تالار گفتگو ستاره‌شناسان
به نظر شما در قسمت های ديگر کيهان حيات هوشمند وجود دارد. - نسخه قابل چاپ

+- تالار گفتگو ستاره‌شناسان (https://www.astrotalk.ir)
+-- انجمن: گوناگون (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=7)
+--- انجمن: پرسش و پاسخ (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=48)
+--- موضوع: به نظر شما در قسمت های ديگر کيهان حيات هوشمند وجود دارد. (/showthread.php?tid=922)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

به نظر شما در قسمت های ديگر کيهان حيات هوشمند وجود دارد. - kamy - 11-15-2012

به گفته استاد هاوکینگ در مصاحبه فبریاری 2009 با شبکه Ted بی ضرر ترین کار اینه که خودمون رو در برابر حمله فرازمینی ها بیمه کنیم

این که شوخی استاد بود ولی ایشون میگه در چند صد سال نوری اطراف ما موجودات فرازمینی وجود ندارند چون برنامهتحقیقاتی تسی نتونست وجودشون رو در این نزدیکی ها ثابت کنه

به نظر شما در قسمت های ديگر کيهان حيات هوشمند وجود دارد. - Regulus - 11-15-2012

همون ستی دیگه؟

به نظر شما در قسمت های ديگر کيهان حيات هوشمند وجود دارد. - kamy - 11-16-2012

آره فکر کنم بازهم سوتی دادم

به نظر شما در قسمت های ديگر کيهان حيات هوشمند وجود دارد. - رضا باجلان - 08-13-2013

من می گویم صددرصد در قسمت های دیگر کیهان حیات هوشمند وجود دارد.نمی شود که ما در این دنیا تنها موجودات زنده ی هوشمند باشیم.چون این همه کهکشان وجود دارد که تعدادشان بی شمار است و این همه ستاره وجود دارد.حتما امکان دارد که حداقل اطراف یکی از این ستاره ها سیاره ای باشد که خصوصیاتش مثل زمین باشد. حتی ممکن است در مریخ یا اروپا ( قمر سیاره ی مشتری ) یا تایتان ( قمر زحل ) حیات وجود داشته باشد.

به نظر شما در قسمت های ديگر کيهان حيات هوشمند وجود دارد. - Regulus - 08-13-2013

رضا باجلان نوشته: من می گویم صددرصد در قسمت های دیگر کیهان حیات هوشمند وجود دارد.نمی شود که ما در این دنیا تنها موجودات زنده ی هوشمند باشیم.چون این همه کهکشان وجود دارد که تعدادشان بی شمار است و این همه ستاره وجود دارد.حتما امکان دارد که حداقل اطراف یکی از این ستاره ها سیاره ای باشد که خصوصیاتش مثل زمین باشد. حتی ممکن است در مریخ یا اروپا ( قمر سیاره ی مشتری ) یا تایتان ( قمر زحل ) حیات وجود داشته باشد.
به نظر موجودات زنده دیگه ای هم وجود دارن و تعداد سیارات میزبان حیات کم نیست، ولی این باعث نمیشه احتمال وجود نداشتنشون به صفر میل کنه و همچنان این احتمال به صورت 50-50 هست تا یه موجود زنده پیدا بشه.

به نظر شما در قسمت های ديگر کيهان حيات هوشمند وجود دارد. - kamy - 08-14-2013

بله به نظر من هم نمیشه به این استدلال کرد که چون این همه کهکشان تو دنیا هست و چون این همه سیاره که امکان حیات روشون وجود داره بنابر این 100% حیات به شکل فرازمینی وجود داره
اصلا آقای رضا باجلان
شما چه طور این قدر ریلکس عدد تعیین میکنی یا حتی شما
Regulus
چه طور میگی 50-50 اصلا نمیشه به این مفتی ها عدد ارائه داد. اونم برای موضوع به این مهمی

به نظر شما در قسمت های ديگر کيهان حيات هوشمند وجود دارد. - Regulus - 08-14-2013

kamy نوشته: بله به نظر من هم نمیشه به این استدلال کرد که چون این همه کهکشان تو دنیا هست و چون این همه سیاره که امکان حیات روشون وجود داره بنابر این 100% حیات به شکل فرازمینی وجود دارهاصلا آقای رضا باجلان
شما چه طور این قدر ریلکس عدد تعیین میکنی یا حتی شما
Regulus
چه طور میگی 50-50 اصلا نمیشه به این مفتی ها عدد ارائه داد. اونم برای موضوع به این مهمی
نه، 50-50 به این معنی که فعلا احتمال وجود داشتن و نداشتن حیات خارج از زمین، برابره و نمیشه گفت حتما وجود دارن یا حتما وجود ندارن.

به نظر شما در قسمت های ديگر کيهان حيات هوشمند وجود دارد. - kamy - 08-14-2013

من منظور شما رو متوجه شدم ولی سعی کنید عدد تعیین نکنید

به نظر شما در قسمت های ديگر کيهان حيات هوشمند وجود دارد. - amir adib - 08-14-2013

من هم نظرم 50 - 50 . و با استدلال regulus هم کاملا موافقم .