آهای بدادمون برسین
چند سال تو شهر ما (شاهین شهر اصفهان ) اینقدر آلودگی نوری زیاد شده که به جای آسمون سیاه آسمون قرمز داریم !!!!!!! هیچی پیدا نیست از هر صورت فلکی چند ستارشو بیشتر نمی تونی ببینی اونم با کلی زحمت شهر داری هرچی پرو ژکتور داره گرفته رو به آسمون به خصوص اون چنتا که رو شهرداریه از همه ی اونایی که تو این سایت عضوند و تو این شهر زندگی می کنن می خواهم که یه گروه تشکیل بدیم و یک کاری بکنیم

لطفا نظراتتون رو بگین ببینیم میشه یک کاری کرد
با تشکر
با نگاه کردن به آسمان فقط به گوشه ای از قدرت پروردگار پی خواهیم برد .
پاسخ
اگر تو اهواز بودید چی می گفتید :wink:
نکته درک نشدنی جهان این است که جهان درک نشدنی است....! آلبرت انشتین
پاسخ
ما معمولا به 15 كيلو متري گنبد ميريم براي رصد اما با اين حال يك هاله ي پر نور رو تو آسمون در سمت شمال غربي كره ي سماوي‌(همون قسمتي كه شهره)ميبينيم حالا خودتون شهر رو ..... :wink:
تا مرهم زخم کهنه ما نمک است
هر سو که نگاه می*کنم قاصدک است
من ماندم و یک درد به نام*ِ پرواز
این درد میان مَردها مشترک است
پاسخ
ORION-M42 نوشته: چند سال تو شهر ما (شاهین شهر اصفهان ) اینقدر آلودگی نوری زیاد شده که به جای آسمون سیاه آسمون قرمز داریم !!!!!!! هیچی پیدا نیست از هر صورت فلکی چند ستارشو بیشتر نمی تونی ببینی اونم با کلی زحمت شهر داری هرچی پرو ژکتور داره گرفته رو به آسمون به خصوص اون چنتا که رو شهرداریه از همه ی اونایی که تو این سایت عضوند و تو این شهر زندگی می کنن می خواهم که یه گروه تشکیل بدیم و یک کاری بکنیم

با تشکر

دوست عزیز امسال تابستون یکی از پروژه های انجمن نجوم افلاک همینه و خدارو شکر همین الانم تا جا هایی پیش رفتیم.
شما اسمتون چیه و عضو کدوم انجمنید ؟
عضو هیئت سرپرستی انجمن نجوم افلاک
http://www.kiarash.aminus3.com

کیارش مشعوفی
پاسخ
درود
آودگی نوری که مشکلی همگانیه مخصوصا در شهر های بزرگ . انجمن ستاره شناسی آسمان توس هم یک زیر گروه با همین نام داره که در این زمینه فعالیت میکنه .کلی طرح و برنامه رو اجرا کردن و کلی پیشنهاد سازنده و مفید رو ارائه کردن ولی متاسفانه با کم لطفی هایی از طرف مسئولین روبرو شدن! ولی هنوز هم به کارشون ادامه میدن.امیدوارم تمام گروهایی که در این زمینه فعالیت میکنند موفق باشند.

پیروز باشید
پاسخ
من جزو انجمن نجوم اصفهانم و حدود یک سال است که با انجمن افلاک آشنا شدم چون انجمن نجوم افلاک بیشتر (حدود 98 %) فعالیتاشو تو فصل تابستون انجام میده این اولین تابستونیه که میتونم با این انجمن همکاری کنم خوشحال میشم که بتونم تو این انجمنم عضو فعال باشم و کاری انجام بدم

راستی او لین جلسه انجمن تو تابستون کیه ؟

فعالیت های انجمن را به اطلاع من برسانید

با تشگر از آقای مشعوف :wink:
با نگاه کردن به آسمان فقط به گوشه ای از قدرت پروردگار پی خواهیم برد .
پاسخ
حق با شماس و ما عمده ی فعالیت هامون تو تابستونه
کلاس ها از 15 تیر شروع می شن
نجوم ابزاری و عکاسی رو خودم تدریس می کنم و کلاس های مقدماتی تا پیشرفته هم دوستان دیگه.
با عضویت در انجمن از اخبار مربوط به فعالیت ها آگاه می شید.
با مراجعه به فرهنگسرا در 1 تیر به بعد می تونید عضو بشید.
موفق باشید

کیارش مشعوفی
پاسخ
ORION-M42 نوشته: چند سال تو شهر ما (شاهین شهر اصفهان ) اینقدر آلودگی نوری زیاد شده که به جای آسمون سیاه آسمون قرمز داریم !!!!!!! هیچی پیدا نیست از هر صورت فلکی چند ستارشو بیشتر نمی تونی ببینی اونم با کلی زحمت شهر داری هرچی پرو ژکتور داره گرفته رو به آسمون به خصوص اون چنتا که رو شهرداریه از همه ی اونایی که تو این سایت عضوند و تو این شهر زندگی می کنن می خواهم که یه گروه تشکیل بدیم و یک کاری بکنیم

با تشکر
خوش به حال شما که آُسمونتون قرمزه :lol:
شما اگر یه سر به مرکز شهر بزنی قرمزی آسمون شاهین شهر از یادت میره
نا برده رنج گنج میسر نمی شود مزد آن گرفت جان برادر که کار کرد

فتوبلاگ من http://milad.aminus3.com

میلاد محقق
پاسخ
اسمون شهرما(بندرعباس)هم دو سالی میشه که داغون شده!نمیدونم ما پیشرفت گردشگری نخوایم باید کی رو ببینیم!!!!قدیما ماهی یکی دوبار می رفتیم کوه واسه یه رصد جانانه حالا توی همون کوه مجتمع تفریحی ساختن و مجبوریم چندیدن کیلومتر دور تر بریم تازه نصفه راه هم پیاده اونقدر شیب زیاده که ماشین نمیتونه بره!!یه بار با قاطر اهالی روستا رفتیم بالا واقعا خاطره ی جالبی بود!!! :lol:

برای رصد همیشه باید از شهر خارج بشم ولی جدیدا یه جایی پیدا کردم که فقط دوساعت تا شهر فاصله داره ولی اسمونش فوق العاده اس دنجه !خلاصه واسه رصد بهترین مکان ممکنه

پیروز باشید Smile
I can change the world
improve it
and
walk with stars
talk with andromeda
and listen to black holes's sound
i'm not alone with them
maybe they willbe
but i don't suspact...

i fly up to go sun
so
i'm just bird in sky
and
no one to take my feeling away
پاسخ
دوستان آسمان شاهین شهر اونقدر ها هم بد نیست ، در واقع در بین شهر ها آسمون خیلی خوبی داره و قرمز نیست !
ستاره های دب اصغر معلوم هستن و بیشتر اجرام مسیه با تلسکوپ 10 اینچ مشخص هستن
آسمون بد به آسمون اصفهان می گن که کاملا خالی از ستارس !

کیارش مشعوفی
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان