هر کجا هستم باشم..
من یه دانش آموز دختر دوم ریاضی علاقه مند به نجوم اما با اطلاعات صفرم!

با 8 - 7 نفر از دوستام یه گروه کوچیک تو یه شهر کوچیک تشکیل دادم و متاسفانه جز یه افلاک نما تو یه کتابخونه ی کودک، هیچ امکاناتی نداریم و زیرنظر هیچ سازمانی نیستیم. هیچ بزرگتری! بالا سرمون نیست و من واقعا نمیدونم چطوری اوضاع رو بهتر کنم! Sad شهر کمترین علاقه ای نشون نمیده و تبلیغات بی فایده س، بعد از کلی خرج تونستیم یه نمایشگاه نجوم راه بندازیم که آموزش پرورش لطف کرد و جایزه بهم ظرف و ظروف داد!

نمیدونم آیا واقعا میتونم بگم هرکجا هستم، بازم آسمان مال من است!؟
پاسخ
آره هرکجا هستی باش آسمانو چجوری می خوان ازت بگیرن؟
کتاب های خوب می تونی گیر بیاری؟
کتاب های نجوم بخونید(مثل نجوم به زبان ساده،مبانی نجوم،نجوم مقدماتی،هوش فرازمینی،نخستین 3 دقیقه ، تاریخچه زمان،...)
این کتابارو حتما بخونید مخصوصا نجوم به زبان ساده اگر نتونستی بخری می تونی اینترنتی سفارش بدی
برای فعالیت های نجومی ها رصد هم باید بدونم کدوم شهری؟
من همین الانم هیچ بزرگتری نیس بگه چه کنم
پاسخ
بچه ها نترسید. همه بچه های تالار با شمان.
اسمونم مال شما هست اما حالا خب یکم کمتر. Big Grin
پاسخ
عزيزم شما كه فعلا وضعت از مني كه توي تهرانم بهتره...من هم همسن شمام...من و چندتا از دوستام امسال خودمون رو به آب و آتيش زديم كه توي مدرسمون انجمن نجوم تشكيل بديم ،‌ولي هيچ كس بهمون اهميتي نداد كه نداد...كاغذ بازي توي اداره ها رو شنيدي...ما توي مدرسه ي خودمون درگير اين موضوع بوديم Confusedhock: :lol: ...ولي من رو ببين ... Big Grin ...اين من بودم ...سرخوش و راضي از اين دنيا و عاشق آسمون...بي خيال عزيز...آسمون رو بچسب...! :mrgreen:
پاسخ
اگه این مشکلات نباشه که نجوم ،نجوم و منجم ، منجم نمیشه

من که خودم هرچی زور زدم تو دانشگاهمون یه انجمن راه بندازم نشد یه بلایی سرم اوردن که اصلا ولش کردم ...
تازه بعد از دو سال دوندگی ... :!: :!:

خب دیگه اینم یجورشه ....

بعضی اتفاقات نیفته بهتره ...

تا تجربه نکنین متوجه نمیشین من چی میگم
با نگاه کردن به آسمان فقط به گوشه ای از قدرت پروردگار پی خواهیم برد .
پاسخ
خب شاید ایراد اصلی خود شما باشی که اطلاعاتتون در حد صفر هست
اول از خودتون شروع کنید. اطلاعاتتون رو ببرید بالا. البته همه ما یه روزی اطلاعاتمون در حد صفر بوده و این هیچ ایرادی نداره ولی کسی که بخواد هدایتگر یه عده باشه باید خودش راه بلد باشه. خودت رو قوی کن تا بتونی دست بقیه رو هم بگیری. آسمان هم ازان همه هست چند وقت پیش یه دختر خانوم 16 ساله انگلیسی با کشف یه کوازار کم فروغ کلی سرو صدا راه انداخت در مجامع علمی.
و در پایان:
دلسرد نشو دلسرد نشو دلسرد نشو
-- -.-- -.. . .- .-. ...- . -. ..- ... -.-- --- ..- .- .-. . -- -.-- .-.. --- ...- . ..- -. - .. .-.. ... ..- -. --. --- . ... -.. .- wechatکسی نبود؟!!.-. -.-
پاسخ
نقل قول:این کتابارو حتما بخونید مخصوصا نجوم به زبان ساده اگر نتونستی بخری می تونی اینترنتی سفارش بدی
کتاب نجوم به زبان ساده رو برای همه ی بچه ها سفارش دادم ولی نیاز به مدرس داره، بعضی از مفاهیمش واقعا مبهمه برامون!
نقل قول:برای فعالیت های نجومی ها رصد هم باید بدونم کدوم شهری؟
خراسان شمالی ام عزیز، شیروان.

نقل قول:اول از خودتون شروع کنید. اطلاعاتتون رو ببرید بالا. البته همه ما یه روزی اطلاعاتمون در حد صفر بوده و این هیچ ایرادی نداره ولی کسی که بخواد هدایتگر یه عده باشه باید خودش راه بلد باشه. خودت رو قوی کن تا بتونی دست بقیه رو هم بگیری.
صد در صد حق با شماست. من دارم تمام تلاشمو میکنم، خرداد که تموم شه وقتم هم آزاد تره.
نقل قول:بچه ها نترسید. همه بچه های تالار با شمان.
نقل قول:اين من بودم ...سرخوش و راضي از اين دنيا و عاشق آسمون...بي خيال عزيز...آسمون رو بچسب...!
نقل قول:اگه این مشکلات نباشه که نجوم ،نجوم و منجم ، منجم نمیشه
نقل قول:دلسرد نشو دلسرد نشو دلسرد نشو

حرفاتون بهم امید میده بچه ها! ممنونتونم! دعامون کنید..برا بالا رفتن اطلاعاتم رو شما اساتید حساب میکنم. Smile
پاسخ
نقل قول:کتاب نجوم به زبان ساده رو برای همه ی بچه ها سفارش دادم ولی نیاز به مدرس داره، بعضی از مفاهیمش واقعا مبهمه برامون!
اونم موردی نیست هرچیش رو مشکل داشتید همینجا بپرسید.
در ضمن انجمن نجوم ادیب یه کتاب چاپ کرده که داخلش مفاهیم رو به خوبی توضیح داده از پایه تا هندسه کروی و استفاده از وسایل رصدی (در واقع یه جور خود آموز نجوم هم هست) و این کتاب مرجع دوره های نجوم 1 و نجوم 2 هست که بعد از اون منجم ها آماده میشوند برای شروع نجوم رصدی.
اگه فکر می کنی که می تونه کمکت بکنه آدرس انجمنتون رو همین جا بذار تا براتون بفرستم
-- -.-- -.. . .- .-. ...- . -. ..- ... -.-- --- ..- .- .-. . -- -.-- .-.. --- ...- . ..- -. - .. .-.. ... ..- -. --. --- . ... -.. .- wechatکسی نبود؟!!.-. -.-
پاسخ
آدم با تمرین و تکرار به همه جا میرسه.
معادلات نجومی هم زیاد سخت نیستن اما نیاز به تمرین و تکرار دارن
برای یادگیری معادلات نجومی میتونی از این کتاب استفاده کنی: نظریه و مسائل نجوم
فکر کنم خودش یه کتاب درسی باشه.
این همه نقش عجب بر در و دیوار وجود هر که فکرت نکند ، نقش بُوَد بر دیوار
«بوستان سعدی»

حسین ابراهیمی
پاسخ
v k نوشته: خب شاید ایراد اصلی خود شما باشی که اطلاعاتتون در حد صفر هست
اول از خودتون شروع کنید. اطلاعاتتون رو ببرید بالا. البته همه ما یه روزی اطلاعاتمون در حد صفر بوده و این هیچ ایرادی نداره ولی کسی که بخواد هدایتگر یه عده باشه باید خودش راه بلد باشه. خودت رو قوی کن تا بتونی دست بقیه رو هم بگیری. آسمان هم ازان همه هست چند وقت پیش یه دختر خانوم 16 ساله انگلیسی با کشف یه کوازار کم فروغ کلی سرو صدا راه انداخت در مجامع علمی.
و در پایان:
دلسرد نشو دلسرد نشو دلسرد نشو

درسته اول بايد سطح اطلاعات خودتون رو بالا ببريد.مثلا با گشت و گذار توي كتاب ها يا اينترنت يا حتي كلاس ...
در زير آسمان كوير به سر ميبرم.....

و اين داستان آسمان است و همچنان ادامه دارد ....

آسمان بالاي سرم شيري و آسمان دلم سبز است .....

سر بزنيد : http://www.lootsky.blogveb.com
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان