جهان های موازی
سلام دوستان.من عضو جدیدم...
میخوام در باره ی جهان های مواری بدونموکسی هست کتابی چیزی معرفی کنه...
...من حالا دیگه اطمینان دارم که خدا تاس بازی نمیکه...
پاسخ
شاید این مناسب باشه براتون. من که لذت بردم
جهان هولوگرافیک: نظریه ای برای توضیح توانایی های فراطبیعی ذهن و اسرار ناشناخته مغز و جسم
مایکل تالبوت، داریوش مهرجویی (مترجم)
# تعداد صفحه: 462
# نشر: هرمس (04 اسفند، 1387)
# شابک: 978-964-363-265-6
# قطع کتاب: رقعی
# وزن: 950 گرم!!! (اطلاعات دقیق!)
[عکس: sus.jpg]
پاسخ
تا جایی که یادم میاد توی کتاب جهان در پوست گردو یه چسزایی دیدم البته خاطرم نیست
هرکجا هستم باشم-آسمان مال من است!
پاسخ
سلام خدمت همگی.
من اینو تو یه تاپیک دیگه هم نوشته بودم اما چون دوستمون خواستن اینجا تکرارش میکنم.
اینا رو من از معلم فیزیکم شنیدم.امیدوارم منظور شما از جهان های موازی همین باشه.البته این یه توضیح خیلی مختصره در حد اطلاعات کم من.

آقای بهم فیزیکدان امریکایی این نظریه رو دادن که:
همه ی ما تو این دنیا تصویریم تصویر یه دنیای 4بعدی که در جای دیگریه!!در واقع حرکات اصلی در جای دیگه انجام میشه!!!و اون دنیا همون دنیای برزخیه اما ما خودمونو اینجا احساس میکنیم چون ما 3 بعدی هستیم و از عالم 4 بعدی تصوری نداریم همون طور که عکس ما که 2 بعدیه تصویری از ما نداره.خط نمیتونه تصویری از صفحه داشته باشه ولی صفحه کاملا خط رو تو خودش داره و همین طور نقطه خط رو نمیتونه درک کنه.ما که 3بعدی هستیم 2 بعدی و 1 بعدی و بدون بعد(نقطه)رو کاملا میفهمیم و بهش مسلطیم اما 4 بعدی رو درک نمیکنیم!!!دنیای 4 بعدی لا مکان لا زمانه و وقتی هست که شما میتونی با سرعت نور حرکت کنی یعنی خودتو پشت سرت ببینی!!
این موضوع در حد حرف نیست و تا حدی ثابت شده و حتی تئوری مبنای اتم رو عوض کرده.
ایشون میگه مثلا الکترون رو تا وقتی میبینیش الکترونه روتونو که بر میگردونین تبدیل به انرژی میشه!یعنی تا وقتی به چیزی نگاه میکنی ماده هست اگه برگردی تبدیل به انرژی میشه و دیگه ماده نیست!!این تئوری خیلی از مشکلات الکترون واتم و کوانتم و ... رو حل کرده.

یعنی تمام این دنیا تصورات ذهنی ماست!!!

و من یه جای دیگه خوندم که:
هرکدوم از ما همزادی داریم که در جهانی زندگی میکنه(احتمالا همون دنیای 4 بعدی) که 10 به توان 280 متر از زمین دورتر است.
پاسخ
واقعا دستتون درد نکنه...
یکم روشنم کردین...
...من حالا دیگه اطمینان دارم که خدا تاس بازی نمیکه...
پاسخ
اینم لینک:

http://www.hupaa.com/page.php?id=3546

http://daneshnameh.roshd.ir/mavara/mava ... eck&Rand=0

متاسفانه هر چی گشتم مقاله ی خوب و جامعی(بصورت pdf ) پیدا نکردم.
هرکجا هستم باشم-آسمان مال من است!
پاسخ
كتاب ابرفضا-كاكو.
البته به عنوان يك فيزيكي عرض كنم كه آشنايي بااين حيطه از فيزيك نظري بسيار جالبه ولي نظريه‌ است صرفاً. اين رو يادتون نره. قبلاً موضوعي مشابه در تالار در اين باره داشتيم.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool. Richard Feynman
پاسخ
آقای بهم فیزیکدان امریکایی این نظریه رو دادن که:
همه ی ما تو این دنیا تصویریم تصویر یه دنیای 4بعدی که در جای دیگریه!!در واقع حرکات اصلی در جای دیگه انجام میشه!!!و اون دنیا همون دنیای برزخیه اما ما خودمونو اینجا احساس میکنیم چون ما 3 بعدی هستیم و از عالم 4 بعدی تصوری نداریم همون طور که عکس ما که 2 بعدیه تصویری از ما نداره.خط نمیتونه تصویری از صفحه داشته باشه ولی صفحه کاملا خط رو تو خودش داره و همین طور نقطه خط رو نمیتونه درک کنه.ما که 3بعدی هستیم 2 بعدی و 1 بعدی و بدون بعد(نقطه)رو کاملا میفهمیم و بهش مسلطیم اما 4 بعدی رو درک نمیکنیم!!!دنیای 4 بعدی لا مکان لا زمانه و وقتی هست که شما میتونی با سرعت نور حرکت کنی یعنی خودتو پشت سرت ببینی!!

با اینکه "همه ی ما در این دنیا تصویر هستیم" (مصور شده ایم) موافقم.
در واقع از خیلی وقت پیش احساس عمیقی درباره ی چنین احتمالی داشته ام و تا به امروز هم تنها در این فکر مانده ام که چطور احساس درد - وقتی ضربه میخوریم فرضا- یا سایر پدیده هایی از این دست در شرایط این موجودیت تصویری لحاظ شده

گاهی بنظر میآید اگر کسی با خود فکر کند هر دم ممکن است از خواب این زندگی بیدار شود و در جهان دیگری چشم بگشاید پر بیراه نیست..
شاید مرگ نقطه ی آغاز همین بیداری باشد
کسی چه میداند..