رصد آنلاین
دوستان سلام من یه طرحی دارم اگه شما تا حالا توی سایت universealive ثبت نام کرده باشید و از رصداش استفاده کرده باشید این سایت هفته ای دوبار برنامه زنده از طریق اینترنت داره(البته پولیه) یه بار تلسکوپ یه بار میکروسکوپ قبلنا از یه سیستمی استفاده می کردن که زیاد جالب نبود ولی دیشب که بعد مدت ها از این برنامه استفاده کردم دارن از سایت http://www.webex.com/ استفاده می کنه برای استفاده از این سایت باید ماهی 50 دلار پرداخت کرد من می گم مام می تونیم یه همچین برنامه ای اجرا کنیم البته نه هفته ای یه بار مثلا هفته ای سه بار ولی به یه سری چیزا احتیاج داریم
1. یه نفر از دوستان که یه تلسکوپ نسبتا خوب (6 اینچ به بالا) اینترنت پرسرعت و یه سی سی دی یا دوربین پخش زنده دسترسی داشته باشه و همچنین کمی مهارت رصدی البته توی شهر های شلوغ و ابری نباشه بهتره (توی استرو تالک که از این آدما زیاده)
2. یه کارشناس مجری برای توضیح دادن که به اینترنت نسبتا پرسرعت نیاز داره البته از کافی نت می تونه استفاده کنه
3.یه مرکز کنترل که خودم خیلی خوب می تونم انجام بدم
بعدم بچه های استرو تالک مثلا با پرداخت ماهی 5 هزار تومان که هزینه برنامه ی مورد استفادست و در طول ماه از 12 تا تلسکوپ آنلاین استفاده می کنن این برنامه اگه اجرا بشه خیلی خوبه تازه می تونیم بعد یه مدت یه گروه هم از بچه های استرو تالک تشکیل بدیم و کارشناس مجری و اینام دوره ای بچرخه تازه می تونیم بعضی شب ها مهمان افتخاری مثل اقای جعفری زاده یا آقای ابولفتح هم داشته باشیم دوستان نظرات و اعلام آمادگی های خود را در ادامه بنویسید اگه استقبال زیاد باشه خودم به عنوان هماهنگ کننده کارو شروع می کنم راستی با توجه به امکانات برنامه از قبیل چت و گفتگوی صوتی می تونیم یه روز در هفته هم بحث نجومی داشته باشیم
aflak-gr.ir سایت نجوم افلاک :-D
پاسخ
من که هیچ کدوم از این مسئولیت هایی رو که گفتید نمی تونم قبول کنم ...ولی اگه این کار بایه همچین وضعیتی اجرایی بشه من حتما حتما حتما ازش استفاده می کنم Big Grin ...خواهشا کسانی که توانایی این کار رو دارن کمک کنن ...خیلی عالی میشه ها! :mrgreen: Tongue
پاسخ
سلام این فکر خوبیه می تونه تو ترویج نجوم آنلاین چیز خوبی باشه من خودم یه تلسکوپ 8 اینچ نیوتونی با پایه گو تو و اینترنت پر سرعت دارم اما دقیقا نمی دونم دوربین پخش زتده چه جوریه به هر حال منم با این پروژه موافقم .
كاش میمردم و دوباره زنده میشدم و میدیدم كه هیچ كس دور خانه اش دیوار نكشیده است. (فروغ فرخزاد)
http://www.beyondsky.ir
پاسخ
من دوربین پخش زنده رو اشتباه گفتم یه دوربین که بتونین از جرم مورد نظر عکاسی کنین و سریع عکس ها رو به رایانه و اینترنت منتقل کنید اگه یه همچین چیزی دارین لطفا سزیع بگید حتی دوربینای با قابلیت تعویض لنز هم مناسبه

میشه شهر محل سکونت و سنتون رو بگید
پاسخ
به نظر منم طرح خوبیه!
به آسمان مینگرم.
دنباله داری را میبینم!
به سمت خورشید در حرکت است..
به اطرافم مینگرم،نوری به سمت من در حرکت است!
آه چه سعادتی...
پاسخ
دوستان منم خوش حالم که استقبال خوبی از طرح شده ولی خواهشا دو نفری که شرایط زیر رو دارن اعلام کنن

1. مجری یا گوینده که در مورد بحث مورد نظر صحبت می کنه (دارای اینترنت پرسرعت یا امکان استفاده از کافی نت )همچنین باید فن بیان خوبی داشته باشه و از نجوم لاقل یه چیزایی سرش بشه وقت ازادم شب ها داشته باشه

2. یه رصدگر با تلسکوپ 6 اینچ به بالا(هرچی بالاتر بهتر) دارای موتور ردیاب و ترجیحا گوتو ، وسیله عکس برداری مستقیم (مثلا دوربین عکاسی با قابلیت تعویض لنز)یا سی سی دی ، دسترسی به اینترنت پر سرعت ، دارای مهارت رصدی در صورت نداشتن گوتو ، ترجیحا زندگی در شهری خلوت و با درصد ابری بودن پایین

3.مسئول مرکز کنترل که خودم انجام می دم
پاسخ
دوستان با تجربه تالار خواهشا داوطلب یا لاقل پیشنهادی انتقادی نظری چیزی بدن Sad
پاسخ
بدون گوتو این کار تقریبا غیر ممکنه. در ضمن مهمتر از وسایل رصد و عکاسی اون شخصه که باید مهارت عکاسی زیادی داشته باشه.
پاسخ
یعنی هیچکی تو این تالار نیست یه تلسکوپ خوب با مهارت عکاسی داشته باشه
یا لاقل یه نفر که بتونه مجری بشه Sad
پاسخ
این مورد یعنی شبکه کردن تلسکوپ ها(حالا تک یا چندتایی) یه کاره کاملا تخصصیه!!! فکر می کنم بهتره توی نت بگردید دنباله teelscope netwrok اون موقع می فهمید که چقدر می تونه سخت و پر هزنیه باشه!
با اینکه اندک افرادی در کشور هستند که دارند روی این زمینه کم و بیش کار می کنند ولی اگه می خواید واقعا این کارو کنید بهتره کاملا تحقق کنید و تخصصی کار کنید که قابل اعتماد باشه و اون فرد اون هزینه رو بدون ترس پرداخت کنه!!!

تعداد منجم های اماتوری هم که ابزارای خوب و مناسب و دوربین های عکاسی یا سی سی دی دارند بسیار اندکه و اگه این افراد هم پیدا بشند باید راضی بشن که این زحمت رو تقبل کنند چون هم میتونه دنگ و فنگ داشته و هم ابزارهای اون فرد برای استفاده شخص کمتر بشه!!! در کل ممکنه به زحمتی که داره قبول نکنند!! :!:

پیروز باشید
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان