جذب ایده واسه نمایشگاه
درود
میخواستم بدونم وقتی شما از یک نمایشگاه نجومی بازدید میکنین چه چیزهایی هستش که جذاب تر واسه عموم مردم هست و بهترین راه ها واسه ارائه اونا چیه؟؟؟
چه جوری میتوان توی یه نمایشگاه که خیلی جذاب هست غرفه های دیگر غرفه نجوم از اونا کم نیاره و پیشتاز باشه؟؟؟؟
لطفا نظرات و ایده های خودتون رو بگین
«اهورامزدا گفت ای زرتشت اسپنتمان تو نباید که عهد و پیمان بشکنی
چه آن عهدی که تو با یک دروغ پرست بستی و
نه آن عهدی که با یک راستی پرست بستی
چه معاهده با هر دو درست است خواه یکتاپرست خواه مشرک»
مهریشت فقره 2
پاسخ
نمایشگاه نجومی؟!!!
حالا در چه سطحی هست؟ مثلا نمایشگاه دانش اموزیه، چیه؟
پاسخ
نه نمایشگاه نجومی که نه یه نمایشگاهی با عنوان نمایشگاه سمپاد هر سال اخر اسفند برگزار میشه
که یکی از غرفه های اون مربوط به نجوم هستش
توی مدرسه ما برگزار میشه و توسط خود دانش اموزان البته واسه فیزیک ،شیمی ، زیست و... کارایی هست که خود دانش اموزا ابداع و اختراع کردن و یه سری دیگه کار عملی
خب حالا چی کار کنم؟؟؟
مهریشت فقره 2
پاسخ
سلام
به نظرم ماکت میتونه جالب باشه یا یک تلسکوپ دست ساز مثلا کوچک و یک خصوصیت اموزشی هم داره که میتونه مفید واقع بش
پاسخ
چند تا غرفه داره؟ چقدر بازدید کننده داره؟ اندازه هر غرفه چقدره؟ تو فضای باز برگزار میشه یا سرپوشیده؟
چقدر پول دارید؟ چند نفرید؟
فعلا همینا رو جواب بدید، ببینیم چه کنیم.
پاسخ
غرفه که هر درسی یه غرفه داره که 7-8 نفر فعالیت میکنن البته بستگی به اون درس داره چیزایی که مربوط به درس نیس مث رباتیک و نجوم و ...
غیره هم داریم از نظر مکان فک نمیکنم مشکل داشته باشیم توی فضای سرپوشیده هست برای جمع اوری مطلب و ساخت ماکت و ... خودم تنها هستم ولی ارئه به بازدید کننده ها توسط دوستم انجام میشه (مشاهده میکنین چقد نجوم علاقه مند و مشتاق داره) خودم توی غرفه زیست تشریح انجام میدم ولی هر موقع احتیاج به کمک داشت کمکش میکنم ولی سعی میکنم غرفه نجوم و زیست رو کنار هم قرار بدم بازدید کننده های ما از سراسر استان هستن اعمم از استانداری ، شهرداری،مدارس دولتی و غیر دولتی مقطع دبیرستان و راهنمایی،خیرین مدرسه ساز، خانواده ها و..... خیلیای دیگه
البته نمایشگاه در طول ساعت مدرسه هست و توی اون مدت یک هفته کلا درس و کلاس تعطیله از نظر مالی هم مشکلی نداریم
مهریشت فقره 2
پاسخ
XT8 نوشته: سلام
به نظرم ماکت میتونه جالب باشه یا یک تلسکوپ دست ساز مثلا کوچک و یک خصوصیت اموزشی هم داره که میتونه مفید واقع بش

خیلی ممنون ولی این کار قراره توسط بچه های فیزیک انجام بشه و به معرض نمایش گذاشته بشه من خیلی خواستم دفاع کنم از اینکه واسه غرفه نجوم هست ولی متاسفانه موفق نشدم.
مهریشت فقره 2
پاسخ
فک کنم بهتر باشه کارایی رو که انجام دادم بنویسم
1- روی یک پارچه مشکی طرح صور فلکی بهمن و اسفند رو کشیدم که دوستم قراره درمورد اونا توضیح بده
2- جذاب ترین و جالبترین عکسای نجومی رو که در سایت های مختلف پیدا کردم یه اسلاید از اونا درس کردم که قراره اونو به نمایش بذاریم
3- روند پیشرفت نجوم رو توی ایران بررسی کردم یعنی از غار نشینی انسان ها تا الان که ماهواره فرستان رو حالت یه تقویم دراوردم هر صفحه مربوط به یه تاریخی است که قراره صحافی کنم و خود بازدید کننده ها اونو ورق بزنن و اگه حوصله داشتن بخونن
4- تا یه هفته دیگه هم شروع میکنم به ساخت ماکت منظومه شمسی با یونولیت کروی شکل
5- بقیه اش هم میمونه تزیین غرفه
مهریشت فقره 2
پاسخ
چیو میخوای تشریح کنی؟ :?
باید خودتون چیزی ارائه کنین یا فقط ارائه اکتشافات روز ستاره شناسیه؟
یعنی چی که گروه فیزیک میخواد تلسکوپ درست کنه، مگه قحطی موضوعه.
شما هم مراقب باش، دو شغلگی جرمه.
پاسخ
تشریح کبوتر و چشم گاو
نه هر چیزی میتونیم ارائه کنیم
حواسم هست دوشغلگی جرمه به خاطر همین توی تمام غرفه فعالیت اصلیش و هماهنگ کننده بین بچه ها و مسئولان بالا توسط من انجام میشه تازه خودم واسه بچه ها کلاس اموزشی میذارم وکلا بیشتر مدیرو معاون و... هرس میخورم
دوشغلگی جرمه ولی همه کاره بودن و هر کاری خواستن کردن جرم نیس تازه به همه دستور میدم. مگه بدهWink
مهریشت فقره 2
پاسخ