پرواز خیال (کمی فلسفی بشیم)
سلام
این صفحه رو ایجاد کردم تا اگر کسی مثل من دوست داشت اون چیزی رو که ته ذهنش وجود داره و میخواد راجع بهش با دیگران صحبت کنه اینجا بنویسه.

خودمم دوست دارم یه موضوعی که بهش رسیدم اینجا عنوان کنم و نظرشما روهم بپرسم وبا نظریاتتون اشنا بشم

من فکر میکنم بشر نهایتا جواب تمام پرسشهای خودش رو پیدا میکنه و تمام مجهولات رو کشف مینه بجز 2 سوال . و اون دو سوال اینها هستن

پس از تحقیق فراوان و مشقت زیاد سرانجام به اسرا هستی پی می برن وعلت اصلی و اولیه پیدایش جهان رو کشف میکنند مثلا در مرکز تحقیقات سرن می

فهمند که فلان ذره یا فلان انرژی عامل اصلی اغاز ایجاد هستی بوده وتمام جزعیات مشخص میشه .سوال اینجاست که اون ذره و یا اون انرژی اولیه رو چطوری و چه کسی ایجاد کرده؟

و سوال بی پاسخ دیگه اینکه مثلا زیست اختر شناسها منشا اصلی پیدایش حیات رو کشف میکنند مثل الان که گمان میکنند اسیدهای امینه که در شهاب سنگها

یافت شده عامل اصلی ایجاد جانداران روی کرات خاکیه. ولی سوال اینجاست که چگونه چیزی به نام جان یا روح در یک جسم بیجان بوجود میاد چون به نظرم غیر ممکنه که از یک جسم بیجان یک جسم جاندار بو جود بیاد.؟

فکرمیکنم بشر مادیگرا هر چقدر هم که بخواد از وجود چیزی بنام خدا بعنوان عامل اصلی این دنیا فرار کنه وقتی به این 2 سوال برسه چاره ای جز تسلیم دربرابر یک قدرت بی حد و اندازه نداشته باشه..........نظر شما چیه.....
پاسخ
كتاب كيهان در پوست گردو رو بخون تا سوالاتت كمي عميق تر بشه
-- -.-- -.. . .- .-. ...- . -. ..- ... -.-- --- ..- .- .-. . -- -.-- .-.. --- ...- . ..- -. - .. .-.. ... ..- -. --. --- . ... -.. .- wechatکسی نبود؟!!.-. -.-
پاسخ
دوست داشتم نظر خودتونو بدونم نه نویسنده فلان کتاب .
پاسخ
به نظر شما سیاهچاله ها چطور به وجود اومدن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:confused:
پاسخ
امیر نوشته: به نظر شما سیاهچاله ها چطور به وجود اومدن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:confused:

نظر فلسفی یا علمی مهم نیست. این موضوع به اثبات رسیده دوست عزیز. Smile
پاسخ
سلام.
به نظر من اگر واقعا خدا رو قبول داشته باشیم جواب سوال رو پیدا میکنیم
یعنی یک جواب واحد که خدا خالق اسمون و زمین هست.Smile
پاسخ
سلام یکی از زیباترین فیلمهای مستندی که تا بحال دیدم فیلم home بود

ادرس دانلودش رو میزام با زیر نویس فارسی شاید شما هم خوشتون بیاد .:roll:
علمی
پاسخ
موضوع جالبی رو انتخاب کردین
تو این زمینه سوال های بی پاسخ زیادی وجود دارن
مثل اینکه اصلا خدا هدفش چی بود که دنیای به این بزرگی آفرید
اصلا چرا ما رو با این همه نقص ها آفرید
آخرش چی میشه
قرار کجا بریم
...
پاسخ
فکر میکنم زندگی مثل یک نمایشنامه زیباست با این تفاوت که نمایشنامه نویس نقش افراد رو بهشون به زور نمیده بلکه اشخاص خودشون این اختیار رودارند که هر نقشی رو که دوست دارن انتخاب کنند . یعنی اجباری نیست .
پاسخ
zahra ansari نوشته: موضوع جالبی رو انتخاب کردین
تو این زمینه سوال های بی پاسخ زیادی وجود دارن
مثل اینکه اصلا خدا هدفش چی بود که دنیای به این بزرگی آفرید
اصلا چرا ما رو با این همه نقص ها آفرید
آخرش چی میشه
قرار کجا بریم
...
نگاه کنید
انسان هم میتونه به راحتی برای خودش زندگی کنه و از زندگیش لذت ببره ، اما به نظر شما چرا دنبال علم میره و به پیشرفت و تکنولوژی میرسه و فضاپیما به جاهای مختلف فضا میفرسته؟
خب معلومه ، شما زندگی انسان های 1000 سال پیش رو با الان مقایسه کنید. الان زندگی خیلی متنوع تر از اون موقع هست.
شاید این دلیل این باشه که خدا این جهان رو آفریده ، خدا میتونه برای خودش زندگی کنه بدون این که نیازمند کسی باشه ، اما آفرینش این دنیا باعث میشه ، تنوع زندگی بیشتر بشه.
البته بازم میگم ، شاید دلیلش این باشه و ممکنه غلط باشه ، در این زمینه ممکنه هر کسی نظری داشته باشه.
این همه نقش عجب بر در و دیوار وجود هر که فکرت نکند ، نقش بُوَد بر دیوار
«بوستان سعدی»

حسین ابراهیمی
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان