انفجار بزرگ و انبساط عالم !
سلام دوستان کسی اطلاع داره که آیا دلیلی برای انبساط عالم ارائه شده یا خیر؟ :?: :?: :?: :?: :?:
زندگی کردن من مردن تدریجی بود
زانکه جان کند دلم عمر حسابش کردم
پاسخ
نظریه ادوین هابل با توجه به سرخ گرایی در طیف کهکشان ها ی رصد شده دلیل این انبساط است که در حال حاضر رخ میده ، اما کسی از بعدش با خبر نیست
پاسخ
بله با نظریه ادوین هابل آشنایی دارم اما این دلیلی منطقی مبنی بر نظریه انبساط عالم بوده اما توجیهی برای منشا این بدیده نیست.درسته؟
پاسخ
در مورد انفجار بزرگ بهتره کتاب انفجار بزرگ رو مطالعه کنید ، اگه خواستین معرفی کامل میکنم
پاسخ
نه نه من فعلا کاری به انفجار بزرگ ندارم.
می خواستم بدونم آیا دلیلی برای انبساط عالم ارائه شده یا نه؟
شما گفتید سرخ گرایی و ... اما این دلیل نیست بلکه هابل با مشاهده این بدیده یعنی سرخ گرایی متوجه شد که عالم در حال انبساط هست اما نتونست دلیلشو بگه که چرا در حال انبساطه...
منم همینو می خوام .می خوام بدونم که آیا دلیلی ارائه شده یا خیر؟؟؟؟
ممنون
پاسخ
سلام

یک دلیل اصلی برای اینکه عالم از یک نقطه شروع شده، در واقع از نظریه نسبیت عام نتیجه گیری شده است.

توجه شما رو به این جمله از مقاله "The Future of Quantum Cosmology" پروفسور هاوکینگ جلب میکنم:

The universe must have had a beginning if 1- Einstein's General Theory of Relativity is correct, 2- The energy density is positive, 3- The universe contains the ammount of matter we observe

.These showed that if General Relativity were correct, the universe would have begun with a singularity

مشخصات مقاله:
S.W. Hawking
Department of Applied Mathematics and Theoretical Physics
University of Cambridge
Silver Street, Cambridge CB3, 9EW
United Kingdom
August 1999
[SIZE=1][SIZE=1]...And, it was man's job to understand how it worked[/SIZE][/SIZE]
پاسخ
هدف من از ایجاد این تابیک نظریه خودم هست.
تا حالا جایی بیانش نکردم اما به زودی خلاصه ای از تحقیقمو بیان میکنم.
اما اصلا نمیدونم که تا حالا چه نضریه هایی براش اعلام شده.
شما به شروع جهان از یک نقطه اشاره کردید منم تو تحقیقم به همین نتیجه رسیدم
واسه همین نوشتم (انفجار بزرگ و انبساط عالم)
به زودی اعلام می کنم.
اما اگه اطلاعاتی دارید لطفا بهم بگید.
ممنون....
پاسخ
فرضیه ی من اینه که جهان در یک مدار سینوسی در یک نقطه که همه ی اجرام جمع شدن با انفجار بزرگ شروع به انبساط میکنه و بعد از اوج گرفتن در انبساط دوباره منقبض میشه و به همون نقطه بیگ بنگ بر میگرده ، البته این بحث رو جاهای دیگه هم شنیدم ولی هیچ دلیل و مدرکی براش ندارم و هنوز ندیدم .
پاسخ