یه راهنمایی میخواستم واسه المپاد
ایام به کامتون دوستان
الان دیگه نزدیک شروع شدن سال تحصیلی جدیده.میخوام یه سوال از دوستانی که تجربه بیشتری دارن منو راهنمایی بکنن من زمانی که برم مدرسه همه ازم میپرسن که میخوای المپیاد شرکت کنی یانه؟ یا اصلا چه المپیادی میخوای شرکت کنی من از شهریور باید برم مدرسه و میدونم اگه بگم اره نمیتونم زیرش بزنم امسال قراره برم اول دبیرستان به نظرتون چی بگم؟
کلا مدرسه ما خیلی خیلی زیاد سرمایه گذاری میکنه واسه المپیاد نمیدونم بچسبم به درسم یا بزنم تو کار المپیاد
راستی یه فرد میتونه چند تارشته در الپیاد داشته باشه اخه من به جز نجوم دوس دارم در ریاضی و زیست هم فعالیت کنم حالا تا مرحله جهانی هم کارش ندارم تا مرحله استانی بهتره یا کشوری
وقتی هم که راهنمایی بودم یعنی هر سه سال رو المپیاد ریاضی شرکت کردم و تا مرحله استانی پیش رفتم حالا نمیدونم چی کار کنم
لطفا منو راهنمایی کنین
پاینده باشین
«اهورامزدا گفت ای زرتشت اسپنتمان تو نباید که عهد و پیمان بشکنی
چه آن عهدی که تو با یک دروغ پرست بستی و
نه آن عهدی که با یک راستی پرست بستی
چه معاهده با هر دو درست است خواه یکتاپرست خواه مشرک»
مهریشت فقره 2
پاسخ
اگه مطمئنى كه ميتونى به مراحل بالاتر برسى(حالا چه همينجورى، چه با خوندن) المپياد بده، اما اگه ديدى نميشه، بازم خيلى هم به درس نچسب. درس مال دو سال اخره. خودتو خسته نكن. من كه دو هفته بيشتر برا كنكور نخوندم و 16000 شدم. اگه از عيد ميخوندم، طرفاى 4000، 5000 ميشدم. ببين چقدر نياز دارى همونقدر بخون. هيچوقت هم خودتو از روال عادى زندگى براى درس خوندن خارج نكن.(از عواقب اين قضيه براى پسرا ميشه به كچلى اشاره كرد)
پاسخ
من هیچ وقت ادمی نبودم که مثلا یه ساعت از خوابم بزنم تا درس نخونم همیشه به همه کارهام میرسیدم درسم رو هم میخوندم از خودم راضی بودم.
حالا بیشتر بین ریاضی و نجوم شک دارم نمیدونم چی کار کنم
ولی مطمئن هستم اگه تلاش کنم میتونم فقط در کنارش باید یه سری کارای بیهوده رو رها کنم.
بعدشم مدرسه خیلی خیلی فشار درسی روی ما میاره شاید روزی سه تا امتحان هم داشته باشیم و علمی مقایسه ایی و تازه درس های اضافه تری که داریم
مهریشت فقره 2
پاسخ
اگه مدرسه به المپياد اهميت بده به كسايى كه برا المپياد ميخونن، يه تخفيفايى ميده.
ولى خيلى روش حساب نكن.
در كل سه تا راه وجود داره:
1- المپياد و بيخيال درس
2- درس و بيخيال المپياد
3- هم درس و هم المپياد بطور متعادل
پاسخ
سلام .
به نظر من المپیاد ریاضی مفید تر از المپیاد نجومه .
شما اگه ریاضیتون رو تقویت کنید بعدها خیلی به دردتون میخوره ولی المپیاد نجوم اگه مقام نیارین به نظر من بی فایده است
پاسخ
نمرديم و شما رو هم باز ديديم.
شما نيستيد فعاليت انقدر كم شده ها.
پاسخ
Regulus نوشته: نمرديم و شما رو هم باز ديديم.
شما نيستيد فعاليت انقدر كم شده ها.

فعالیت نجومی ندارم . فقط بعضی مواقع به همین تالار سر میزنم و توی بحث های مهم شرکت میکنم . امیدوارم کم کاری منو ببخشید
پاسخ
ببخشید یه سوال دیگه :
کسی که بخواد رشته تجربی رو انتخاب کنه میتونه واسه ریاضی شرکت کنه؟؟؟
اصلا کسی میتونه در دو تا رشته تحصیل کنه؟؟
مهریشت فقره 2
پاسخ
نمیشه دوتا رشته رو با هم خوند به این معنی که دوتا مدرک بگیری. اما میتونی تجربی بخونی و کنکور ریاضی بدی.
اما هلیا جان تا اون موقع دیگه کنکوری نیست! طبق معدل داوطلبها رشته هاشونو انتخاب میکنن.
اما چرا مستقیم نمیخونی ریاضی رو؟ تعداد واحد های ریاضی و فیزیکی که پاس میکنی بیشتره.
توی رشته ریاضی سال سوم جبر و احتمال، حسابان و هندسه 2 داری که سال سوم تجربی نداری و خودت باید بخونی.فیزیک ها هم که هر سال چند بخش اضافه داری توی ریاضی.
پیش دانشگاهی هم ،دیفرانسیل و انتگرال، ریاضیات گسسته و هندسه تحلیلی داری که پیش تجربی اینا رو نداره + فیزیک و شیمی که چند بخش توی ریاضی اضافه تر داری. اگه بری ریاضی مطمئنا ریاضیات و فیزیک قوی تری خواهی داشت.و میتونی بجای اینکه وقتت رو صرف شیمی و زیست کنی توی تجربی، صرف ریاضیات توی ریاضی می کنی.
دوشنبه , 18 مهر 1384.گاهی یه تاریخ آدمو پر انرژی تر میکنه.منو استروتاکSmile
پاسخ
البته زياد روى حذف كنكور حساب نكن. شايد حذف نشد. البته اگه حذفم بشه خود دانشگاه ها يه امتحان ورودى ميگيرن.
پاسخ