رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تراز کردن تلسکوپ
سلام

اگه کسی اطلاعات کاملی در باره تراز کردن تلسکوپ داره اینجا قرار بدین

ممنون
با نگاه کردن به آسمان فقط به گوشه ای از قدرت پروردگار پی خواهیم برد .
پاسخ
سلام

منظورتون چه نوع تراز كردنی هست؟

تراز کردن آیینه تلسکوپ

تراز کردن پایه تلسکوپ

یا ...
[SIZE=1][SIZE=1]...And, it was man's job to understand how it worked[/SIZE][/SIZE]
پاسخ
تراز کردن پایه تلسکوپ

حفظ تعادل هنگامی که تلسکوپ را به صورت افقی به سمت چپ یا راست قرار می دهیم و .....

اطلاعات کامل می خواهم خودم تا یه حدی بلدم و لی هرچی تلاش کردم به تعادل کامل نمیرسه

ممنون
با نگاه کردن به آسمان فقط به گوشه ای از قدرت پروردگار پی خواهیم برد .
پاسخ
آهان منظورشون متعادل کردن تلسکوپ هستش که با جابجایی وزنه در پایه های استوایی انجام میشه .
برای این کار شما یک بار پیچ بعد را باز می کنید و با بالا پایین کردن تلسکوپ و جابجایی وزنه در حالت متعادل قرار می دهید مثل ترازو
و بعد پیچ میل را باز می کنید و همین عمل را تکرار می کنید ، اینقدر که در هر حالتی وقتی پیچ ها باز باشند تلسکوپ تعادل داشته باشه منظور لوله اپتیکی هستش
قبل از ایجاد هر نوشته ای قوانین را مطالعه کنید
پاسخ
اگر خواستید بیارید انجمن ، بتون یاد می دم.
3 شنبه 11 صبح
عضو هیئت سرپرستی انجمن نجوم افلاک
http://www.kiarash.aminus3.com

کیارش مشعوفی
پاسخ
درود برشما
من یه تلسکوپ SKY Watcher 76mm F700 هدیه گرفتم نصبش کردم ولی میخوام رصد کنم نمیتونم فکر میکنم نیاز به تنظیمات و راهنمایی دوستان داره لطفا راهنمایی نمایید .
پاسخ
بازدید : 3418 بار

سه‌شنبه، 29 فروردين 1391

نصب کردن تلسکوپ
نصب کردن تلسکوپ
نصب کردن تلسکوپ

نويسنده: فرزاد زمان فر

فرض کنيد در شبي زمستاني براي عکاسي به ارتفاعات خاموش رفته ايد و بعد از مستقر کردن تجهيزات خود شروع به عکاسي مي کنيد. ولي با تعجب متوجه مي شويد که مقر تلسکوپ شما خوب قطبي نشده و در تمام عکس هاي تان ستاره ها به خط تبديل مي شوند و تلاش شما براي اصلاح اين خطا بي نتيجه مي ماند. چاره چيست؟
قطبي کردن تلسکوپ در شب رصدي اهميت بسياري دارد چون اگر مقرّ مورد استفاده با دقت قابل قبولي قطبي نشده باشد تمرکز رصدگر را به هم مي زند و تمام دقت رصدگر صرف متمرکز کردن سوژه رصدي در ميدان ديد تلسکوپ مي شود. اين مطلب در زمان عکاسي در درجه اول اهميت است چون حتي اگر تمام تجهيزات از گران ترين نوع و با بهترين کيفيت باشد هم در صورتي که مقر با دقت خوبي قطبي نشده باشد عکاسي با آن تجهيزات نامکمن است.
اصلي ترين عاملي که عکاسي نجومي را به يکي از رشته هاي چالش برانگيز عکاسي تبديل مي کند نبودن نور به اندازه کافي و حرکت وضعي زمين است. نبودن نور به اندازه کافي عکاس را وا مي دارد که يا از حساسيت بالا استفاده کند و / يا مدت زمان نوردهي را افزايش دهد و چون استفاده از حساسيت بالا باعث افزايش نوفه (نويز) در عکس مي شود تنها راه حل نوردهي بالا در حساسيت مناسب است. از طرفي حرکت وضعي زمين باعث مي شود سوژه عکاسي متحرک به نظر برسد. البته اين حرکت با چشم قابل ديدن نيست ولي وقتي از دوربين عکاسي استفاده مي شود اين حرکت کاملاً در عکس ثبت مي شود.
راه حل اين مشکل فقط اين است که دوربين را در خلاف جهت حرکت زمين و با همان سرعت بچرخانيم ولي انجام دادن اين کار به صورت دستي و با اتکا به حواس انساني تقريباً ناممکن است. به همين سبب استفاده از مقرهاي موتوردار در زمان عکاسي اجتناب ناپذير است. مقرهاي موتوردار براساس نحوه استقرار آن ها به دو نوع تقسيم مي شوند:
الف) مقرهاي سمت- ارتفاعي
ب) مقرهاي استوايي
پاسخ
دیشب به همین مشکل برخوردم با هزار مصیبت این تاپیکو پیدا گردم..خداروشکر..ممنونم
دیدن وسعت آسیب به من می فهماند که چقدر در مقابل هستی و خدا کوچک هستم و اینگونه مغرور. حتی نمی توانم روح خود را با اسکرابر دستی سیقل دهم و افسوس که اینگونه پر مدعا هستم.
پاسخ