مستند کیهان
با سلام خدمت دوستان همیشه عزیز...
امیدوارم که حالتون خوب باشه

چند ماه قبل که در حال خواندن مجله دانستنیها بودم یک مطلبی رو اقای پوریا ناظمی در ستون خبریشون در مورد یک مستند جدید و جالب نوشته بودن

من اون موقع دنبال مستند بودم چون تازه امده بود در سایتهای ایرانی نبود و با فراموش کاری من دیگه پیگیرش نشدم تا 2 هفته پیش به صورت کاملا اتفاقی دیدمش و خیلی خیلی لذت بردم

خوشبختانه این مستند دوبله شده و با کیفیت مختلف توسط یکی از سایتهای خوب ارائه شد( با وجود صداو سیما با بودجه میلیاردی این مستند معروف و جامع باید توسط چندتا جوان دوبله و اماده بشه!!!!!)

این مستند جامعترین مستندی هستش که در مورد نجوم میتونید ببینید و در 13 قسمت پخش شده

بخاطر مسائلی این سایت هر دفعه ف/ی/ل/ت/ر میشه برای همین باید یک عدد به اخرش اضافه کنید

به طور مثال:iranfilm254.com اگه بسته شد این میشه iranfilm255.com

اینو لینکش لذت ببرید:
دانلود مستند 2014 Cosmos: A Spacetime Odyssey دوبله فارسی ایران فیلم | ایران فیلم
پاسخ
و اما در مورد مجری این برنامه نیل دگراس تایسون(از سایت ویکی پدیا نقل و قول شده)

[عکس: 225px-Neil_deGrasse_Tyson_-_NAC_Nov_2005.jpg]

اخترفیزیکدان آمریکایی و مروج علم است. او در حال حاضر مدیر افلاک نمای هایدن نیویورک است. او همچنین دانشیار تحقیقاتی در بخش اخترفیزیک موزه تاریخ طبیعی آمریکا است.

از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۱ او میزبان برنامه آموزشی علمی بر روی پی بی اس به نام NOVA ScienceNow بوده است. او به طور مرتب در برنامه های پرطرفدار تلویزیونی مانند نمایش روزانه، گزارش کلبر، پخش زنده با بیل مار و جپردی! به عنوان مدافع علم ظاهر می شود. در ۵ اوت ۲۰۱۱ اعلام شد که نیل تایسون قرار است میزبانی ادامه مجموعه تلویزیونی کازموس (کیهان) کارل سیگن را به عهده بگیرد.

او یکی از نخستین کسانی بوده است که پیشنهاد اصلاح تعریف سیارات را مطرح کرد که در نهایت منجر به خروج پلوتون از خانواده سیارات منظومه شمسی شد. او یکی از معروف ترین سخنرانان و مروجان علم معاصر به شمار می رود و بسیاری او را جانشینی برای کارل سیگن می دانند. او علاوه بر فعالیت های علمی اش و حضور در برنامه های ترویجی تلویزیونی، چندین کتاب علم برای عامه نوشته است و سخنرانی ها و مناظره های پرشورش (از جمله مناظره با ریچارد داوکینز) از شهرت زیادی برخوردار است.او همچنین یک پادکست علمی به نام StarTalk تولید می کند.

او به عنوان بازیگر مهمان در یکی از قسمت های سریال طنز بیگ بنگ تئوری حاضر شد. که در آن شلدون کوپر شخصیت برجسته این سریال او را به دلیل نقش اش در حذف پلوتون از فهرست سیارات منظومه شمسی مورد انتقاد قرار می دهد.

سیارک ۱۳۱۲۳ به افتخار او نام*گذاری شده*است.
پاسخ
دوستان همونطور که میدونن این مستند نسخه به روز شده مستندیه که کارل سیگان اون رو اجرا می کرد Cosmos: A Personal Voyage - Wikipedia, the free encyclopedia
و نیل دگراس تایسن در اصل شاگرد کارل هستش
این مستند فوق العاده است حتما ببینید
میخواستم ببینم کسی لینک دانلود مستندی که کارل اجرا می کرد رو داره یا نه؟ 1980 Cosmos: A Personal Voyage
Nothing is too wonderful to be true
if it be consistent with the laws of nature.
پاسخ
محمد رضا جان مستندها عالی بودن ....من همشون رو دانلود کردم و 5 قسمت از اونا رو تا الان دیدم ارزش دیدن رو دارن اما بیشتر به معرفی دانشمندانی میپردازه که در علم نجوم تحقیقات میکردن ....در کل عالی بود دست شما درد نکنه .....
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان