اشین دی زاکاریان
yperseusy نوشته: اما به نظر من شبكه ي آموزش بهتر ميتونه كمك كنه تا برنامه هاي نجومي بيشتر بشه در تلويزيون
درسته , ولی من که تا حالا در شبکه اموزش برنامه جدی در مورد نجوم ندیدم.
شبکه 4 کارنامه ی بهتری داره : برنامه اسمان شب - پخش مستند های نجومی در قالب برنامه 4 سوی علم و...
پاسخ
امسال رو نمیدونم اما سال گذشته شبکه آموزش ساعت 10 شب برنامه های علمی بسیار جالبی پخش میکرد که بخش عمده ی اون درمورد فیزیک و نجوم بود-از برنامه های تکراری شبکه چهار بهتر بود
هرکجا هستم باشم-آسمان مال من است!
پاسخ
Virologist نوشته: امسال رو نمیدونم اما سال گذشته شبکه آموزش ساعت 10 شب برنامه های علمی بسیار جالبی پخش میکرد که بخش عمده ی اون درمورد فیزیک و نجوم بود-از برنامه های تکراری شبکه چهار بهتر بود
فکر کنم برنامه ای که مد نظر شماست همون برنامه ایست که شبکه آموزش در قالب مستند انسان و دانش پخش میکرد که سازندش شبکه BBC بود. اما همیشه به نجوم نمیپرداخت وگاها در مورد حیات وحش و فیزیک و شیمی و... هم بود و اون قسمت هایی هم که مربوط به نجوم میشد , قالبا مسائل قدیمی رو نشون میداد.
پاسخ
در قدیمی بودن برنامه های صدا و سیما که شکی نیست
اما فکر میکنم هم از نظر تعداد برنامه ها و هم تاریخ تولید اونها از شبکه چهار بهتر بود(البته آسمان شب شبکه چهار رو نمیشه نادیده گرفت)
هرکجا هستم باشم-آسمان مال من است!
پاسخ
من که عاشق برنامه ی آسمان شب و 4 سوی علم هستم. Big Grin
این همه نقش عجب بر در و دیوار وجود هر که فکرت نکند ، نقش بُوَد بر دیوار
«بوستان سعدی»

حسین ابراهیمی
پاسخ
بله , برنامه 4 سوی علم برنامه ایست که به نظر من توی کل برنامه های علمی شبکه ها باید بهش رتبه 1 رو داد. در دو قسمت پخش میشه یکی به زبان اصلی حول وحوش ساعت 2 ظهر و یکی به زبان پارسی حول و حوش ساعت 19 عصر.
از لحاظ قدیمی یا جدید بودن هم اکثرا از 2004 به بالا هستن.
پاسخ
skytotelescope نوشته: بله , برنامه 4 سوی علم برنامه ایست که به نظر من توی کل برنامه های علمی شبکه ها باید بهش رتبه 1 رو داد. در دو قسمت پخش میشه یکی به زبان اصلی حول وحوش ساعت 2 ظهر و یکی به زبان پارسی حول و حوش ساعت 19 عصر.
از لحاظ قدیمی یا جدید بودن هم اکثرا از 2004 به بالا هستن.
بله برنامه ی بسیار خوبی هست ولی بیشتر قسمت هایی که در مورد نجوم هست به زبان اصلی پخش میشه .نجوم هم که پر از اصطلاحات مختلفه که برای هر زبانی خاص هستند. تصور می کنم اگر همه ی قسمت های این برنامه رو دوبله ی فارسی کنن خیلی پر بیننده تر بشه .
نامفهوم ترین جمله ی دنیا این است که انسان بداند دنیا قابل فهم است
آلبرت انیشتین
غیر ممکن هیچ گاه غیر ممکن باقی نمی ماند...
http://persiansky2010.blogfa.com
پاسخ
اما ميشه با ايميل زدن به شبكه ي آموزش برنامه هاي نجومي اين شبكه رو بيشتر كرد چون اين شبكه وقت بيشتري براي پخش مستند داره و چه بهتر كه نجومي باشند :wink: Big Grin
تا مرهم زخم کهنه ما نمک است
هر سو که نگاه می*کنم قاصدک است
من ماندم و یک درد به نام*ِ پرواز
این درد میان مَردها مشترک است
پاسخ
سلام دوستان ! Big Grin
من هم درمورد اینکه امکان پخش برنامه ی نجومی در شبکه ی آموزش بیشتره موافقم ، اما به نظرم اگر همه با هم دست به کار بشیم و خلاصه اینقدر بگیم تا بالاخره یک کاری بکنن ، مفیدتر باشه ! :wink:
راستی دوستان یک مطلبی رو می خواستم بگم ،اون هم اینکه شما می دونید که ازکجا میشه قسمت های قبلی برنامه ی آسمان شب رو گیر آورد ؟ :?:
من که هرچی سعی کردم برنامه رو از سایتiransima.irتماشا کنم ، موفق نشدم ! حالا به نظر شما مشکل از سایت بوده یا از سیستم من؟
اگر راهنماییم کنید ممنون می شم ! Big Grin
پاسخ
stella نوشته: سلام دوستان ! Big Grin
من هم درمورد اینکه امکان پخش برنامه ی نجومی در شبکه ی آموزش بیشتره موافقم ، اما به نظرم اگر همه با هم دست به کار بشیم و خلاصه اینقدر بگیم تا بالاخره یک کاری بکنن ، مفیدتر باشه ! :wink:
راستی دوستان یک مطلبی رو می خواستم بگم ،اون هم اینکه شما می دونید که ازکجا میشه قسمت های قبلی برنامه ی آسمان شب رو گیر آورد ؟ :?:
من که هرچی سعی کردم برنامه رو از سایتiransima.irتماشا کنم ، موفق نشدم ! حالا به نظر شما مشکل از سایت بوده یا از سیستم من؟
اگر راهنماییم کنید ممنون می شم ! Big Grin
سلام
در مورد قسمت هاي گذشته ي برنامه ي آسمان شب فكر مي كنم بتونيداونا رو از سروش سيما تهيه كنيد.
نامفهوم ترین جمله ی دنیا این است که انسان بداند دنیا قابل فهم است
آلبرت انیشتین
غیر ممکن هیچ گاه غیر ممکن باقی نمی ماند...
http://persiansky2010.blogfa.com
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان