واقعا چرانجوم؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سلام
من هم موافقم كه نبايد سعي كنيم علاقه منديهاي خودمون رو به ديگران تحميل كنم. البته من خودم هم همين مشكل رو دارم چون من قصد قانع كردن كسي رو ندارم ولي همه ميخوان به من بفهمونن كه در انتخابم اشتباه كردم!
خب هميشه همينطوره ، ما بايد تو يه سري چيزا كوتاه نياييم و نخوايم كه كسي هم كوتاه بياد چون هر كسي طرز تفكر ،سليقه و علاقه مندي هاي خودش رو داره.
نجوم واسه ما آماتورها يه تفريحه، يه عشقه ، لازم نيست همه چي رو توضيح بديم. حداقل من كه به هيچ كس توضيح نميدم!
ما درس سحر در ره ميخانه نهاديم...
پاسخ
من که ترجیح می دم برم زیر آسمون پرستاره دراز بکشم تنهای تنها و با یه موسیقی مشت (نجومی) به آسمون نگاه کنم تا این که دو ساعت به کسانی توضیح بدم چرا نجوم در حالی که میگن فرق ستاره و سیاره دو تا نقطه بالا پایینشه !!
به نظر شما ستاره شناسی حرفه ای ( کیهان شناسی و اختر فیزیک و .. ) یا آماتوری رو ادامه بدیم ؟
پاسخ
منم نمیخوام کسی روقانع کنم ولی اگربتونم باحرفهام عظمت واقعی آسمون روبه مردم (حتی یک نفر)فهمونده واونهاروهم به آسمون علاقه مندکرده یافکربدشون درموردنجوم روپاک کنم خوشحال میشم Big Grin :wink:
پاسخ
منم نمیخوام کسی روقانع کنم ولی اگربتونم باحرفهام عظمت واقعی آسمون روبه مردم (حتی یک نفر)فهمونده واونهاروهم به آسمون علاقه مندکرده یافکربدشون درموردنجوم روپاک کنم خوشحال میشم Big Grin :wink:
پاسخ
abadanastr نوشته: من که ترجیح می دم برم زیر آسمون پرستاره دراز بکشم تنهای تنها و با یه موسیقی مشت (نجومی) به آسمون نگاه کنم تا این که دو ساعت به کسانی توضیح بدم چرا نجوم در حالی که میگن فرق ستاره و سیاره دو تا نقطه بالا پایینشه !!
به نظر شما ستاره شناسی حرفه ای ( کیهان شناسی و اختر فیزیک و .. ) یا آماتوری رو ادامه بدیم ؟
به نظر من آماتوری جالب تره تا حرفه ای.
آن کس که بداند و بداند که بداند/اسب خرد از گنبد گردون بجهاند!
آن کس که بداند و نداند که بداند/بيدارش نماييد که بس خفته نماند!
آن کس که نداند و بداند که نداند/لنگان خرک خويش به منزل برساند!
آن کس که نداند و نداند که نداند/در جهل مرکب ابدالدهر بماند!
پاسخ
نجوم یک تفریح خداشناسانه است که برای رفع دلتنگی و خستگی میتونه لذت بخش باشه نجوم یک لذتیه که منجمو از این لذت بهره مند میکنه!!!!! (تعریف خودم) Big Grin
"والسَماءَ بَنَیناها باَیدٍ وَ اِنا لَمُوسِعُونَ"

آسمان را با دست قدرت خویش بنا نهادیم و بی وقفه بر وسعت آن می افزاییم...

هرکجا هستم باشم آسمان مال من است ...
http://www.m31galaxy.blogfa.com
پاسخ
سلام دوستان
این سوالی بود که برای خود من هم بیشتر وقتهای پیش می آید. زمانی که شروع کردم به خواندن کتاب بسیار علاقه‌مند شدم. به حدی که سعی می‌کردم به جز کتابهای ستاره شناسی چیز دیگر نخوانم. اما در بین راه کارهای مختلفی مانند هواپیمای مدل ( موتور 20 و 30 )، الکترونیک ( ساخت ابزارهای کنترل کننده )، روباتیک ( بخش فنی و ساختار بازوها ) را کار کردم. اما در این بین همیشه علاقه‌ام به آسمان و رصد آن بود.
حالا بعد از این همه مدت بازهم به خودم می‌گویم، چرا وارد این رشته شدم؟ رشته‌ای که آخر آن را نمی‌توان دید و کاملاً درک کردن. با سوال جواب خودم را دادم Big Grin
دلیلش این است که به دنبال آخر آن می گردیم و به به دنبال تلاش برای درک بهتر فضای اطراف خودمان.
امیدوارم که دیدن زیبایی‌های آن بتواند کمی از سوال‌های ما را جواب دهد.
پاسخ
اولین باری که یه کتاب دیدم که روش عکس چندتا ستاره داشت نمی دونم چی شد که ازکتاب خونه ی مدرسه گرفتمش تا بخونم اون موقع 9سالم بود کتابه درموردتولدستاره ها بود وخیلی برام سنگین :? ولی ازاونجایی که عاشق چیزای سخت وعجیبی بودم که دیگران ازشون هیچ اطلاعاتی نداشتند باعلاقه هرچی مربوط به آسمون بود دنبال می کردم.تاالان که 40 تارصد رفتمو کلی اطلاعات جمع کردم.هنوز علت اصلی اینکه چرا نجوم روباتمام مشکلاتی که داشت هنوز باهمون عشق وانرژی اولیه دنبال می کنم رونمی دونم منم مثل آقای جعفری زاده هزارتا تفریح وورزش و...روکه کمترکسی سراغشون میره دنبال می کنم خیلی هاشونم ول کردم ولی نجوم چیزه دیگه ایه!!!تاحالا کسی روهم ندیدم که درآسمون روبزنه ولی تونیاد یابخوادبرگرده ومثل تفریحایه دیگه نیست که کسی ازش خسته بشه ؟!نمی دونم ولی شاید علتش اینه که آسمون چیزیه که آدمها دستشون تاآخرش نرسیده وچون کسی نمی دونه واقعیتش چیه همه ذهن جستجوگرشونوبه دنبالش می کشونن وتازه همیشه چیزی برای یاد گرفتن هست!!!من خودم آسمونو دوست دارم چون هم ازدرون راضیم می کنه هم وقتی بهش نگاه می کنم هرچی فکرمی کنم نمی تونم درکش کنم برایه همین خیلی برام باشکوهه!!!!!!!! :o Confusedhock: Big Grin
پاسخ
akhtar shenas نوشته:
abadanastr نوشته: من که ترجیح می دم برم زیر آسمون پرستاره دراز بکشم تنهای تنها و با یه موسیقی مشت (نجومی) به آسمون نگاه کنم تا این که دو ساعت به کسانی توضیح بدم چرا نجوم در حالی که میگن فرق ستاره و سیاره دو تا نقطه بالا پایینشه !!
به نظر من آماتوری جالب تره تا حرفه ای.

نجوم آماتوری یک لذته و نجوم علمیه که میتونیم خدا رو ببینیم... من که دیدم...
"والسَماءَ بَنَیناها باَیدٍ وَ اِنا لَمُوسِعُونَ"

آسمان را با دست قدرت خویش بنا نهادیم و بی وقفه بر وسعت آن می افزاییم...

هرکجا هستم باشم آسمان مال من است ...
http://www.m31galaxy.blogfa.com
پاسخ
یه روز که داشتم باعلاقه ازنجوم برای جمعی ازبچه های دانشگاه توضیح می دادم یکی از استادان دانشگاه بهم گفت دوتاراه توعلم هست که انسان روتانهایت خداوند بالا می بره:یکی ژنتیک ودیگری کیهانشناسی وهرچی که به نجوم مربوطه وبعدشم گفت که اگرازاول میتونست شروع کنه به جای فیزیک جامدات حتماکیهانشناسی روانتخاب می کرد :o منم کلی ذوق کردم!!!!! :wink: :wink:
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان