پایان سال جهانی نجوم
سلام
هممون میدونیم روزهای آخر سال جهانی نجوم رو داریم پشت سر میگذاریم.می خواستم نظرتون رو راجع به تاثیر این سال در وضعیت منجمین آماتور ایران و همچنین ترویج نجوم در ایران بدونم.به نظر شما اگه سال جهانی نجوم نمی بود فرقی هم می کرد؟آیا درست استفاده کردیم؟
گل نیلوفر در مرداب می روید تا همه بدانند در سختی ها باید زیبایی آفرید!
http://astrophoto.aminus3.com
پاسخ
حتی یه رصد هم نرفتیم!!!!!!
هرکجا هستم باشم-آسمان مال من است!
پاسخ
برای من سال خوبی بود چون پیشرفت زیادی داشتم 2بار هم رصد رفتم که امیدوار بودم بیشتر از این باشه .من که دلم میخواست هر سال رو سال جهانی نجوم معرفی میکردن !فکر میکنم توی ایرانم با اینکه زیاد جدیش نگرفتن بد نبود .
سال جهانی نجوم بعدی میره 100سال دیگه ؟!!! Cry Confusedhock: :!:
I Watch How The Moon Sits In The Sky On The Dark Night Shining Wich The Light From The Sun
The Sun Doesn't Give Light To The Moon
Assuming The Moon's Going To
Owe It One
پاسخ
هی.......روزگااااااااااااااار!!!!! :?
بالاخره هر چیزی یه پایانی داره و ما هم داریم به پایان سال جهانی نجوم نزدیک میشیم....البته لازمه بگم که به نظر من سال نجوم تو ایران حالا حالاها تموم شدنی نیست و با اومدن عید تموم میشه......!!!
به نظر من امسال سال خیلی خیلی خوبی بود.....ما برو بچه های آیتان (انجمن نجوم زنجان)کارای زیادی برای ترویج نجوم و همین طور برا افزایش اطلاعات نجومی خودمون انجام دادیم...ولی به نظر من اصلا کافی نبود و ما باید خیلی گسترده تر فعالیت می کردیم....!!! :roll: ........به نظر من باید تو روزای آخر سال جهانی نجوم انجمن های نجوم شهر های مختلف برنامه های جالبی ترتیب بدن و تو آخرین روز این سال یه وداع بسیار باشکوه با این سال زیبا داشته باشن....منظورم اینه یه کارایی تو مایه های بزرگداشت روز نجوم که هر سال اردیبهشت برگزار میشه بکنن.
....ولی در پایان باید بگم برا یه منجم هر سال ،سال نجوم ، هر ماه،ماه نجوم ، هر روز ، روز نجوم و هر ساعت و دقیقه و ثانیه متعلق به نجومه ...نجوم مثل روحه یه منجمه و همون طور که اگه روح از بدن انسان جدا بشه آدم میمیره...بدون نجوم هم زندگی به منزله ی مرگه و بی معنی....!!!
پس دیگه هیچ وقت نگین سال نجوم با پایان رسید...
Big Grin :lol: :wink:
بر شما باد كشف جهان!
Güy senin Güzlemelmek için!
www.Elay -Astro .blogfa.com
پاسخ
سلامونمیدونم آدمهای حرفه ای یا کسانی که دستشون به کار بند باشه و تو کار همایش و ...باشن چند نفرن اما ما که هستیم!انجمن نجوم راه شیری دانشگاه رازی
اینم گزارش مراسم "وداع با سال جهانی"که تو دانشگاه شب یلدا گرفتیم!احساس کردم باید همه را در جریان قرار بدم!مگه چند بار اتفاق می افته؟نظر بدید!

به نام یکتا ایزد پاک

گزارش مراسم "وداع با سال جهانی نجوم"انجمن نجوم راه شیری دانشگاه رازی

400سال پس از گالیله جهان تصمیم گرفت بزرگداشت قدیمیترین،عالیترین و باشکوهترین دانش بشری را جشن بگیرد.پس از سالها تلاش بی وقفه سرانجام سال 2009 به عنوان سال جهانی نجوم انتخاب شد؛تا400سال کوشش بیدریغ و غیرقابل توقف را از زمان گالیله جشن بگیریم.انجمن نجوم راه شیری دانشگاه رازی به عنوان قسمتی از فعالیتهای خود در این سال و در راستای اهداف سال جهانی نجوم وظیفه خود دید با برگزرای همایشی از فعالین و فعالیتهای این سال تقدیر کرده و یادآور شود که این تنها آغازی برای نجوم و خصوصا مقوله صلح میباشد.گزارشکار این همایش که همزمان با شب یلدا در مکان آمفی تئاتر شماره یک دانشکده علوم با حضور بیش از سیصد نفر از دانشجویان و اساتید دانشگاه برگزار شد به شرح زیر میباشد.انجمن نجوم راه شیری آرزوی موفقیت برای تمامی فعالین عرصه نجوم را دارد.

انجمن نجوم راه شیری دانشگاه رازی

قسمت اول برنامه

پخش فیلم spaceConfusedtar stuff
نیایش"نجوم و بشریت" اجرا توسط سرکار خانم میعاد حیدری
قرائت قرآن مجید
سرود ملی

قسمت دوم برنامه(سخنرانی اساتید):
سخنرانی جناب آقای دکتر محمد وحید تکوک(استاد گروه فیزیک) با عنوان:نجوم و صلح(بررسی صلح و چگونگی دستیابی به آن)
سخنرانی جناب آقای دکتر نیکرهی معاونت محترم دانشگاه رازی(حوزه ریاست)
سخنرانی جناب آقاد دکتر خدایاری(ریاست انجمن نجوم شعرای کرمانشاه

قسمت سوم:مقالات دانشجویی
نجوم اسلامی-آزاده فریدونی -هیئت مرکزی انجمن نجوم راه شیری
زحل ارباب حلقه ها-همتا قنبری پور-هیئت مرکزی انجمن نجوم راه شیری
مدلهای کیهانشناسی-محمد دشتی-هیئت مرکزی انجمن نجوم راه شیری
موسیقی کیهانی-عاطفه زمانی-هیئت مرکزی انجمن نجوم راه شیری
شب یلدا(نگاهی به این شب از دید نجوم-محمد اشرفی-عضو انجمن نجوم شعرا
قرائت بیانیه سال جهانی-اجرا امیر عباسی-هیئت مرکزی انجمن علمی فیزیک

قسمت چهارم:
تقدیر از فعالین سال جهامی نجوم توسط انجمن راه شیری و امورفرهنگی داشنگاه رازی

قسمت پنجم:برنامه شب رصد و شناسایی آسمان از ساعت7 الی 8:30

برنامه های ویژه:
پذیرایی مخصوص شب یلدا به همراه فال حافظ و آجیل مخصوص این شب
پخش کلیپهای نجوم و سال جهانی و کلیپهای ساخته شده انجمن
پخش کلیپ فعالیتهای انجمن راه شیری در سال جهانی نجوم
توزیع بروشور پروژه های سال جهانی و شب یلدا
توزیع بروشور دانشمندان ایران_سرکار خانم پروفسور آلینوش طریان-اولین استاد نجوم ایران و اولین استاد فیزیک زن ایرانی-توسط انجمن علمی فیزیک
توزیع رایگان دی.وی.دی مجموعه فضا)space)

.............
لازم به ذکر است انجمن نجوم راه شیری دانشگاه رازی از سال گذشته فعالیت خود را آغاز نموده و با عضویت رسمی بیش از 200نفر از دانشجویان و برگزاری کلاسهای آموزشی و برنامه های رصدی و همایش ها فعالیتهای خود را دنبال میکند.همایش قبلی انجمن به مناسبت هفته جهانی نجوم بوده و در اردیبهشت ماه سال جاری برگزارگردید.جهت گزارش همایش قبلی و نیز گزارشکار انجمن به وبلاگ انجمن و سایتهای رسمی نجوم مراجعه نمایید.
.............
یک سری هم به وبلاگمون بزنید!
www.raziastronomy.blogsky.com
عکسامونم ببینید!انتقاد یادتون نره!

spacecraze

spacecraze
پاسخ