چطور بايد نجوم را شروع كنم
سلامم من از بچگي عاشق نجوم بودم ولي تا حالا نشد كه برم دنبالش يكي به من كمك كنه كه چطور بايد شروع كنم
چقد راه دارم تا ته آسمون .......Wink
پاسخ
یه کتاب مثل راهنمای آسمان شب بخرید
پاسخ
سلام
اگر میخواهید به طور جدی نجوم را دنبال کنید
1. ابتدا کتابهای مربوطه مانند "نجوم به زبان ساده" را مطالعه فرمایید.
2. راهنمای آسمان شب و صورتهای فلکی را تهیه کنید و در شبهای تاریک و بدون آلودگی(خصوصا در مسافرتهای خارج از شهر ) به یافتن اجرام آسمانی و صور فلکی بپردازید.
3. اخبار مربوط به پدیده های نجوم مانند :مقارنه ها ، گرفت ها ،بارشهای شهابی و ... را دنبال کنید.
4. در تورهای رصدی شرکت کنید(خیلی از مفاهیم و آموزش ها را میتوانید در این تورها یاد بگیرید)
5. عضو گروههای نجومی محله یا شهر خود شوید و در برنامه ها و فعالیت های آنها شرکت کنید.
و.............

و در آخر...

سر به هوا باشید.......................
پارسا
http://www.rasadgar.tk
(بهترین نمایش در Internet Explorer )
پاسخ
سلام منم فکر میکنم واسه شروع بهترین کار مطالعه کتاب نجوم به زبان ساده هست.و از انجایی که نجوم بیشتر به تجربه نیاز داره بیشنهاد میکنم حتما عضو یه گروه رصدی بشید.
ایشالا شما هم مثل همه بچه های نجوم سر به هوا بشید.............. :wink:
زندگی کردن من مردن تدریجی بود
زانکه جان کند دلم عمر حسابش کردم
پاسخ
من هم مثل همه اول پیشنهاد می کنم کتاب های نجومی رو مطالعه کنید.همچنین برنامه آسمان شب که هر چهارشنبه از شبکه 4 پخش می شود را نگاه کنید.(این برنامه را از طریق لینک زیر می توانید دانلود کنید:http://www.parssky.blogfa.com/post-15.aspx
در مرحله ی بعد که اطلاعاتی رو به دست آوردید به قول دوستمان سر به هوا بشید (حتی بدون تلسکوپ هم می تونید آسمون رو تماشا کنید ) و در صورت امکان از تلسکوپ یا دوربین های دوچشمی برای رصد استفاده کنید یا حتی خودتون می تونید تلسکوپ کوچکی رو برای خودتون بسازید که برای شروع خیلی خوبه.(من هم همین طوری شروع کردم).اگه انجمن نجومی تو شهرتون هست عضوش بشید یا خودتون با کمک دوستاتون یه انجمن نجوم تشکیل بدید.از سایت های نجومی هم خیلی استفاده کنید و سعی کنید هر روز به آنها سر بزنید و مطالب آن ها را بخوانید.
دیگه چیزی به ذهنم نمی رسه....
امیدوارم تو راهی که انتخاب کردید موفق بشید.مطمئن باشید که گزینه ی خوبی رو برای خودتون انتخاب کردید.
پاسخ
تو میتونی از ماهنامه ی نجوم همین ماه استفاده کنی جوابت اونجا هست
پاسخ
برای آموزش ستاره شناسی نیز می توانید از ره دور و الکترونیکی شروع کنید. وب سایت آسمان شب ایران در چند هفته‌ی آینه این کار را انجام خواهد داد.

www.nightsky.ir
پاسخ
پس خدمتی دیگر برای ستاره شناسان که تبلیغش رو توی آسمان شب زدین آموزش الکترونیکی نجومه :?:
aflak-gr.ir سایت نجوم افلاک :-D
پاسخ
کتاب
رصد با گروه
داشتن دوستان نجومی فعال
پاسخ
من تقریبا 6ماه پیش ثبت نام کردم اما خبری نشد Cry
اگر خواهی بمیری بی بهانه / بخور ماست وخیار وهندوانه!
پاسخ