انسانهای فرا زمینی، زشت یا زیبا؟
ما هنوز قادر نیستیم به منظومه های دیگر کهکشان راه شیری سفر کنیم بنابراین اولین انسانهای فضایی که به زمین مسافرت کنند مطمئناً پیشرفته تر وباهوشتر از ما خواهند بود.
اکنون برای من بسیار جالب است که نظر دوستان عزیز را راجع به سئوالات زیر بدانم.
1-آیا این انسانها زیبا رو هستند ویا زشت رو(البته زشت ویا زیبا از دید انسانهای زمینی)
2-آیا ممکن است که این انسانها اصولاً از جنس ما نباشند؟مثلاً پوست آنها ازجنس پوست خزندگان زمینی باشد؟
3-اگرفرض کنیم که اولین انسانهایی که به زمین مسافرت میکنند یک میلیون سال زمینی زودتر از ما خلق شده واز جنس انسانهای زمینی باشند،فکر میکنید کدام اعضاء ویا اندامهای آنها نسبت به ما تکامل یافته تر باشد وچگونه؟
4-فکر میکنید قد و وزن این انسانهای فرضی به چه فاکتوری بستگی دارد؟
پیشاپیش از دوستانی که نظرات خود را اعلام میکنند کمال تشکر را دارد.

Confusedhock: Confusedhock: Confusedhock: Confusedhock:
منجّم باشي
پاسخ
کل موضوع چه اهمیتی میتواند داشته باشد؟؟؟
طرح چنین ابهاماتی وپیگیری این قبیل موضوعات توسط کسانی که خود را شیفته علم نجوم میدانند وهمواره در کائنات سیر میکنند،حقیقتاً شگفتی آور است!!!

ما چگونه می توانیم در مورد جانورانی که ندیده ام نظر بدیم !؟
مسلماً که ذنجیره غذایی 100% در تکامل جانوران تاثیر داشته است!
به نظر من بهتر است که به جای آن که بنشینیم و منتظر آمدن فرازمینی ها باشیم خودمان به دوردستها سفر کنیم!
http://l.yimg.com/g/images/spaceball.gif

پاسخ
دلیل طرح این سئوالات انحرافی بررسی میزان اعتقاد ما به دنیاهای دیگر است به عبارت واضح تر اگر من وشما حقیقتاً به این موضوع ایمان داشته باشیم که کرات زنده وانسانهای هوشمند دیگری بجز کره زمین نیز وجود دارند ، اگر بپذیریم که فقط در کهکشان راه شیری دست کم 100میلیون سیاره زنده مشابه باسیاره زمین وجود دارد،اگر با تمام وجود قبول داشته باشیم که ما تنها انسانهای هوشمند عالم نیستیم واگر به عظمت و وسعت عالم پی برده باشیم دیگر هرگز مسائلی نظیر روئیت هلال ماه برایمان اهمیتی نخواهد داشت.
نجوم بهترین راه ومطمئن ترین روش برای درک حقایق زندگی و نجات از بلاتکلیفی و سردرگمی است.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
واما جواب سئوالات با توجه به اطلاعات من:
1- جهان ما رو به تکامل وزیبایی است ودر این صورت هیچ دلیلی وجود ندارد که انسانهای فرا زمینی زشت رو ویا دارای قیافه هایی وحشتناک ونفرت انگیز باشند! (آنطور که در فیلمهای هالیودی میبینیم)
2-جنس انسانهای فرا زمینی بستگی به حیواناتی دارد که ازآنها تکامل یافته اند . برای مثال اگر دایناسورها در65میلیون سال پیش نابود نشده بودند شاید امروز بجای انسانهای پستاندار، انسانهای تخمگذاری در زمین زندگی میکردند که درعین هوشمند بودن دارای پوستی نظیر خزندگان بودند.
3-در مسیرتکامل انسان آنچه قطعی بنظر میرسد حذف اندامهای کم کار ویا ناکارآمد،ظریف وتخصصی تر شدن اندامهایی نظیر دست و پا(خصوصاًانگشتان دست)و تکامل حیرت انگیز مغز میباشد.
4-قدو وزن انسانهای فرا زمینی بیشتر به فاکتورهایی نظیر جرم و جاذبه و فشار اتمسفر سیاره بستگی دارد یعنی هر چه میزان این فاکتورها بالاتر باشد بطور طبیعی قدها کوتاهتر و وزن ها پایین تر خواهندبود.
برای مثال اگر فرضاً جو زمین %50 رقیقتر از جو فعلی بود حجم هواگیری ریه انسانهای زمینی در طول میلیونها سال تکامل به 1.5برابر افزایش یافته بود.

منجّم باشي
پاسخ
اولا که در جواب دوستمون که در رابطه با گزارش های رصدی پرسیدند من جواب شون رو دادم و طرف گفته های من شما نبودید.
من حرفی که می زنم واسه خودم محترمه و اجازه نمی دم هیچکسی بخواد به خودش اجازه بده که کوچک ترین توهینی بکنه!

وقتی افرادی که نه بار علمی دارند نه بار عملی با این کارا خودشون رو به درجه های بالا نجوم بردن و بر هر کار که دلشون بخواد به اسم نجوم انجام میدن(هفته فضا رو با 1 ماه تاخیر برگذار میکنن)
و بر من و شما که علاقه به نجوم داریم تسلط پیدا می کنند!
و خوشون رو تا دفتر رهبری هم بالا می کشن!
و به خاطر خودشون اجازه نفس کشیدن رو هم به منجمان جوان نمی دن!
وقتی کسی در مسیه 110 جرم رصد می کنه آقایون به خاطر رکوردهای خوشون نمی خوان که رکورد رو تایید کنند ( ولی با توجه به با اتصاف بودن داورین ماراتن نتونستند این کار رو بکنند
پس ما هم کوتاه نیایم و هر چیزی رو با سند معتبر قبول کنیم!
وقتی شما از من پرسیدید که چرا مریخ 25 درجه انحراف داره و من گفتم دلیل اون جاذبه مشتری شما باید مدرک یا سند از من بخواهید!

اما در رابطه با فرازمینی ها
در اینکه ما در جهان تنها نیستیم شکی نیست!
اصلا نمی شه باور کرد که جهان به این عظمت فقط دارای یک نوع حیات هوشمند باشه!
حتماً ما باید به در مرحله اول به فکر نجات نوع بشر باشیم چون با دانسته های ما فعلا تنها موجودات هوشمند کشف شده هستیم
به عبارتی ما جرقه های حیات هستیم و نباید اجازه بدیم که این جرقه خاموش شود
و باید در شعله ور شدن آن کمک کنیم!
ما باید ابتدا به فکر ترک زمین باشیم
(( زمین یک گهواره برای بشر بوده ولی یک نوزاد تا ابد در گهواره نمی ماند))
این گهواره تا کی دوام خواهد آورد!
حتما روزی پیش خواهد آمد که نوادگان ما از خارج از منظومه شمسی با ابزار خود مرگ خرشید رو رصد می کنند!
و شاید آن روز در کنار فرازمینی ها زندگی کنند و به آنان بگویند که اجداد ما در آنجا زندگی می کردند و خود را محدود به آنجا نکردند!
اگر نظریه بطلمیوس 1300 سال با پر جا نمی ماند و مثالا 300 سال مورد توجه بود ما هم اکنون 1000 سال جلونر از زمان حالمان در نجوم بودبم!
در 1000 سال می تواند خیلی اتفاقات رخ بدهد!
چیزهایی که ما در رویا هم نمی بینیم
فراموش نکینید که صنعت هوا و فضا تازه 50 ساله شده ((بیب - بیب معروف)) در هیچکس نمی تواند پیش بینی کند که تا 50 سال آینده چه اتفاقاتی رخ می دهد ولی شکی نیست که تا آن موقع حتما در یکی از اقمار غول های گازی پایگاه علمی تحقیقاتی دائمی خواهیم داشت!
روزگاری بشر از راه شیری چنان دور می شود که آنرا با تلسکوپ به شکل نقطه ای مه آلود خواهد دید!
ولی ما باید راه را برای به وجود آمدن آینده ای خوب هموار کنیم!
نه به خاطر حفظ مدیریت خودمان جوان های علاقه مند را (به نامردی) در حاشیه بگذاریم یا آنها از سر راه برداریم
شما بگویید که در کجا زندگی می کنید تا من نمونه های از شهر خوتون واسطون مثال بزنم!

پاسخ