پاسخ خلبان هواپیمای جت"بری گولدواتر" ( که در دهه 90 سناتور ایالات متحده بود) به این سوال مثبت است! وی در یک بیانیه کتبی خطاب به "کمیته تحقیق ملی در پدیده های هوایی" اعلام کرد:

"بشقاب های پرنده یا اشیائ ناشناس یا هر چیزی که می خواهید اسمش را بگذارید، واقعی هستند".

در این نقطه نظر، معاون دریاسالار "هیلن کوتر" بازنشسته نیروی دریایی آمریکا و رییس سازمان سیا در سال 1952 ،با او موافق است.
همچنین دریاسالار " دلمار اس.فارنی" بازنشسته نیروی دریایی آمریکا می گوید: " گزارشهای موثق حاکی از آن است که اشیایی با سرعتهای بسیار بالا وارد اتمسفر زمین می شوند. مانور و تحرک پذیری آنها نمایانگر این است که آنها تحت هدایت هوشمندانه قرار دارند".

سروان " جیمز هاوارد" خلبان زبده ی ارتش انگلیس زمانی که بین دو ساحل اقیانوس اطلس پرواز می کرد ، همراه خدمه و مسافرانش نظاره گر همزمان یک یوفوی عظیم و شش یوفوی کوچکتر از آن بودند! وی در این باره می گوید: " ما معتقدیم چیزهایی که مشاهده کرده ایم، سفینه هایی با طرح و عملیاتی خارج از توانایی بشر بودند".

تعداد معدودی از ستاره شناسان نیز به اظهار نظر در این باره پرداخته اند. "پرسی ویلکنز" که صاحب نظری با شهرت جهانی در مورد ماه است، نظاره گر یک شیئ دیسک مانند و درخشان در نزدیکی هواپیمایی که وی مسافرش بود، گشت. او می گوید:

" من یک بشقاب پرنده دیدم!در شکل و طرز کارش هیچ گونه شباهتی به ساخته های بشری وجود نداشت".
" فرانک هالستد" که به مدت 25 سال ریاست رصد خانه ی " دارلینگ" در شهر مینه سوتا را بر عهده داشت، بارها این اشیائ نورانی را دیده و گزارش کرده است:

" آنها در اندازه های فوق العاده عظیم بودند که مشاهده شان من را به شگفت آورده است. بشریت باید خود را برای قبول این حقیقت که ما پذیرای ملاقات کننده هایی از جای دیگری در فضا هستیم، آماده کند!".

(کلاید تومبو) ستاره شناس رصد خانه لاول در (فلاگستاف)، به همراه همسر و دخترش شاهد مانور یک سفینه ی عجیب و نورانی بر فراز صحرای کنار خانه شان بوده است و در این باره می گوید:

"در تمام سالهایی که به رصد آسمانها مشغول بودم، چیزی که کوچکترین شباهتی به آن داشته باشد را ندیده بودم. این شیئ کنترل می شد.و من حس کردم که ما در حال مشاهده ی یک سفینه فضایی هستیم."

فضانورد (گوردون کوپر) وقتی گفته ی زیر را بیان داشت، بخت خود را در برابر محدودیت های سانسور آزمود!

" من به قصه های پریان اعتقاد ندارم. ولی تا آنجا که به من مربوط می شود، تعداد موارد تعریف شده ی مشاهده " یوفو" در سراسر دنیا بیش از آن است که بتوانیم امکان وجود نوعی از زندگی را در خارج از زمین نادیده بگیریم."
در اواخر سال 1962 دکتر (کارل ساگان)

مشاور حیات فوق زمینی! در خدمات ارتشی

ایالات متحده، خطاب به جلسه جامعه

موشکی آمریکا گفت: " ما بایستی برای این

احتمال که توسط موجودات هوشمندی از

فضای خارج مورد ملاقات قرار گرفته باشیم،

خود را آماده کنیم و حتی احتمال دارد که آنها

برای این بازدیدها از پایگاههایی در کره ما استفاده می کنند!".

دکتر (هارولد اوری) عضو انجمن مریخ شناسی و دانشمند هسته ای در یک بیانیه چنین اظهار داشت:

" این امر کاملا محتمل است که حیات دیگری در جهان هوشمند تر از ما وجود دارد!".

دکتر (هارلو شیپلی) مدیر رصدخانه "هاروارد" در برابر دکتر (اوری) می گوید: " ما اکنون باید این امر را گریزناپذیر بدانیم که جهانهای دیگری با موجودات متفکر وجود دارند".

در سال 1963 سرتیپ ( جان مک دیوید) دستیار فرمانده کل قوا، در شهر " دکاتور" سخنرانی کرد و خطاب به حضار گفت:

"مردم مجبور خواهند شد در آینده ی نزدیک این حقیقت را که زمین دانه ی ارزنی در جهان لایتناهی نیست، بپذیرند...بشر تنها یکی از انواع اشکال حیاتی است که تحت عنایت خدا قرار گرفته است و این که دیگران از ما خیلی برتر هستند."

پس بیایید با ایمان به بی حد بودن آفرینش و لایتناهی بودن جهان خلقت در پی پیشرفت و بهبود زندگی خود و همنوعان خود باشیم.

و این مقالات و تجربیات را فقط برای سرگرمی مطالعه نکنیم بلکه حقیقت آنها را درک کنیم و به آن اعتقاد داشته باشیم
شاید ادامه داشته باشد.............................

IRAN_NASA@YAHOO.COM

[عکس: jgort.jpg]

[عکس: ufo012701.jpg][img]
http://www.alieneight.com/x/ufo6.jpg[/img][عکس: ufo_5.jpg]
پاسخ
سلام
تو صحبتهایی که قبلا با دوستان داشتیم فرضیه یک دانشجو که مبنی بر وجود حیات در دیگر کرات وجود داشت گفتمکه لازم به توضیح مجدد نیست .
وبه نظر جالب تر از وجودحیات در دیگر کرات وجود تکنولوژی پیشرفت علمی در اونجاست
که شاید از ما جلو تر باشند یا عقب تر که اگر اینطور باشه انتقال فرهنگ و تکنولوژی به بزرگترین شکل ممکن قابل لمس خواهد بود .
این اتنظار خیلی رویایی نیست اما فکر شو بکنید یک روز وقتی می رید دانشگاه استادتون یک موجود فرا زمینی باشه.....
راستی به نظر شما برای اینجور افراد کدوم کشور ویزا صادر می کنه :wink:
پاینده باشی
پاسخ
البته با توجه به مشاهدات شاهدان عینی از جمله بیلی مایر میتونیم به این موضوع که اونا خیلی پیشرفته تر از ما هستند پی ببریم.
همچنین طی مشاهدات آقای کنت آرنولد (خلبان) منگامی که در سال 1947 با هواپیمای شخصی خودش در حال پرواز بوده با 9 شیی پرنده مواجه میشه که داشتن از بین دو قله رینز و آدامز (کوه های کسکید واشینگتن) عبور میکردن. آرنولد زمان عبور اونها رو اندازه گیری می کنه و متوجه میشه که اونها فاصله 47 مایلی رو در مدت زمان 102 ثانیه طی کردند. یعنی با سرعتی معادل 2/2 سرعت صوت. نکته جالب توجه این است که در آن سال هیچ هواپیمایی حتی توان نزدیک شدن به این سرعت را هم نداشت. :!:
با تشكر.مهديه ملكي
پاسخ
سوال و جوابی که در زیر می آیداز کتاب 665 پرسش وپاسخ در محضر علامه طباطبایی انتخاب شده است.همانطور که می دانید ایشان یکی از دانشمندان معاصر اند و در زمینه علوم مختلف از جمله ستاره شناسی صاحبنظر بوده اند.
سوال:آبا در افلاک دیگر، غیر از زمین،بشر و انسان وجود دارد؟
پاسخ: (سوره شوری29)و از نشانه های قدرت اوست آفرینش آسمانها و زمبن و آنچه از انواع جنبنده در آن دو پراکنده است...از این آیه معلوم میشود که در افلاک دیگرهم جاندار وجود دارد.
به نظر من؛ زندانی که ما در آن محبوسیم یعنی زمان تا کنون به ما اجازه پی بردن به اسرار بیشتر را نداده است.بی شک گستره علم و تکنولوژی قرن 21،در برابرعلم آفریدگار آسمانها و زمین هیچ است.

Idea
انسان در ميان دو بيكران قرار دارد.
پاسخ
زندان زمان از اون لحاظ که نمی تونیم اونو ثابت نگه داریم درسته اما اگر بشه با سرعت نور حرکت کنیم(در خلا‌ء=300000km/s) طبق قانون نسبیت عملا زمان برامون صفر مشه حالا در نظر بگیرید اگر بتنونیم با دو برابر سرعت نور حرکت کنیم چی می شه؟
حدس بزنید جوابشو بگید..
پاسخ
سلام!

طبق نظریه نسبیت هر چیز که به سرعت نور برسد تغییر ماهیت داده به فوتون تبدیل میشود!

حالا بگذریم که با سرعت2برابر ان چی میشه ولی زیبا وماجراجویانست! :wink:
پاسخ
سلام
اما اگر درون یک میدان مغناطیسی بزرگ باشیم مغناطیس می تونه از ما محافظن کنه
پاسخ
سلام!

چه طور یه همچین میدان بزرگی رو تحت کنترل یا به وجود بیاریم؟ حتی تصورش هم سخته!

اگر دستگاهی هم ساخته شه که این نیاز رو رفع کنه خود دستگاه عظیم چطور حفاظت

شه! :!:

که تغییر ماهیت نده!؟با همون میدان مغناطیسی؟
پاسخ
سلام
ببین این طرحی هستش که دارم روش کار می کنم با بعضی از استاد ام هم کار می کنم و در جوابت
ما قرار نیست که اون دستگاه رو انتقال بدیم ما داخل هسته دستگاه جایی که مغناطیس زیادتر از جاهایه دیگه هست قرار می گیریم و با فرکانس نور مچ شیم اون موقع می تونیم با هر فرکانس شناخته شده ای حرکت کرد
یک نکته مهم اینه که بازه زمانی ما بینهایت اما بازه مکانی به 500متر هم نمیرسه
البته این فرضیه که روش کار می کنم فقط روی کاغذ جواب داده و هنوز نمونه عملیش ساخته نشده چون دانشگاه بودج نمی ده تا بسازیمش
اما اگر درست کار کنه فکر می کنم بزرگترین اختراع بشری باشه
پاسخ
سلام

البته اینو بگم این فقط یه نظر هست و ما اصلا نمیتونیم فرکانسی ویا میدان مغناطیسی به اون عظمت ایجاد کنیم برای این که به این مهم برسیم باید اول مغناطیسش درست باشه که تو صحبتم با بعضی از خبره های کار به این موضوع امکان وجود مغناطیس به این بزرگی با تکنولوژی امروز غیر ممکن است.هرچند جالبیش به اینه که آدم غیر ممکن ها رو ممکن کنه
اینو نوشتم که اصلاحش کنم......
خدانگهدار
پاسخ