ماهیت نیروی جاذبه چیه ؟
در مورد پدیده ی هولوگرافیک کتابی هست به نام(جهان هولوگرافیک /نوشته ی مایکل تالبوت/ترجمه ی داریوش مهرجویی)که روی جلد کتاب این طور نوشته: نظریه ای برای توضیح توانایی های فراطبیعی ذهن و اسرار ناشناخته ی مغز و جسم.
من خودم تازه شروع به خوندن این کتاب کردم و این طور که معلومه این قضیه کم مخالف نداره که البته طبق گفته ی خود نویسنده در مقدمه ی همین کتاب شاید بیشتر به دلیل تعصابات علمی هست که در جامعه ی علمی هم کم دیده نمی شه.
وقتی به جسمی نور لیزر بیابانیم و تداخل اموج بازتابیده از سطح جسم را با همان نور لیزر را بر روی مثلا فیلم عکاسی ثبت کنیم وقتی به فیلم نور بتابانیم تصویری سه بعدی حاصل می شود که جزءجزء تصویر اطلاعات کل ان را در بر می گیرد،یعنی اگر فیلم را قطعه قطعه کنیم و به هر قطعه نور بتابانیم به ازای هر قطعه یک تصویر کامل به ما می دهد.که به ان یک تصویر هولوگرام می گویند.
حالا اگر جهان و کل امواجی که در اون هستند رو در نظر بگیریم تداخل های عظیمی در سطوح مختلف رخ می ده که می تونه جهانی هولوگرافیک رو بسازه. ولی با توجه به اینکه گفته شد جابه جایی اندک بین دو جسم به معنای تغییر اطلاعات یا انتروپی در سطح هولوگرافیک بین دو جسم هست معنیش اینه که جاذبه همون آنتروپیه در سطوح هولوگرافیک یا برعکس؟ و اینکه جاذبه با عکس مجذور فاصله رابطه داره می تونه برای سطوح هولوگرافیک هم صادق باشه؟این یعنی جاذبه هم مثل سطوح هولوگرافیک می تونه نمودی از خاصیتی باشه که در جایی وجود داره و جزءجزء تصویر اون خاصیت کل اون رو داراست!!؟؟ Confusedhock:
شجاعت همیشه فریاد زدن نیست، گاهی صدای آرامی است در انتهای روز که فردا دوباره تلاش خواهم کرد.
پاسخ

پیام‌های این موضوع
ماهیت نیروی جاذبه چیه ؟ - توسط fatema123 - 07-06-2010, 08:40 PM
ماهیت نیروی جاذبه چیه ؟ - توسط m_vsky - 07-07-2010, 05:00 PM
ماهیت نیروی جاذبه چیه ؟ - توسط Owl - 07-07-2010, 09:24 PM
ماهیت نیروی جاذبه چیه ؟ - توسط v k - 05-28-2011, 10:12 PM
ماهیت نیروی جاذبه چیه ؟ - توسط supr nova - 05-28-2011, 10:54 PM
ماهیت نیروی جاذبه چیه ؟ - توسط Owl - 06-03-2011, 06:16 PM

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان