ذهن شما چه می گوید ؟؟؟
ذهن شما به چه می اندیشد ؟
گاهی اوقات ذهن ما به آنچه دیده یا شنیده فکر می کند !! اما گاهی نیز به چیزی که ندیده و نشنیده فکر می کند !
آیا این همان ابداعات یا کشفیات جدید نخواهد بود ؟
شاید با کمی تحلیل و تعمق بیشتر به نتیجه ای برسد .
پیشنهاد من چیست ؟ من پیشنهاد می کنم هر کس هر چه در ذهنش دارد بگوید هر چیز حتی اگر غیر ممکن ترین چیز باشد
بیایید با هم روی اندیشه هایمان کار کنیم ! نظریات جدید همین گونه تولید می شوند

لطفا هر کس آنچه در ذهن دارد بنویسد و توضیح دهد .
من فرضیاتی در مورد جهان دارم که در پست بعدی به شما می گویم .
پاسخ
ماشاالله به این همه ذهن فعال و خلاق !!

خب اول از همه خودم شروع می کنم !

فرضیه شماره یک : دنیا یک بادکنک کوچک
شاید این دنیا همش به اندازه یک بادکنک کوچک باشه که تولدش با باد شدنش شروع شده و این باد شدن همون
نظریه ی معروف ادوین هابل باشه << نظریه ی انبساط کیهان >> و شتاب این گسترش روزی به پایان برسه و بادکنک
خالی بشه و همه چیز در یک نقطه به هم برسند و بیگ بنگ به چیزی عکس خودش برسه و این پایان جهان باشه .

فرضیه ی دو : تکرار این چرخه
و اما اگر بخواهیم این ماجرا را گسترش دهیم ، شاید این بادکنک بار ها و بارها پر و خالی شود !! در این صورت جهان بارها
متولد می شود و زمان ها می گذرد .

فرضیه ی سه : زمان
شاید این چرخه تکراری باشد و زمان با این آغاز ها صفر شده و از اول شروع شود .
پاسخ
سلام
منم با شما هم عقیده هستم.
با سه نظریه شما کاملا موافقم.
و مقاله ای در این رابطه نوشته بودم که لینکش رو قرار می دم.
http://www.nightsky.ir/content/view/553/39/

پاسخ
abadanastr نوشته: ماشاالله به این همه ذهن فعال و خلاق !!

خب اول از همه خودم شروع می کنم !

فرضیه شماره یک : دنیا یک بادکنک کوچک
شاید این دنیا همش به اندازه یک بادکنک کوچک باشه که تولدش با باد شدنش شروع شده و این باد شدن همون
نظریه ی معروف ادوین هابل باشه << نظریه ی انبساط کیهان >> و شتاب این گسترش روزی به پایان برسه و بادکنک
خالی بشه و همه چیز در یک نقطه به هم برسند و بیگ بنگ به چیزی عکس خودش برسه و این پایان جهان باشه .

فرضیه ی دو : تکرار این چرخه
و اما اگر بخواهیم این ماجرا را گسترش دهیم ، شاید این بادکنک بار ها و بارها پر و خالی شود !! در این صورت جهان بارها
متولد می شود و زمان ها می گذرد .

فرضیه ی سه : زمان
شاید این چرخه تکراری باشد و زمان با این آغاز ها صفر شده و از اول شروع شود .
تا اونجا که من میدونم اینها فرضیه های رایج در مورد عالمه که دانشمند ها مدتهاست روش کار میکنند
پاسخ
مقاله شما را خواندم دوست عزیز آقای شیرمردی
باید به خودم افتخار کنم چرا که من همین نظریه رو با همین نمودار سینوسی در فروم پارس اسکای ارایه دادم . البته 3 سال پیش Smile
پاسخ
اصلا دوست نداشتم با اون بحث ماجرا رو تعطیل کنم

به همین دلیل یک بحث جدید رو آغاز می کنم :

ذرات هستی گوش به فرمان هستند

من فکر میکنم ذرات هستی می توانند از ما دستور بگیرند اما به شرطها و شروطها :
1- ما مخلص واقعی باشیم
حدیثی از پیامبر اکرم (ص) : خدواند به فرزندان آدم می فرماید :
<< ای فرزند آدم ، من به هرچه می گویم باش ، می شود . مرا در آنچه به تو امر کرده ام اطاعت کن تا تو را چنان قرار دهم که به هر چه گویی باش ، بشود .>>
طبق این کلام خدا انسان اگر مخلص باشد به ثمرات عالی عبودیت خواهد رسید .
پاسخ
سلام.من فکر می کنم همانطور که ما با دور رفتن در اسمان در زمان حرکت می کنیم ما میتونیم در اینده ی نچندان دور با تلسکوپ های قوی بتونیم خود انفجار بیگ بنگ رو ببینیم.حداقل بقایایش رو ببینیم.مثلا یک نلسکوپ که بتونه 15-20 سال نوری دور تر رو بگیره!
قلمروی حکومت من در اسمان است "بتهوون"
پاسخ
این تاپیک رو زدم تا همه هر چی در ذهنشون هست رو بگن !!
باز هم یه بحث جدید :
من فکر می کنم شاید انسان به هیچ وجه محدود نیست و حدودش رو سعی و تلاش خودش تعیین می کنه .
یعنی اگه ما بخوایم الان توی یه شهر دیگه باشیم می تونیم اما این کارها یه روشی دارن که ما نمی دونیم !!

فکر می کنم اگه بتونیم ذرات هستی رو در کنترل خودمون در بیاریم ، می تونیم هر کاری که بخواهیم در محدوده ماده انجام بدیم !
پاسخ
متأسفانه در تالار گفت و گو دوستانی هستند که بحث های این چنینی مخالف هستند و دلشون می خواد که در همه پست هاشون طومار بنویسند و با فرمول و 4 تا کلمه که تو کتابا حفظ کردن جواب همه رو بدن!

پاسخ
Star نوشته: متأسفانه در تالار گفت و گو دوستانی هستند که بحث های این چنینی مخالف هستند و دلشون می خواد که در همه پست هاشون طومار بنویسند و با فرمول و 4 تا کلمه که تو کتابا حفظ کردن جواب همه رو بدن!

همینطوره ، برخی فکر می کنند که بحث هایی که در وراء فرمول ها باشه و به مسایل روح یا غیر ماده بپردازه ارزش نداره ، در حالی که انسان حدود 70 درصد غیر مادی هست
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان