نظرسنجی: آیا رصدگری تجربه مشابهی داشته است؟
بله من از چنین تجربه ای خبر دارم
16.67%
3 16.67%
خیر من از تجربه مشابهی خبری نشنیده ام
22.22%
4 22.22%
موضوع شایسته توجه منجمان حرفه ای تر می باشد
16.67%
3 16.67%
موضوع، رخدادی عادی در میان تلسکوپها است
5.56%
1 5.56%
خیر چنین چیزی امکان ندارد
38.89%
7 38.89%
مجموع 18 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

خاطرات و گزارش های رصدی
این روزها من به عنوان نیروی پست خاکی تو پادگان هستم. اما چشمتان روز بد نبینه با این هوای گرم مهمان عقرب و مار هم هستم. بی خیال.... به رصد به چسبم. آسمون اینجا زیاد تعریفی نیست. حد قدر آن در حدود 5.5 بود. بالای سرم هرکول و ام-13 رو میتونستم ببینم. زهره و مریخ و زحل هم داشتن کم کم به هم نزدیک می شدن. افق غرب پر از سیارات و افق شرق ماه داشت طلوع می کرد. البته این رصد ها همگی برای یاد آوری خودم بدرد می خوره :oops: Cry Cry
پاسخ
Tongue
بشر مقياس هر چيز است.
پاسخ
اتفاقا من هم دیشب توی حیات خونه خودمون (که قدر آسمونش حد اکثر 1 هست :lol: ) اندرومدا و قلاپص و زهره و مریخ و پروین رو دیدم. همین. گفتم که یادم بمونه :lol:
هميشه سعي كنيد چيز هايي رو كه دوست داريد به دست بياريد وگرنه مجبور ميشويد چيز هايي رو كه به دست مياريد دوست داشته باشيد.
پاسخ
خوش به حال شما که تو حیاط خونتون و تو پادگان حداقل 1 چیزایی می‌بینید!!!
اوج قدر ستاره های آسمون از تو حیاط خونه ما سقف پارکینگف!!!!!!!!!!!
بابا جان قدر بدونید! :wink:
فهم حركت فهم طبيعت است!!!
پاسخ
همچین فرقی هم نمیکنه
هر کجا هستم باشم آسمان مال من هست
بابا باید برای رصد تلاش کرد.....
پاسخ
آقا محسن جایی که آسمون نداره چی؟(یعنی آسمونش مشخص نیست) :?:
فهم حركت فهم طبيعت است!!!
پاسخ
خوب اول باید برای رسیدن به آسمونش تلاش کرد بدشم آسمون همه جا مشخصه ما باید پیداش کنیم
پاسخ
سلام
اعضای گروه کوچک سه نفره ما که اول ماه رمضان به پنج نفررسیده بود.در اولین روز ماه مبارک رصدی هم خوب و هم بد داشت.
بعد از کلی برنامه چینی و لغو سفر یک روزه یکی از بچه ها بالاخره تونستیم دور هم جمع بشیم.شب رصد چندانی نکردیم.فقط مشتری رو رصد کردیم بعد هم صورت فلکی میزان .
ساعت 3صبح به اتفاق دو مهمان گرامی که از شهرستان سنندج اومده بودند سر پشت بام منزل ما رفتیم.
آسمان واقعاْ زیبا.اینباراز دود کارخانه سیمان شهر که همیشه لطفش رو شامل حال ما میکرد هم خبری نبود.اول به دنبال ماه گشتیم که شاید ببینیمش اما بعد از 45 دقیقه به هیچ نتیجه ای نرسیدیم Cry و نتیجه گرفتیم فعلاْ به رویت هلال ماه کاری نداشته باشیم.و به رصد صور فلکی پرداختیم.اول جبار بعد ارنب و جوزا وارابه ران و ثور و کلب اکبر.
که فقط اجرام جبار و کلب اکبر و ارابه ران رو رصد کردیم.و کلی هم به یاد دوستان افتادیم :wink:بعد هم ارباب حلقه ها رو خواستیم رصد کنیم که نشد 8O .با شنیدن صدای اذان به منزل برگشتیم که از وقت سحری هم گذشته بود Sad
و رصد ما در ساعت 5 صبح به اتمام رسید.
ببخشید که گزارش رو کمی دیر تر از موقع Big Grin نوشتم. :oops:
دوشنبه , 18 مهر 1384.گاهی یه تاریخ آدمو پر انرژی تر میکنه.منو استروتاکSmile
پاسخ
آیا این ماه گرفتگی را دیده اید؟
پاسخ
با این چه تلسکوپ نجومی من تنها قطر عدسی اش 30 سانتی متری بود ولی باز هم برایم جذابیت داشت و توانستم ، به غیر چشم غیر مسلح با ابزار نجومی هم ببینم.
پاسخ