برنامه ریزی برای المپیاد
سلام
بسیاری از دوستانی که در این تالارند قصد دارند در المپیاد نجوم شرکت کنند.از جمله خود من!چون متاستفانه کمتر کلاس المپیاد در ایران می بینیم که به علت به حد نصاب نرسیدن شاگردان هست بچه ها باید خودشون برای خودشون برنامه ریزی کنند و متاستفانه چون رقابتی در کار نیست و نمی دونند از کجا شروع کنند موفق نمی شند درست درس بخونند.وقتی هم برای خودشون برنامه ریزی می کنند چون برنامه رو خودشون بدون کمک ریختن خیلی بهش اعتماد ندارن و نا خدا گاه بهش اهمیت نمی دن و به این ترتیب هم از درس مدرسه و هم از المپیاد می مونند.اگه دوستان موافقت کنند در این تاپیک می خوایم یک فضای رقابت بین افرادی که می خوایند المپیاد شرکت کنند راه اندازی کنیم.یک برنامه ریزی گروهی.یعنی مشخص تا یک تاریخ خاص از جایی تا جای دیگه ی فلان کتاب خونده بشه.افراد گزارش کار بدند و...تا با راهنمایی اساتید اینجا هم به بقیه کارامون برسیم هم با برنامه برای المپیاد تلاش کنیم.
هرکی با من موافقه امادگی خودشو اعلام کنه.
با تشکر
قلمروی حکومت من در اسمان است "بتهوون"
پاسخ
پیشنهاد بسیار خوبیه ولی نیاز افراد خبره در زمینه آموزش نجوم هست.
آقای جعفریزاده لطفا در این سوژه شرکت کنید Sad
در مسابقه خواب برتر در وبلاگ زیر شرکت کنید و جایزه نجومی بگیرید:
http://www.rasadroya.blogfa.com
پاسخ
من هم از اقای جعفری زاده و اقای owl ودیگر اساتید خواهش می کنم ما رو کمک کنند.اما من منظورم خیلی اموزش نیست.برنامه ریزی و نظمه.و این که از کتاب هایی که باید خونده بشه گزارش کار دریافت بشه و... .یعنی یک فضای رقابت و شاید تا حدی اجبار به وجود بیاد
پاسخ
بله درسته
فقط من یه نظری دارم می خوام ببینم شما هم موافقید:
اصلا با کتاب خوندن زیاد حتی منابع المپیاد نمیشه هیچ کاری کرد آخر آخرش بتونی مرحله اول قبول شیم Cry
پاسخ
چقدر امیدوار :!: :!: :!:
من هم همین فکر رو می کردم.ولی معلمم اقای گمینی خیلی به من امید دادند.شاید بهم بخندید(مطمئنم بهم می خندید)ولی من به طلای جهانی فکر می کنم.مطمئن باشید اگه بخواید و طلاش کنید حتی به طلای جهانی هم دست پیدا می کنید.باور کنید.
پاسخ
منم روزهای اولم برای خوندن المپیاد یه بار آقای امین تفرشی(بهرنگ) به من گفتن که با کتاب خوندن هر چقدر هم زیاد هیچ کاری نمیشه کرد ولی من بهش گفتم شما اشتباه می کنید من می تونم با کتاب خوندن طلای کشوری که نه طلای جهانی بگیرم.
بعدش خودمو کشتم مرحله اول قبول شدم
اینو بهتون بگم اگه می تونید حتما کلاس برید که اینطوری شاید یه امیدی باشه: مثلا آقای باقری استاد اختر فیزیک عالیه
پاسخ
من اول اين مسأله اي كه بچه‌ها مطرح كردند جواب بدم و سر فرصت پيشنهاد خودم رو بدم: مطالعه‌ي درست به شيوه ي آموزشي درست و راهنمايي و نگاه كردن به سؤالات سالهاي قبل كه راهنمايي خوبيه براي نوع مطالعه مؤثرترين روش ممكن براي موفقيت در المپياده. در مورد منابع دوستاني بلاگهايي دارند. پيشنهادهاي خودشون رو دادند. مفيده چون خودشون هم اين راه رو رفتند.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool. Richard Feynman
پاسخ
اقای owl.خواهش می کنم تو این زمینه بیشتر کمکمون کنید
پاسخ
منم خواهش می کنم در این زمینه کمکمون کنید Sad
پاسخ
مرحله اول قبول شدن که خیلی ساده است چون شما فقط باید به یه ترازی برسید !
مرحله دوم شامل 9 مسئله است که باید تشریحی حلش کنید که دشوار تر از مرحله اول !
خلاصه نا امید نباشید !
ان شا الله موفق میشید
امسال که شیراز رفتم توی کتابفروشی ها یه سری کتاب جدید در همین زمینه دیدم
مولفشون آقای صمد غلامی بود
مسائل و تمرینات حل شده نجوم
تمرینات اخترفیزیک
و یه سری کتاب دیگه شامل مجموعه سوالات المپیاد ها و ...

حتما مطالعه کنید به درد میخوره
پاسخ