نمایشگاه ستاره شناسی دبیرستان احسان
بابت تاخیر این مدتم معذرت می خوام اما بهم حق بدید.سخت مشغول نمایشگاه نجوم هستم.همون که چند وقت پیش یه پست راجع بهش نوشتم.یک جشنواره پژوهشی که هر سال حاصل کار بچه های دوم دبیرستان رو در سال گذشته در موضوعات روباتیک،هواپیما،سازه،زیست وستاره شناسی نشون می ده.نمایشگاه امسال با هر سال فرق داره.باور کنید براش از جونم هم مایه گذاشتم.اگه تهران هستید برای همایت از بخش ستاره شناسی هم که شده تشریف بیاورید.
برنامه های این نمایشگاه:
ارایه و مقایسه ی 2رادیو تلسکوپی که با تلاش بچه های نجوم مدرسه ساخته شده در ابعاد 1و2متر
ارایه ی پاور پوینت و اسلاید در موضوعات کیهان شناسی و عکاسی نجومی
رصد(در روز خورشید ،در شب اسمان)
پرسش و پاسخ
فروشگاه
از اقای بابک تفرشی هم دعوت کردیم در سانس روز پنجشنبه اونجا سخنرانی کنند.
زمان:چهارشنبه-16:30تا19
پنجشنبه:16:30تا19
جمعه:10 صبح تا دوازده ظهر تا 12 ظهر
مکان:تهران-میدان هروی-خیابان گلزار-کوچه ی شهید توحیدی-دبیرستان احسان.
سعی کردیم که قرفه های نجوم رو از همه بهتر کار کنیم.امیدوارم موفق شده باشیم.با امدنتون من رو خوشحال می کنید.لطفا اگه اومدید خودتون اونجا به من (محمد اسماعیل پور)معرفی کنید تا بفهمم ی از بچه های تالار اومده.
از همتون متشکرم Big Grin
قلمروی حکومت من در اسمان است "بتهوون"
پاسخ
خیلی عالیه. بهتون تبریک میگم. امیدوارم همه چیز خوب پیش بره. گزارشش رو حتماً ارسال کنید.
دوشنبه , 18 مهر 1384.گاهی یه تاریخ آدمو پر انرژی تر میکنه.منو استروتاکSmile
پاسخ
الان همه عضلاتم درد می کنه.با این که دیشب هیچ ورزش سنگینی انجام ندادم!چرا؟
دیشب و پریشب برای رصد عمومی جشنوارمون به ازای هر یک نفر(بدون هیچ اغراقی)باید تلسکوپ رو تنظیم می کردم.حرکت ظاهری آسمان که خودش هست این مردم هم انگار می خواهند با چشمشون با تلسکوپ کشتی بگیرن یه جوری نگاه می کنند تلسکوپ 30 40 درجه می چرخه.بعد می گن اِ!ماه رفت!مشتری رفت.یه جوری هم تلسکوپو تکون میدن که باید دوباره با جوینده برم جرمو پیدا کنم.هر یک دقیقه یکبارهم باید جرمی رو که رصد می شد رو عوض کنم.ازماه به مشتری،از مشتری به اجرام مسیه و... تلسکوپ هم چون دابسونیه نمیتونم قطبیش کنم.بعد یکهو منو صدا می کنن بیا نمایش اسلاید بده.بیا رادیو تلسکوپو توضیح بده.بیا...شبا خواب نمایشگاه می بینم.شاید تو این دوشب حدود200 بار تلسکوپ تنظیم کردم.تازه پریشب تلسکوپ جوینده نداشت موهام سفید میشد وقتی اجرام رو جابه جا و تنظیم می کردم
اما باور کنید اصلا از این بابت ناراحت نیستم.چون مردمی که به اونجا اومدن به نجوم علاقه مند شدن.خیلی زیاد.روند جشنواره عالی بوده و مدیر مدرسمون هم خیلی از من تشکر می کنه.احتمالا تو نظر سنجی ها غرفه ی نجوم از همه بهتر شده باشه Smile
دیشب رییس اموزش پرورش منطقه 4 تهران اومد بازدید Smile Smile
امروز هم شاید شایعه باشه ولی شنیدم از اخبار جوانه ها می خوان بیان
اما دیروز صبح فهمیدم پدر یکی از بچه های قرفه ی نجوم فوت کرد و این خیلی منو ناراحت کرد...
امیدوارم خدا بهش صبر بده
پاسخ
پس همه چيز خوب پيش رفته؟؟ Smile اين عاليه بهتون تبريك ميگم. درمورد دردهاتونم بايد بگم مشكلي نيست اگه اينطور نبودين جاي تعجب داشت.واسه بار بعد ديگه مشكلي نداريد
Big Grin
دوشنبه , 18 مهر 1384.گاهی یه تاریخ آدمو پر انرژی تر میکنه.منو استروتاکSmile
پاسخ
متشکرم.نمایشگاه هم دیگه تموم شد.اما امروز جالب نبود چون تو روز بود و ویدیو پروژکتور تو نور خورشید خوب کار نمی کرد(اخه کار ما تو فضای باز بود.خیلی جاش قشنگ بود بین کلی گل و گیاه Smile )و فقط رصد خورشید امکان پذیر بود و خورشید هم لکه نداشت.امروز از اخبار جونه ها هم برای تهیه ی گزارش اومدن.
پاسخ