راهنمایی برای خرید تلسکوپ یا دوربین دوچشمی
سلام به همگی.......طاعات قبول
من همین الان عضو سایت شدم و خیییییییییییییییییییییییییلی از این بابت خوشحالم.
راستش من یه دختر 5 ساله دارم که خیلی خیلی به ستاره شناسی و شناخت کهکشانها علاقه داره(مثل مامانش)و بارها و بارها ازمون خواسته تا براش تلسکوپ بخریم.
به تازه گی از من خواست تا بعضی سوره های قرآن رو بهش یاد بدم و من هم از ماه رمضان شروع کردم و الان چند سوره رو حفظ کرده و من هم میخوام به عنوان جایزه اینکار به آرزوش برسونمش و براش تلسکوپ یا دوربین دو چشمی بخرم تا خودش با کشف عظمت کهکشان و جهان خدای خودش رو بشناسه،نه اینکه من بشینم و بهش بگم خدا اینه و این نیست
حالا از شما میخوام که راهنماییم کنید که تلسکوپ براش بخرم یا دوربین دوچشمی؟
آخه من بر عکس همسرم فکر میکنم دوربین دوچشمی برای شروع خیلی مناسبتره چون علاوه بر مزایای زیادی که داره به نظرم دید با یک چشم و انطباق تصویر برای بچه ای تو این سن با تلسکوپ خیلی خسته کننده ست.
ممنون میشم راهنماییم کنید
میخوام ظرف این یکی دو روزه براش تهیه کنم تا ان شاالله روز عید بهش هدیه ش کنم.
در ضمن ما خرمشهر زندگی میکنیم.
پاسخ
امیدوارم کسی باشه که منو راهنمایی کنه
پاسخ
سلام
همیشه به افرادی که میخوان وارد دنیای نجوم بشن توصیه می کنیم که از همون ابتدا ابزار اپتیکی تهیه نکنید ولی به نظر من قضیه ی شما یک مقدار فرق میکنه.پیشنهاد میدم افسانه های صور فلکی رو برای دخترتون تعریف کنید و سعی کنید مفاهیم ساده ی نجوم رو به زبان ساده براش توضیح بدید.یک تلسکوپ کوچک هم میتونه به علاقه مد تر شدنش خیلی کمک کنه.من تلسکوپ 76 میلی متری رو میزی رو توصیه می کنم.به نظر من بهترین انتخابه.
گل نیلوفر در مرداب می روید تا همه بدانند در سختی ها باید زیبایی آفرید!
http://astrophoto.aminus3.com
پاسخ
سلام و ممنون از توضیحاتتون
از نظر پوستر و افسانه و کتاب که من مضایقه نمیکنم براش اما دوست داره رصد کنه و به دیدن سطح ماه و چند تا ستاره نزدیک هم اصلا قناعت نمیکنه
در ضمن ممنون میشم اگر کتاب یا هر نوع وسیله کمک اموزشی در این زمینه ها که مناسب سن دخترم باشه به من معرفی کنید
چون اینجا وسائل کمک اموزشی در این زمینه نیست و من اطلاعی ندارم اما اگر شما معرفی کنید میتونم از جاهای دیگه براش تهیه کنم
پاسخ
خرمشهر فکر نمیکنم باشه.
آقای جعفری زاده به احتمال زیاد داشته باشن. www.iranoptic.ir اگه نداشتن حتماً توی شهر اهواز میتونین پیدا کنید. اگه نمیتونین بیاین اهواز اگه بخواین من براتون ارسال میکنم.
راستی من 2تا کتاب دارم برای بچه هاست و مناسب منجم کوچولوی شما. اگه بخواین واستون میفرستم. (البته هزینه نداره ها :mrgreen: ) اینو گفتم آخه واسه هرکدوم از دوستام خواستم بفرستم اول گفتن قیمتش چنده؟کتابهایی هستن با موضوع نجومی و فضایی در قالب شعر و داستان. برای اکثر دوستان فرستادم. در مورد وسایل کمک آموزشی هم نمایشگاه و فروشگاه رشد توی اهواز داره. اونجا وسایل کمک آموزشی خوبی برای سنین مختلف داره.
موفق باشید
دوشنبه , 18 مهر 1384.گاهی یه تاریخ آدمو پر انرژی تر میکنه.منو استروتاکSmile
پاسخ