کوازارها
سلام
من کتاب هایی راجع به کوازار ها خوندم ولی خیلی چیز زیادی از اون کتاب ها نفهمیدم.تنها چیزی که فهمیدم این بود که دورند و پرنور و به همین دلیل ممکنه کهکشان های قدیمی کوازار بوده باشند.کلا خیلی اطلاعات به من ندادند.
یعنی هنوز بشر راجع بهش زیاد نمیدونه یا کتاب من ناقصه؟
قلمروی حکومت من در اسمان است "بتهوون"
پاسخ
فكر كنم آقاي جعفري زاده جزوه‌اي در اين باره دارند كه جمع بندي مطالبي است در اين باره از مجله‌ي ASTRONOMY. اميدوارم هنوز باشه در دسترسشون.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool. Richard Feynman
پاسخ
دوستان لطفا تاپيك رو ادامه بديد و اطلاعاتتون رو در اختيار ما بزاريد چون منم اطلاعات زيادي ندارم Sad
در مسابقه خواب برتر در وبلاگ زیر شرکت کنید و جایزه نجومی بگیرید:
http://www.rasadroya.blogfa.com
پاسخ
آره!منم بااینکه منابع زیادی دربارشون خوندم ولی یه جانوشته ستاره اند,یه جانوشته کهکشانن,یه جاهم نوشته تودههای عظیم گازن!!!!!!! :!: Sad
پاسخ
ASTRONOMY,2005,JAN
اين مجله‌ي نجوم البته امريكا و مقاله اي جامع درباره‌ي كوازارها كه انواع مختلفي هم دارند. تقريبا مشخصه كه چي هستند. اينها ريشه در هسته هاي فعال كهكشان‌هاي دور دستي دارند كه يكي از معرروف‌ترين اين كهكشان هاي فعال يا AGN ها هم سيفرت 273 است. سيفرت نام كاشف اين جرمه. و كوازارها زير شاخه‌اي از اين دسته هستند.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool. Richard Feynman
پاسخ
خیلی جالبه متشکرم.ممکنه بیشتر توضیح بدید
قلمروی حکومت من در اسمان است "بتهوون"
پاسخ
Owl نوشته: ASTRONOMY,2005,JAN
اين مجله‌ي نجوم البته امريكا و مقاله اي جامع درباره‌ي كوازارها كه انواع مختلفي هم دارند. تقريبا مشخصه كه چي هستند. اينها ريشه در هسته هاي فعال كهكشان‌هاي دور دستي دارند كه يكي از معرروف‌ترين اين كهكشان هاي فعال يا AGN ها هم سيفرت 273 است. سيفرت نام كاشف اين جرمه. و كوازارها زير شاخه‌اي از اين دسته هستند.
تا اينجا خوب بود ولي اگه ميشه بيشتر توضيح بديد Smile
در مسابقه خواب برتر در وبلاگ زیر شرکت کنید و جایزه نجومی بگیرید:
http://www.rasadroya.blogfa.com
پاسخ
حتماً مبحث جالبيه. در تالار سعي مي‌كنم اين رو هم بنويسم. ولي وقت ندارم هميشه. به دلايل كاري و دانشگاهي گاهي چند ساعتي در روز آنلاين هستم و گاهي هم ممكنه نباشم اصلاً. مثل دو هفته‌ي پيش رو كه روزهاي جمعه ممكنه بتونم سري به اينجا هم بزنم.
پاسخ
میشه رشته ی تحصیلیتون روبپرسم اخه برام خیلی جالبه چون شمادرزمینه هایی اطلاعات فراوانی دارین که جزو علایقه اصلی من محسوب میشه!!!؟
پاسخ
ارتباطي به بحث نداره ها! روي نام كاربري من كليك كنيد، پروفايلي كه اينجا پر كردم جزييات رو نوشتم.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان