انتخاب بين ماكستوف - 8 اينچ دابسوني - 6 اينچ نيوتني استوايي
سلام

همونطور كه از عنوان مشخصه ... بين سه انتخاب تلسكوپ ماكستوف 127 ميليمتري و 8 اينچ دابسوني و 6 اينچ نيوتني استوايي موندم

كاربري من هم بيشتر رصد عمق اسمان ... رصد سيارات در حد خوب ... عكاسي نجومي

مي خوام بتونم حداقل اجرام مسيه و يه چند تاي ديگه رو به بهترين نحوء ببينم ...

سياران هم خوب نشون داده بشه و حلقه هاي زحل حداقل خوب ديده بشه

عكاسي هم باهاش بتونم بكنم ...

البتهخ نا گفته نمونه كه مي دونم بيشترين درد منجم ها دهانه است و دهانه خيلي تو عكاسي تاثير داره ... بزرگنمايي بالا هم براي سيارات خوبه ... فقط موندم

ايا مي شه با ماكستوف كه دهانه كوچيكتري داره عكاسي خوبي هم كرد ؟
ايا مي شه با 8 اينچ دابسوني كه دهانه بالا و بزرگنمايي خوبي داره فعلا سر كرد ؟... ( مي گن خيلي دست و پاگيره پايه دابسوني )
ايا مي شه با 6 اينچ به اونچه كه مي خوام برسم ؟

بگيد اگه شما بوديد كدوم رو انتخاب مي كرديد ؟

ممنون
پاسخ
به نظر من تلسكوپ ماكستوف 127 خيلي ميتونه مناسب تر از 6 نيوتوني باشه دابسوني رو هم كه حرفش رو نزن اصلا براي عكاسي مناسب نيست
تا مرهم زخم کهنه ما نمک است
هر سو که نگاه می*کنم قاصدک است
من ماندم و یک درد به نام*ِ پرواز
این درد میان مَردها مشترک است
پاسخ
درود بر شما

جناب yperseusy شما بر چه اساس می گویید که ماکستو بهتر است؟ چرا بی دلیل این موضوع را ذکر می کنید؟
پاسخ
اقاي مزدك مطهري به من كه شرايط شما رو داشتم 6 اينچ نيوتوني و مقر eq5رو پيشنهاد كردن.فاصله كانونيش به حديه كه براي ابتداي عكاسي مناسبه.براي رصد هم به نظر من خيلي خوبه.به پيشنهادشون گوش كردم و الان خيلي راضيم
قلمروی حکومت من در اسمان است "بتهوون"
پاسخ
تلسکوپ های ماکستوف بیشتر برای رصد سیارات مناسبند . به دلیل فاصله کانونی بالا ی 10
از طرفی 127 میلیمتری ماکستوف دربین این همه تلسکوپ خوب گزینه درستی نخواهد بود.
تلسکوپ 6 اینچی هم خوبه ولی آینده دار نیست. 1 الی 2 سال دیگه سطح انتظارات شما از رصد بالا میره و مجبوری این تلسکوپ رو کنار بذاری.
به نظر من 8 اینچی دابسونی در بین این سه تا عالیه . چون دهانه خوبی داره و اگه از سری الماس سیاه باشه بهتره. فعلا باهاش رصد میکنی و تجربه کسب میکنی و بعد ها هم میتونی از پایه دابسونی جداش کنی (با حلقه های اتصال ) و روی مقر بهتری که برای عکاسی مناسب هست نصبش کنی (استوایی )
نظرت چیه ؟
پاسخ
راستی من یه شب داشتم جشنواره ی ساعت ها ی آفتابی رو از تو برنامه ی آسمان شب میدیدم ، که دیدم یکی از اون افراد(که تو برنامه ی آسمان شب هم هست) تلسکوپ ماکستو داشت البته از اون قویا Big Grin
این همه نقش عجب بر در و دیوار وجود هر که فکرت نکند ، نقش بُوَد بر دیوار
«بوستان سعدی»

حسین ابراهیمی
پاسخ
بنظر من 8 دابسونی خوبه چون خودم دارم و راضیم.فقط برای عکاسی من از موبایل استفاده میکنم و تقریبا عکسای خوبی گرفتم. واسه خودم هم سواله که میتونم بهش تجهیزات عکاسی نصب کنم یا نه؟از ایران اپتیک خرید کن.من از جای دیگه خریدم به دلایلی پشیمون شدم.اگه تجهیزات عکاسیش باشه منم میخام.
ما جهان را چون طوماری باز کردیم وبه وقتش خواهیم بست.
پاسخ
من از فروشگاه آسمان شب خرید کردم و الان کاملا راضیم شما از کجا خریدید که راضی نیستید؟
و خداوند اسمان را آفرید..........
پاسخ
از هر فروشگاهی بخرید فرقی نداره . من از اسمان شب اطلاع دارم , خودشون از چین , اروپا و امریکا لوازم رو وارد میکنن ولی از آقای جعفری زاده اطلاعی ندارم.به هرحال این تالار متعلق به اقای جعفری زاده هست و تبلیغ اسمان شب کار درستی نخواهد بود.
پاسخ
آقای جعفری زاده همیشه قبل و بعد از فروش پاسخگو هستند
من چندین مورد باشون تماس گرفتم که کمک کردند
پاسخ