آسمان شب تولدت مبارک!
سلام

ممنون

آسمان شب برنامه ی عالی هست ولی یه مشکل که داره سر ساعت شروع نمی شه!! Cry
فراموش کن چیزی را که نمی توانی به دست بیاوری
به دست بیاور چیزی را که نمی توانی فراموش کنی

(شکسپیر)
فرزین حسینی
فوتو بلاگ من:
http://skyatnight.aminus3.com
پاسخ
بله بزرگترین مشکل این برنامه همینه که همه ی بینندگانش رو خسته کرده .یا سر ساعت پخش نمی شه یا اصلا پخش نمی شه!!! سایتشون رو هم که اصلا به روز نمی کنن!!!
نامفهوم ترین جمله ی دنیا این است که انسان بداند دنیا قابل فهم است
آلبرت انیشتین
غیر ممکن هیچ گاه غیر ممکن باقی نمی ماند...
http://persiansky2010.blogfa.com
پاسخ
سلام آرشیو شما از برنامه آسمان شب از چه تاریخی ؟من از سال 75 تا 80 آن را میخواهم زمانیکه این برنامه توسط استاد دالکی تولید و اجرا میشد.آیا کسی چنین آرشیوی دارد؟
پاسخ
http://eteraznojumi.blogsky.com/
قلمروی حکومت من در اسمان است "بتهوون"
پاسخ
این که به وقت و شعور مخاطب احترامی گذاشته نمیشه رو نباید به پای برنامه گذاشت مشکل اداره ی سیماست هر دفعه هم خود آقای صفاریان پور به این موضوع اشاره می کنند
این برنامه از دید من تاثیر خوبی داشته!البته این رو باید در مقیاس مناسب سنجید!نسبت به ارگان ها و برنامه های دیگه هم قدمت بیشتری داره و هم اطلاعات صحیح تری ارائه میده و البته خیلی ها چون اصولا به شبکه چهار اعتقادی ندارند نمیبیننش و نمیدونن همچین برنامه ای وجود داره!اما فکر می کنم هرکس یه بار این برنامه رو ببینه طرفداره پروپاقرص که نه ولی طرفدارش میشه
پیروز باشید Smile
I can change the world
improve it
and
walk with stars
talk with andromeda
and listen to black holes's sound
i'm not alone with them
maybe they willbe
but i don't suspact...

i fly up to go sun
so
i'm just bird in sky
and
no one to take my feeling away
پاسخ
خوب يه كم انتقاد هم بد نيست شايد كمك كنه اين برنامه بهتر بشه!!!!
اول اين كه اين برنامه خيلي كم به مسائل منجماي سطح كشور مي پردازه مثلا ميتونه هر هفته نه هر دو هفته يك بار از يكي از انجمن هايه كشور دعوت كنند بيان و در مورد انجمنشون صحبت كنند ضعف هاشون رو بگن و بگن با اين همه ضعف چه كار هاي مفيدي براي نجوم كشور تونستن بكونند و يا مي تونند به جاي اون چهره هاي تكراري كه هر سري توي اون برنامه ميان و به قول دوستان كاملا از منجماي آماتور اون ها رو بايد جدا كرد از افراد مختلف استفاده كنند به عنوان كارشناس و انتقاد بعدي اين كه سطح اين برنامه خيلي پايينه و من منجم بعد از ساعت ها نشستن پاي تلويزيون براي ياد گيري يه چيزه جديد از اين برنامه با يك مسئله ي كاملا ابتدايي رو به رو ميشم كه اصلا يك فرد معمولي هم شايد از اون موضوع خبر داشته باشه اما ميگن اين برنامه براي عمومه خوب اگه اين طوره پس ديگه به درد منجما نمي خوره كه فقط ميتونه يه برنامه ي ترويجي باشه براي زياد شدن منجم هاي آماتور كه روز به روز هم داره به تعداد اون ها اضافه ميشه ولي خوب در بيابان لنگ كفش هم ....
تا مرهم زخم کهنه ما نمک است
هر سو که نگاه می*کنم قاصدک است
من ماندم و یک درد به نام*ِ پرواز
این درد میان مَردها مشترک است
پاسخ
کاملا حق باشماست و من هم گفتم که در مقیاس دیگر فعالیت ها باید سنجید عملکرد این برنامه رو!

اگر ما فرض رو بر این بذاریم که این برنامه فقط انرژی اولیه لازم برای شروع فعالیت های نجومیه یه فرد رو ایجاد کنه باز هم نسبت به فعالیت های آموزشی دیگه یه سروگردن بالاتره چون حداقل ادمو منزجر نمیکنه!
درمورد سطح برنامه هم حق باشماست سطح پایینه چون فرصت برنامه هم مجال بحث های پایه ای و مهم رو نمیده
هرچند که بیان رویداد های آسمان هر هفته بخش خوب و کارامدیه
من فکر می کنم سر راه همه ی گروه ها مشکلات تقریبا مشترکی وجود داره که هیچ کس به فکرش نیست جز یه خود اعضا و جیب خانواده ی اعضا!
البته این مشکلات به مرور حل میشه اگه هرکس توی شهر خودش برنامه های نجومی خیابانی برپا کنه افراد زیادی هستند که میتونن کمک کنن مثلا همین روز ساعت های آفتابی میتونه یه بهونه خوب برای برگزاری همچین فستیوالی باشه!

نجوم ایران خیلی مظلومه و همینطور که جلوتر میرید چیزهایی رو می بینید که تصورشم نمی کردید اما بهتره به قول ها و وعده های هیچ کسی دلخوش نکنید هرکاری می کنید فقط خودتون انجام بدید

به امید این که وضع بهتر شه
پیروز باشید Smile
I can change the world
improve it
and
walk with stars
talk with andromeda
and listen to black holes's sound
i'm not alone with them
maybe they willbe
but i don't suspact...

i fly up to go sun
so
i'm just bird in sky
and
no one to take my feeling away
پاسخ
البته همونطور که خود آقای صفاریان پور هم تاکید داشتند این برنامه یه برنامه ترویجیه و اصلا در وظایفش نیست که بخواد به مسائل انجمن ها بپردازه. شاید با این کار اصلا از جذابیت برنامه کم بشه. باید برای این مسائل دنبال مرجع دیگه ای گشت. ما میتونیم بیشترین مانور رو روی همین اینترنت بدیم که خودمون میتونیم دست به کار بشیم. آسمان شب اگر چندهفته در میون برنامه عادی خودشو داشته باشه خیلی شاهکار کرده.
ما درس سحر در ره ميخانه نهاديم...
پاسخ