دوست دارید در چه مکانی رصد کنید ؟
سلام
من دوست دارم اول از همه وسط اقیانوس رصد کنم چون اونجا نه آلودگی نوری داره نه آلودگی هوا.البته احتمال ابری بودن هوا خیلی زیاده
همچنین ترجیح میدم تا آسمون نیمکره ی شمالی رو عملی و آسمون نیمکره جنوبی رو تئوری از بر نشدم ، از نیمکره شمالی خارج نشم.
چیزی بگو که با ارزش تر از خاموشی باشد
پاسخ
خیلی وقت پیش تو فکرم بود که یه تور رصدی وسط اقیانوس آرام برگزار کنم و همه منجمهای ایران با تلسکوپهای خودشون و همینطور دوربین های عکاسی شون سوار یه کشتی بزرگ بشیم و بریم به وسط اقیانوس آرام جایی تو مدار استوا که هم بتونیم آسمون نیم کره ی شمالی رو ببینیم هم اسمون نیم کره ی جنوبی و دو تا دلیل جالب دارم برای اینکه علاقه دارم برم وسط اقیانوس آرام رصد کنم البته تاریکی آسمون اونجا و احتمال صاف بودن هوا بسیار زیاده هیچ ، انگار فقط تو اونجایی و آسمون (البته خدا هم هست تا) تا کیلومترها تنهایی رو با اسمون می تونی حس کنی البته اگر جرات کنیم تنهایی بریم اونجا در کل منظورم اینه که از همه چی دوریم از همه غصه ها و .. که این خوذش یکی از مناظر رصده آسمانه شبه یعنی فراموش کردن همه چی جز خوبی ها و زیبایی ها و دلیل دوم اینکه چون اونجا منظره ی خاصی دیگه وجود نداره جز آب کل حواسمون یه جورایی به آسمون متمرکز میشه البته رصد آسمون همراه با طبیعت هم جایگاه خودشو داره ولی به نظرم این دو مزیت ویژه ای که اون منطقه رصدی داره !!! اگه شما هم موافقید پس بیایید یه تورصدی وسط اقیانوس آرام برگزار کنیم!!! :!: :wink:
پاسخ
من هم میام،کی راه بیافتیم؟؟؟ :wink: :wink: :wink: Big Grin :wink: :wink:
چیزی بگو که با ارزش تر از خاموشی باشد
پاسخ
البته یه نکته بسیار مهم ما باید یه جزیره وسط اقیانوس ارام پیدا کنیم چراکه داخل کشتی به خاطر حرکاتی که داره نمیشه رصد کرد!!ولی ای کاش می شد :!: :wink:
پاسخ
از گوگل ارث کمک بگیر
اگر خواهی بمیری بی بهانه / بخور ماست وخیار وهندوانه!
پاسخ