دروازه جهان ها
سلام
دوستان آیا می توانیم بگوییم که سیاه چاله ها مرز بین این جهان و جهان های موازی و دروازه بین آنها هستند؟
پاسخ
خیر

ببینید دوست عزیز تا به حال کسی به درون سیاهچاله نرفته که ببینه از آنطرف یک جهان دیگه در می آد یا نه

اما از لحاظ فیزیک کوانتم بی معنی است!
پاسخ
نمیشه چنین تعبیری داشت. به خودی خود بسیار مهم که بدونیم آیا کانالهای ارتباطی داریم به جاهای مختلف (چون محدودیتهای زیادی داریم در رسیدن به مکانهای دوردست)؟ و گاهی این سؤال مطرح میشه آیا جهان‌های موازی وجود دارند. ریشه‌ی این سؤال به زمانی برمی‌گرده که فیزیکدان‌های ذرات بنیادی وجوئد ضدماده رو مطرح و با تجربه ثابت می‌کنند. در آزمایشگاه فرمی (شتابدهنده‌ی مدور) و خطی در استانفورد به اثبات میرسه. به طور موازی کیهان‌شناسان با ثابت شدن انفجار بزرگ به عنوان پدیده‌ای که واقعا روی داده و نظریه‌ی تورم که از طیف سنجی ادوین هابل هم نشون داده شد 1929، این سؤال رو مطرح می‌کنند که انرژی لازم برای این تورم از مجا میاد. جواب تا الان مشخص نشده. و همین ضدماده، انرژی تاریک و ماده‌ی تاریک از کاندیداهای جواب هستند. و همین جا نکته‌ای نظر همه رو به خودش جلب می‌کنه حالا که جهان ما ظاهراً از ماده‌ی معمولی و نه ضد ماده تشکیل شده چون نمی‌تونیم ببینیمش، پس ممکنه بعد از انجار بزرگ حباب دیگه‌ای یا جهان دیگه‌ای مثل یک تصویر آینه‌ای از جهانماه وجود داشته باشه. برخی در زمانی خاص مطرح کردند که اصلا ممکنه حبابهایی از یک جای نامعلوم که برای ما اصلا قابل درک نیست موجب بوجود آمدن جهان‌های متعددی بشن. یکیش جهان ما باشه.
ولی آیا چیزی مثل سیاه چاله با اون شکل 2 بعدی خودش می‌تونه راه ارتباطی باشه و جواب یقینا منفیه! تازه رسیدم به جواب آقای الستی!

حالا چرا؟ در اینترنت شبیه سازی‌هایی از سیاه‌چاله هست. و اصلا شباهتی به این شکل معروف خودش داره. یک کره‌ی 3 بعدی که میشه در 4 بعد هم تصورش کرد، که همه چیز رو اطراف خودش می بلعه.
و این کره یک خمیدگی کامل (همون نقطه‌ی تکنیگی در کیهان‌شناسی و نجوم) اتفاق می‌افته. و هیچ کانالی به جاهای دیگه نیست. ولی همین کره‌ی عجیب وقایع عجیبی رو در بر داره.
این هم یک ادرس مفید و البته سایت بسیار جالب همراه با همین شبیه سازی‌ ها

http://cosmology.berkeley.edu/Education/BHfaq.html
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool. Richard Feynman
پاسخ
سلام

بسیار ممنون از اینکه توضیحات تکمیلیتون را ارائه دادین من هم به اطلاعاتم افزوده شد
اما خدمتون عرض کنم درواقع سیاهچاله شما رو با سرعت نور می بلعه که همین باعث میشه جرم شما رو به بینهایت میل کنه!!!!!!!!

به بیان دیگر قبل از اینکه به دنیای دیگر سفر کنید از بین می روید! :mrgreen:
پاسخ
و حتی اگر بحث سرعت نور نباشه شما در اثر جاذبه زیاد تکه تکه می شوید ...
پاسخ
نفهمیدم چی شد یادمه یه پست توی این تاپیک دادم !!! اما باز دوباره میگم

اگر ما بصورت مادی به درون سیاه چاله برویم چیزی از ما باقی نخواهی موند
اما فکر می کنم اگه بصورت انرژی یا یه چیزی توی این مایه ها توی سیاهچاله برویم فکر کنم ماجراهای قشنگی اتفاق میفته
پاسخ
سلام
به نظر من اگه بتونیم اطلاعات بدن خودمون رو کد بندی کنیم و به صورت یک سری کد های دیجیتالی (0 -1) در بیاوریم و این کدها را سوار بر سیگنال های الکتریکی کنیم و در صورتی که آن طرف سیاه چاله سفید چالهوجود داشته باشد و به شرط اینکه در آن طرف دستگاهی نیز وجود داشته باشد که کد ها را در ورودی دریافت و در خروجی بدن انسان را مجددا بازسازی کند ما دیگر محدود نخواهیم بود.
ولی متاسفانه این تخیلی بیش نیست و غیر ممکن است.

پاسخ
این یک راه حل نسبتا خوب است یعنی
تبدیل انسان مادی---------------> انرژی یا کد(سیاهچاله یا یک دستگاه فکس کد ها )---------------------> تبدیل با انسان مادی
پاسخ
Star نوشته: سلام
به نظر من اگه بتونیم اطلاعات بدن خودمون رو کد بندی کنیم و به صورت یک سری کد های دیجیتالی (0 -1) در بیاوریم و این کدها را سوار بر سیگنال های الکتریکی کنیم و در صورتی که آن طرف سیاه چاله سفید چالهوجود داشته باشد و به شرط اینکه در آن طرف دستگاهی نیز وجود داشته باشد که کد ها را در ورودی دریافت و در خروجی بدن انسان را مجددا بازسازی کند ما دیگر محدود نخواهیم بود.
ولی متاسفانه این تخیلی بیش نیست و غیر ممکن است.
این همون چیزی بود که در تایپیک ساخت وسیله‌ای برای سفر در کیهان گفتم
پاسخ
سلام

دوستان من نمی خوام که باهاتون مخالفت کنم اما باید بدونین که تمام چیز هایی که می گویید تخیلی بیش نیست!
بهتر است همگی به فکر یک ایده باشیم تا تخیل!

حرف یکی از دوستان را تحسین می کنم چون که انسان به صورت مادی نمی تواند که به درون سیاهچاله برود......
فکر کنم بشر برای این اتفاقات هنوز پیش بینی های لازم نکرده است. Big Grin
پاسخ