نقدی جدی بر تالار !!!
با سلام
دوستان من نزدیک به یکی دوماهه که هروقت به تالار مراجعه میکنم و انتظار دارم مطلب علمی جدید و در خور توجه ببینم ولی متاسفانه , فقط در مورد خرید ابزار مطلب قرار داده میشه.
در کل تالار داره به سمت بازار تجارتی پیش میره
البته به نظر من هیچ عیبی نداره که کسی در مورد خرید ابزار با دیگر اعضا مشورت کنه ولی این مطالب بارها و بارها در قالب مطالب و عناوین گوناگون در طی این سالها مورد بررسی قرار گرفتن و دیگه نیازی نیست یه مطلب تازه ایجاد کرد که مثلن چه دوربین دوچشمی رو بخریم و ....
به نظر من تکرار مطالب بار علمی تالار رو میتونه کم و ارزش تالار رو به عنوان یه مرجع علمی معتبر در اذهان خدشه دار کنه
پاسخ
خب تالار از رونق افتاده.این رو بار همه قبول داریم.اما به جای این که هر هفته یکی از پست ها ی کاربران انتقاد از این وضع تالار باشه راه حل هایی برای رفع این مشکل ارایه بدید.یادتون نره که تالار برای همه ی شما اعضا هست.این شما هستید که اون رو می سازید و مطالب تالار هم مطالب خود شماست.
قلمروی حکومت من در اسمان است "بتهوون"
پاسخ
سلام

هر بار که کسی به نجوم علاقه‌مند میشه و میخواد ابزار رصدی تهیه کنه یا ابزارش رو آپدیت کنه، خوب طبیعی که وقت و حوصله مرور سوژه‌های قبلی رو نداره و اصلاً ارزش این تالارها هم بیشتر به همینه که بتونه راهگشای صحیح دوستان و عزیزانی که میدونم بیشتر نوجوان هستند باشه و من اصلاً خودم شخصاً در این روند مشکلی نمی‌بینم و خیلی هم از این بابت خوشحالم.

اگر شرایط رو از دید دوستان که بتازگی به نجوم علاقه‌مند شدند و هر هفته به تعدادشون هم افزوده میشه ببینی و ذوق و شوق و حال هوای اونا را تجسم کنی، هیچ وقت از حتی صدبار هم جواب تکراری دادن و سوژه تکراری ایجاد شدن در این مورد خسته نمیشی.

البته این رو هم بگم که این سایت جا داره و باید از لحاظ علمی خیلی بیشتر پیشرفت کنه و خودش رو به سطح یک سایت علمی - نجومی تمام عیار برسونه.

و البته در زمینه عکاسی و انتقال تجربیات و آموزش نکات عملی اون هم انصافاً داره خوب عمل میکنه.

متشکر/.
[SIZE=1][SIZE=1]...And, it was man's job to understand how it worked[/SIZE][/SIZE]
پاسخ
سلام
من این رو قبول دارم که از نظر علمی اندکی و فقط اندکی سطح علمی تالار پایین هست ولی در مورد مشاوره برای خرید ابزار باید بگم که از مهم ترین کاربرد های تالار هست.من خودم وقتی میخواستم دوربین بگیرم خیلی از نظرات دوستان استفاده کردم.شما حتما خودتون هم وقتی قصد خرید ابزار رو داشتید وسواس زیادی به خرج میدادید.برای انتخاب درست نیاز هست که مشورت های زیادی انجام بشه و چه جایی بهتر از تالار.
یکی از نقاط قوت تالار تو این چند ماهه بخش عکاسی هست که در سوژه ی "عکس های خودم!" بیشتر بحث هاش انجام میشه.این بخش برای عکاس های تازه کار مثل من خیلی مفید بوده و مطمئن هستم که خیلی ها از نظرات مفید آقای مشعوفی و جعفری زاده و دیگر عکاسان بزرگی که در تالار حضور دارند استفاده کردند.
من هم با اجازتون میخواستم از شما انتقاد کنم: بهتر نبود به جای ایجاد این قسمت خودتون یک مطلب علمی خوب میذاشتید؟
با تشکر
گل نیلوفر در مرداب می روید تا همه بدانند در سختی ها باید زیبایی آفرید!
http://astrophoto.aminus3.com
پاسخ
ایشالله بعد از 10 تیر که امتحانام تمام شد حتما فعالیتم رو بیشتر می کنم .
پاسخ
دوست عزیز اگر به فروم های خارجی سر بزنید ، می بینید که مهمترین قسمتشون بحث و بررسی و نقد ابزار های نجومی هست.
اگر در سوژه های اخیر دقت کنین می بینین که همشون یک سوال نیستن و بحث های مختلف روی ابزار های مختلف انجام شده که می تونه یه منبع بسیار جامع برای منججمان دیگه باشه و به نظر من هیچی ارزشمند تر از این نیست که کسی به اشتباه ابزاری نخره.
نجوم رصدی که قسمت اعظم اون نجوم ابزاری هست کاملا مبحثی علمیه پس می شه گفت که سطح علمیه تالار به مراتب بالاتر رفته.
قسمت عکاسی هم که بسیار خوب پیشرفت کرده و دوستانی هستن که به واسطه ی همین تاپیک به عکاسی علاقه مند شدن.
آقای کامکار شما نسبت به من لطف دارید .
عضو هیئت سرپرستی انجمن نجوم افلاک
http://www.kiarash.aminus3.com

کیارش مشعوفی
پاسخ
سلام دوستان

به نظرم آدم با نقد و بررسی خیلی چیزا رو سریعتر می فهمه تا اینکه یک مقاله ی طولانی رو مطالعه کنه و به نظر من تالار از لحاظ علمی هیچ مشکلی نداره .

دوست عزیز اگر شما می خواهید در باره ی مطالب علمی در اینجا به بحث و گفتگو بشینیم، شما خودتون یه چیزی بزارید تا هم ما یه مطالبی از اون رو
یاد بگیریم و تا سطح علمی تالار به قول شما بالا بره!!! Big Grin
فراموش کن چیزی را که نمی توانی به دست بیاوری
به دست بیاور چیزی را که نمی توانی فراموش کنی

(شکسپیر)
فرزین حسینی
فوتو بلاگ من:
http://skyatnight.aminus3.com
پاسخ
سلام.
Castor va Pollux نوشته: خب تالار از رونق افتاده.این رو بار همه قبول داریم.
کی گفته تالار از رونق افتاده؟؟؟ نه الان فصل امتحانات هست و طبیعیه. و بعد از امتحانات به قول آقای افشار پور فعالیتش از سر گرفته میشه.
در ضمن درمورد خرید کالا و صحبت های تجاری شدن تالار .خب بعضی مواقع یک یا چند تاپیک خاص فعالیتشون بیشتر میشه. پس اصلاً جای نگرانی نیست!
دوشنبه , 18 مهر 1384.گاهی یه تاریخ آدمو پر انرژی تر میکنه.منو استروتاکSmile
پاسخ
من هم كاملا موافقم امتحانات تموم شه دباره رونق ميگيره تالار!!!!
اما در مورد بعز تاپيك ها كه در مورد خريد تلسكوپ به نظر من هيچ موردي نداره كه هيچ خيلي خوب هم است با اين گونه برسي ها دوستان كاملا با يك تلسكوپ خاص مد نظر آشنا ميشن واين خيلي خوب.
تا مرهم زخم کهنه ما نمک است
هر سو که نگاه می*کنم قاصدک است
من ماندم و یک درد به نام*ِ پرواز
این درد میان مَردها مشترک است
پاسخ