نقدی بر یادداشت توهین آمیز مجله نجوم !
سلام

داشتن مدرک مهم نیست
اما حالا که دوستان با معلومات و با سوادات ببخشید با سواد ما دیپلمه هستند نباید از عناوین دانشگاهی استفاده کنند
مثلا من به برنامه نویسی علاقه دارم و کارم رو بصورت حرفه ای انجام می دم اما هیچ وقت به خودم این اجازه بدم که از عناوین جعلی برای خودم استفاده کنم.
تسلط بنده بر برنامه نوبسی دلیل بر این نمی شود که خودم را کارشناس بنامم!
البته دوستان ما در ... همدیگر رو بزرگ جلوه می دهند و از عناوین عجیب و غریب که هیچ تناسبی نداره برای خودشون استفاده می کنن.
به نظر من این کار خوبی نیست.

بای بای
skyeror 2 نوشته: سلام

داشتن مدرک مهم نیست
اما حالا که دوستان با معلومات و با سوادات ببخشید با سواد ما دیپلمه هستند نباید از عناوین دانشگاهی استفاده کنند
مثلا من به برنامه نویسی علاقه دارم و کارم رو بصورت حرفه ای انجام می دم اما هیچ وقت به خودم این اجازه بدم که از عناوین جعلی برای خودم استفاده کنم.
تسلط بنده بر برنامه نوبسی دلیل بر این نمی شود که خودم را کارشناس بنامم!
البته دوستان ما در ... همدیگر رو بزرگ جلوه می دهند و از عناوین عجیب و غریب که هیچ تناسبی نداره برای خودشون استفاده می کنن.
به نظر من این کار خوبی نیست.

بای بای

البته هر عنوانی رو به شما ندهند ، لقب پدر نقد ایران رو میتونند به شما بدهند :lol: :lol: :lol:
sina55 نوشته: دوستانی که میگید من برداشت اشتباه کردم !

خب شما هم برداشت اشتباه کردید !!!

مگه من از کسی اسم بردم ؟

بعدش هم خیلی جالبه ! یکی رو تو لفافه با پدر پسر شجاع مقایسه کردن توهین نیست ! بعد اینکه به یک نفر یادآوری کنیم که مدرک تحصیلیش چیه , این توهینه ؟؟؟؟

مدرک دیپلم اگر فحشه که هیچی ! اگر هم نیست کمی درباره حرف هاتون بیشتر فکر کنید
آقای عزیز.
آن کسی که شما به او به شدت بهش توهین کردید در ترم آخر کارشناسی فیزیک انصراف داده.پس خیلی هم بی سواد نیست.البته اگر ناراحت نمیشید!همه چیز هم که به دانشگاه رفتن نیست.شما اگر خودتان عرضه ی کاری را دارید چرا انجام نمی دهید؟مطمئن باشید ما به مدرک شما ایراد نخواهیم گرفت!
اون کسی که شما ازش حرف زدید اینقدر شناخته شده هست که اگر اسمش هم نبرید همه می فهمند که دارید در مورد کچه کسی صحبت می کنید.
برداشت هر کس هم مربوط به خودشه.شما دوست دارید بد برداشت کنید.
در کل با حرف روح الله جان موافقم.
گل نیلوفر در مرداب می روید تا همه بدانند در سختی ها باید زیبایی آفرید!
http://astrophoto.aminus3.com
من با delbakht موافقم و مخالف اینم که برای مثال کسی که رتبه تو کنکور یا المپیاد میاره رو نخبه صدا کنن ولی یکی مثل خود شما ها رو که اطلاعات و بخصوص تجربه (که بنظر من تجربه مهم تر از دانش و اطلاعاته) خیلی بیشتری داره رو به حساب هم نیارن.البته منظور من همه رتبه اولیای المپیاد نیست خیلی از اونا از خودمونن ولی بعضیا ... Sad
فکر کنم خیلی از بحث اصلی دور شدم.اما به هر حال باید اینو پذیرفت که تجربه وفعالیت یه فرد رو کارشناس میکنه و منظور از کارشناس یه همچین شخصیه.(البته نه مدرک دانشگاهی کارشناسی)
سلام!
من تمام صحبت های بقیه ی دوستان رو خوندم ، و الان هم فقط دارم "نظر شخصی خودم " رو بیان می کنم و هیچ کسی رو هم متهم نمی کنم!
به نظر من هم "کارشناس" بودن ، ربطی به مدرک دانشگاهی نداره ، ماکه نمی گیم فلانی "دارای مدرک کارشناسی است" ، فقط می گیم که به خاطر تجربیات و فعالیت هایی که در فلان مسئله داشته ، صلاحیت اظهار نظر در فلان زمینه رو داره !
مسئله ی بعدی اینه که " به نظر من " قرار نیست که به خاطر یک موضوع ساده که شاید برداشت بد خواننده اون رو به چنین موضوع وحشتناکی تبدیل کرده ، یک دفعه همه چیز رو زیر سوال برد و به همین راحتی زحمات چندین و چند ساله ی دیگران رو نایده گرفت و شخصیت کسی رو در ذهن دیگران تخریب کرد!
خلاصه ی کلام این که ، اگر شما می گید " جامعه ی نجومی افتاده دست گروه "مافیایی " ، من می گم " به نظر من " با کمال احترام این صحبت شما اشتباهه ! چون اگر افرادی هستند که شما اون ها رو "مافیا " خطاب می کنید ، هرچند که در حال حاضر "روی مد " هستند ، اما خیلی هم بی جا به این موقعیت نرسیده اند ، اون ها "فعالیت های نجومی کشور " رو از باباشون که به ارث نبرده اند ، به خاطر زحمات خودشون بوده که به این "محبوبیت " رسیده اند ! روی محبوبیت تا کید می کنم چون حداقل برای خود من و تمام دوستانم که اهل نجومند این افرادی که شما اون ها رو "مافیا " خوندید افرادی مورد احترام و به نحوی " الگو " هستند ، و خواهند بود !
در آخر اینکه اگر آقای صقری درمورد این موضوع دچار اشتباه شدند (با توجه به این که انسان جایز الخطاست و اقای صقری هم از این موضوع مستثتا نیستند ) نباید همه ی مسائل رو به هم قاطی کرد ، هرچی باشه " فکر کنم " ایشون به عنوان سردبیر یک مجله ی بیست ساله ، حق آب و گل دارند و احتمالا بیشتر از من و شما !
و اخرین کلام اینکه ببخشید اگه حرفی زدم که نادرست بود ، حرفای من ، حرفای یک نوجوون علاقمند به نجوم بود که آرزو داره یک روزی ، بتونه به چیزهایی که آرزوشون رو داره برسه ، و در جامعه ای باشه که هدف همه ی مدعیان علم ، فقط و فقط "پیشرفت علم " باشه ، نه نگرانی برای این که کی " کارشناسه " و کی " پدر و پدربزرگ " ! به امید اون روز !
امروز خبری رو شنیدم که باعث شد کلی خجالت بکشم و ناراحت بشم .

ما ، بله خود ماها که نشستیم پشت رایانه و میگیم لنگش کن ، یه عده مفت خور هستیم که فقط کارمون شده انتقاد کردن
یه مشت آدم بی فرهنگ که فرهنگ رو در گرفتن ژست انتقادی تعریف کردن

بعضی ها فکر میکنن ساختن یه سایت فقط نصب کردن یه جوملا یا ورد پرسه ! در حالی که این از روی نادانی و جهالتشونه
بعضی ها فکر میکنن که وظیفه ی بقیه اینه که براشون سایت بسازن تا مفت و مجانی استفاده کنند و جالب اینجاست که وقتی سایت به دلیل مشکلاتی و مشغله هایی آپدیت نمیشه بجای احوال پرسی از طرف بهش فحش میدن
همین جا باید بگم که بعضی ها خیلی نادان هستند که اینجوری فکر میکنند

یادتون باشه هیچ کس نوکر شما نیست و شما ارث پدرتون رو از کسی نمیخواین
پس کمی انسان باشید و اگر تشکر نمیکنید ، حرف مفت هم نزنید
Sad Sad Cry Cry
سلام!
راستش من متوجه نشدم که منظورتون چیه ؟
می شه بیشتر توضیح بدید؟! :?:
روح الله جان اگه كسي به اين حرفا ميخواست توجه كنه كه اين مشكلات پيش نمي اومد !!!
از اين داستان ها واقعا آدم ناراحت ميشه!!! كاش يكي بود به فكر نجوم كشور بود كه اينطوري رو هوا نبود!!!
تا مرهم زخم کهنه ما نمک است
هر سو که نگاه می*کنم قاصدک است
من ماندم و یک درد به نام*ِ پرواز
این درد میان مَردها مشترک است
به اعضای این سایت بابت داشتن چنین مدیر با ادب و با سوادی ! ( abadanastro ) حسابی تبریک میگم .

قسمتی از جملات قصار ایشان رو با هم مرور میکنیم :

" کمی انسان باشید

حرف مفت نزنید

بعضی ها خیلی نادانند که اینجوری فکر میکنند !

هیچکس نوکر شما نیست !

مگه ارث پدرتون رو میخواهید
؟ "

واقعآ به خاطر داشتن چنین مدیری به همه تبریک میگم Big Grin Big Grin Big Grin
سلام.
من کاملاً با آقای افشار پور موافقم. منم تا قبل از این میگفتم چرا کسی نیست؟ چرا مسئولین به این فکر نیستند؟؟؟ چرا کاری نمیکنن؟؟و خیلی چرا های دیگه...
اما بیاید یه طور دیگه فکر کنیم. چرا خودمون دست به کار نشیم؟؟ این همه سایت این همه کلاسهای آموزشی مگه اینا رو مسئولین درست کردن و هزینه هاشو میدن که حالا بخوایم از اونها انتظاری داشته باشیم؟؟
چرا قسمتی از کارها رو خودمون انجام ندیم؟ بعضی از بچه ها تونستن با پشتکار و اراده خودشون توی شهر هاشون انجمن هایی رو تاسیس کنند و برنامه های خوبی هم اجرا کنند.
به نظرتون بهتر نیست چشم امیدمون سعی و تلاش خودمون باشه؟ :roll: :roll:
در ضمن اینطور صحبت کردن آقای افشار پور از روی رضایت مندی نیست و نمیخوان بی ادبی صورت بگیره بلکه اینا حقایق جامعه
نجومی ماست. Arrow Idea
دوشنبه , 18 مهر 1384.گاهی یه تاریخ آدمو پر انرژی تر میکنه.منو استروتاکSmile