اجرام قابل مشاهده با دوچشمی 20×80
سلام دوستان من یه 20×80 دارم وتا حالا (البته با شرایط نا مناسب) فقط تونستم باهاش مشتری وقمرهاش ماه وعطارد روببینم :lol: میشه لطفا من رو راهنمایی کنید که جرم های دیگه ای روببینم البته چون بزرگنمایی کمی دراختیاردادرم باید جرم ها نزدیک باشن یه چیزدیگه اینکه من متاسفانه ازمختصات سردرنمیارم مثلا نمیدونم قدر 13یعنی چی . :? باتشکر
پاسخ
قدر ها رو با رصد کردن اجرام و چک کردن اون ها با نقشه های اسمون می تونی یاد بگیری.
اتفاقا دوربین دوچشمی برای دیدن اجرام وسیع اعماق اسمون ایده اله و این بخاطر میدان دید بزرگشه و اینکه بزرگنمایی زیادی نداره.
برای دیدن اجرام مورد نظرت حتما نیازی نیست مختصات رو بلد باشی مخصوصا حالا که دوربین دوچشمی داری می تونی با استفاده از نقشه محل تقریبی جرم رو پیدا کنی و با یکم گشتن تو اون حوالی اون رو پیدا کنی.اما حتما کم کم مختصات رو یاد بگیر.
اگه اسمون محل رصدت صاف و بدون الودگی نوری باشه می تونی اجرام زیادی ببینی که سحابی های پر نور خیلی مناسبن. :wink:
پاسخ
خیلی ممنون ولی من میتونم با نرم افزار استاری نایت مکان جرم روپیدا کنم ولی نمیدونم چه جرمی روببینم که هم توی شهر معلوم باشه هم قشنگ هم باشه؟
پاسخ
سلام.حتما لازم نیست که از نرم افزار استاری نایت استفاده کنید.با همین دو چشمی که در دست دارید خیلی از جرم های مسیه را می تونید بگیرید اون هم با استفاده از کتاب اطلس آسمان(The Observers Sky Atlas)نوشته E.Karkoschkaاستفاده از این کتاب بسیار راحته.موفق باشید....
زندگی کردن من مردن تدریجی بود
زانکه جان کند دلم عمر حسابش کردم
پاسخ
ببخشید ولی من هنوزجوابم رونگرفتم چی ببینم ؟
پاسخ
Night Sky 2 نوشته: ببخشید ولی من هنوزجوابم رونگرفتم چی ببینم ؟

شما اجرام مسیه را می تونید بگیرید.با اجرام مسیه آشنا هستید؟
پاسخ
نمیدونم چه جرم هایی هستند
پاسخ
اجرام مسیه اجرامی هستند که از نیم کره شمالی قابل رویت هستند.اولین بار فردی به نام مسیه بر روی بشت بام هتلی واقع در شهر باریس فرانسه انها را ثبت کرد.روش کار او به اینگونه بود که به وسیله تلسکوب 4.5 اینچ خود هر گونه جرم غیر ستاره ای را که میدید ثبت می کرد و با اعداد نام گذاری می کرد بصورت M1 - M2 - M3 و ... او 110 جرم را ثبت کرد که به آنها اجرام مسیه می گویند.امروزه می دانیم که این اجرام شامل خوشه ها سحابی ها و کهکشان ها میباشد.

اگر شما هیج آشنایی با آسمان ندارید بهتر است با تهیه کتاب هایی اول از همه با صور فلکی آشنا شده و آنها را بشناسید و بعد بوسیله اون کتابی که گفتم می تونید به راحتی محل این اجرام را بیدا کرده و از دیدن آنها لذت ببرید.
بیشنهاد میکنم عضو انجمن نجوم شهر خود شوید و در برنامه های رصدی آنها شرکت کنبد.
موفق باشید.........
بدرووود...
پاسخ
سلام

دوست عزیز Night Sky 2 شما چند صورت فلکی رو میشناسید؟؟

لازمه ی رصد اجزام اعماق آسمان شناختن تابلو های راهنمایی آسمان که همون صور فلکی و ستاره های متعلق به اونا هستش ، است

واسه شروع کار M31 - M42 -M35-خوشه های H و X و ....
فراموش کن چیزی را که نمی توانی به دست بیاوری
به دست بیاور چیزی را که نمی توانی فراموش کنی

(شکسپیر)
فرزین حسینی
فوتو بلاگ من:
http://skyatnight.aminus3.com
پاسخ
سلام Night Sky 2 عزیز
من برای شروع با این دوربین ازگردونه ی آسمان استفاده کردم وهمچنین خبر مقارنه ها رو هم که هم تو مجله ی نجوم می شه پیدا کرد وهم ازنرم افزارهای نجومی می شه .
راستی دیدن خوشه های زیبای ستاره ای مثل خوشه ی پروین (نزدیک صورت فلکی گاو)وخوشه ی کندوی عسل (درصورت فلکی دوقلوها)که این شبها خیلی راحت می شه دید رو به شما توصیه می کنم.

((شاد وسلامت باشیدوازدیدن آفریده های زیبای حق لذت ببرید))
پاسخ