یک درخواست، یک خواهش، دوستان منجم، دوستان علاقه مند به نجوم لطفا...
فدا شدن ؟ ما از حیات ، کهکشان ها ، دیگر موجودات احتمالی زنده در دیگر سیارات ،ستارگان ،سحابی ، و زندگی با نجوم صحبت میکنیم . قبول دارم معماری رو نباید فدا کرد اما .....اگه به آسمان پیوستی زمین خیلی واست کوچیک میشه . ولی در کل جمله قشنگی گفتید . ممنونم .
پاسخ
[COLOR="#0000FF"]سلام از اینکه تالار را ترک نگفتید و چیزی را فدای چیز دیگر نکردیدخوشحالم .
یه سوال قبول دارید خلق کهکشانها و عالم بی بهره از علم معماری نیست ؟ علوم همه جور با هم در ارتباط هستن . مثل ما آدما .دانستن و تحقیق در مورد معماری خداوند لطف و صفای خودش را خواهد داشت .
[/COLOR]
پاسخ
mars نوشته: [COLOR="#0000FF"]سلام از اینکه تالار را ترک نگفتید و چیزی را فدای چیز دیگر نکردیدخوشحالم .
یه سوال قبول دارید خلق کهکشانها و عالم بی بهره از علم معماری نیست ؟ علوم همه جور با هم در ارتباط هستن . مثل ما آدما .دانستن و تحقیق در مورد معماری خداوند لطف و صفای خودش را خواهد داشت .
[/COLOR]
سلام. من منظورم این بود که نباید عملکرد بنا فدای فرم بنا بشه. فکر کنم منظورم رو متوجه نشدید.
آخه بعضی ها تو طراحی فقط فرم بنا براشون مهمه و زیاد توجهی به این نمی کنند که فرمی که طراحی کردند می تونه جوابگوی نیازهای اصلی بنا باشه یا نه؟ و در واقع به معماری مثل مجسمه سازی نگاه می کنن.
در مورد سوالتون باید بگم به نظر من طراحی همه چیز تو این دنیا با هندسه همراهه و به نظر من هیچ چیزی بدون قواعد هندسی و همینجوری خلق نشده حالا از کوچکترین ذره عالم هستی گرفته تا سیارات و منظومه ها و کهکشانها...
خب ما هم تو معماری سعی می کنیم هیچ فرمی رو بی دلیل طراحی نکنیم و اصطلاحا برای هر خطی که می کشیم دلیل داشته باشیم و این یعنی داشتن هندسه.
در واقع بزرگترین معمار هستی خداونده که ما شاید هندسه و قواعد به کار رفته تو خیلی از آفریده های خدا رو درک نکنیم..
پاسخ
[COLOR="#0000FF"]سلام
حق با شماست من جور دیگه متوجه شدم شرمنده

در کل خوشحالم که فردی با معلومات مختلف به اعضای این تالار اضاف شد.[/COLOR]
پاسخ
خیلی ممنون. منم از عضویت در سایتی که اعضای اون انسانهای فرهیخته ای هسنتد بسیار خوشحالم...
پاسخ
[COLOR="#0000FF"]سلام فکر کردم شاید این اطلاعات هم یک کوچولو به دردتون بخوره
رصدخانه*های تاریخی :
استون*هنج
رصدخانه سمرقند
رصدخانه مراغه
رصدخانه شهر گور
رصدخانه نیمروز
سدس فخری
رصدخانه بغداد
رصدخانه جادرل بنک
رصدخانهٔ علاءالدوله در همدان
رصدخانه*های ایران رصدخانه ملی ایران
رصدخانه کوثر.۱ اصفهان
اولین رصدخانه از راه دور و اینترنتی ایران
رصدخانه دانشگاه کاشان
رصدخانه دانشگاه اصفهان
رصدخانه ابوریحان بیرونی دانشگاه شیراز
رصدخانه دانشگاه فردوسی مشهد
رصدخانه زعفرانیه تهران
رصدخانه آستان حضرت عبدالعظیم
رصدخانهٔ البرز، رصدخانهٔ تابش پرانرژی کیهانی دانشگاه صنعتی شریف
رصدخانه ابن صلاح همدانی
رصدخانه دانشگاه زنجان
رصدخانه مرکز تحصیلات تکمیلی زنجان
رصدخانه رادیویی مرکز تحصیلات تکمیلی زنجان
رصدخانه دانشگاه آزاد محلات

. رصدخانه
رصدخانه جایی است که برای مشاهده و بررسی و اندازه*گیری پدیده*های آسمانی درست شده*است. در گذشته رصدخانه*ها اساسا شامل سُدس و برخی ابزارهای دیگر ستاره*شناسی بود. رصدخانه*های امروزی معمولاً تلسکوپ*های بزرگ نوری یا رادیویی دارند که در اتاق*های گردنده نصب شده*اند...

معماری اکوتک
منبع الهام: محیط زیست و تکنولوژی لغات کلیدی: حفظ محیط زیست - تکنولوژی پیشرفته - توجه به آینده - بازیافت - انرژی تجدید شونده - علم - سایبرنتیک
در معماری معاصر ، تغییراتی که با توجه به معیارهای زیست اقلیمی و پایداری پدید می آیند ، هر روز اهمیت بیشتری می یابند . سخن از پایداری در معماری را می توان به تصور و طراحی ساخت و سازهای آینده تعبیرکرد ، آن هم نه تنها با پایداری فیزیکی ساختمان ، بلکه با پایداری و حفظ این سیاره و منابع انرژی آن . به این ترتیب اینگونه به نظر می رسد که می توان پایداری را بر طبق الگویی تصورکرد که....

معماری اکوتک وفن آوری پیشرفته
بیان و ابزار دستاوردهای علمی و فنی ، همواره از وظایف معماری مدرن بوده است . مدرنیستهای اولیه نظیر لوکوربوزیه و گروپیوس ، به فن آوری به مثابه نیرویی که تغییر را موجب می شود ، توجه می کردند و بنابر همین ملاحظات بود که انسان آن را در معماری از آن خود ساخت و مورد ستایش قرارداد ...

. معماری و صرفه جویی در انرژی
امروزه استفاده کنندگان از ساختمان ، چه در منزل و چه در محیطهای کاری ، نیاز به راحتی و آسایش دارند . و این امر موجب مصرف زیاد انرژی در بخش خانگی شده است . انسان اکنون از لحاظ صرفه جویی در انرژی در موقعیتی بحرانی قرار دارد . برای اجرای استانداردها و معیارهای دائمی صرفه جویی در انرژی ، تعیین وکنترل دقیق مصرف انرژی در ساختمان ، امری حیاتی است...

. اهداف معماری اکوتک
برخی از معماران برای ایجاد پیوند و هماهنگی بین انسان و محیط طبیعی از طریق فضای معماری به فکر استفاده از مصالح و مواد طبیعی و در مواردی کاربرد روشهای بومی افتادند و خصوصیات مصالح سنتی را از نو شناختند . "معماری بومی که نتیجه پذیرش معیارهای معماری مردمی ، به عنوان روش طراحی توسط مهندسان معمار می باشد . این معماری وسیله ای برای ادامه ارزشهای ریشه دار، در یک بافت نوین است . "[1]
معماری اکوتک با هدف حفظ محیط زیست بر موارد زیر تأکید دارد :
- کاهش اتلاف و پخش انرژی در محیط
- کاهش تولید تأثیر گذارنده ها بر سلامت انسان
- استفاده از مواد قابل بازگشت به چرخه طبیعت [/COLOR]
پاسخ