تالار گفتگو ستاره‌شناسان
به نظر شما در قسمت های ديگر کيهان حيات هوشمند وجود دارد. - نسخه قابل چاپ

+- تالار گفتگو ستاره‌شناسان (https://www.astrotalk.ir)
+-- انجمن: گوناگون (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=7)
+--- انجمن: پرسش و پاسخ (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=48)
+--- موضوع: به نظر شما در قسمت های ديگر کيهان حيات هوشمند وجود دارد. (/showthread.php?tid=922)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

به نظر شما در قسمت های ديگر کيهان حيات هوشمند وجود دارد. - kamy - 11-08-2012

یه کدام در این باره دارم به اسم:"هوش فرازمینی اثر استاد Jean Heidmann" خیلی مفیده ولی آخرش طبق معمول همیشه پروژه های تحقیقی به دلیل کمبود بودجه کار ناتمام میمونه

به نظر شما در قسمت های ديگر کيهان حيات هوشمند وجود دارد. - mars - 11-11-2012

[COLOR="#0000FF"]
به نظر من با توجه به گستردگی جهان تا جایی که وقتی انگشت شصت خودمون رو به هر جای آسمان که بگیریم تنها پشت انگشت شصت ما رقمی تا حدود پنجاه هزار کهکشان پنهان است و کهکشان راه شیری یکی از چند میلیارد کهکشانی است که همچنان با هزاران پرسش کشف نشده روبروست....و حیات هم یکی از مسائل کشف نشده است که دلیل بودنش بیشتر از نبودنش است...فکر کنم وقتی میگوئیم هوش فرازمینی باید این نکته رو هم یاد آوری کنیم که صحبت از فرا زمینی بودن تنها محدود به وجود انسان یا چیزی شبیه به اون در جایی خارج از زمین ودرعالم هستی نیست بلکه وجود داشتن موجوداتی مغایر با وجود انسان زمینی و آنچه که به پندار ما موجود لقب گرفته باشد را نیز شامل میشود که ممکن است دارای فکر و اندیشه نیز باشند...شاید تصور این مسئله سخت باشد که موجوداتی را تصور کنیم با ساختاری کاملا جدا از ساختار انسانی ...جایی که اکسیژن منبع تنفس و آب مایه حیات نیست اما زندگی وجود دارد...نظر شما چیست ؟؟؟[/COLOR]

به نظر شما در قسمت های ديگر کيهان حيات هوشمند وجود دارد. - kamy - 11-11-2012

اتفاقا تو همین کتابی هم که معرفی کردم همین رو میگه ولی باز هم این استدلالی برای وجودشان نیست.

به نظر شما در قسمت های ديگر کيهان حيات هوشمند وجود دارد. - amir_nnn - 11-12-2012

بله به نظر من مگه ممکنه تو دنیایی به این بزرگی تنها باشیم
مگر ممکن است

به نظر شما در قسمت های ديگر کيهان حيات هوشمند وجود دارد. - mohammad_reza - 11-12-2012

فعلا که شواهد اینطور نشون میده

به نظر شما در قسمت های ديگر کيهان حيات هوشمند وجود دارد. - mars - 11-12-2012

اخه دوست عزیز شواهد رو ما انسانها با مغز و خرد و امکانات بسیار بسیار محدودمون باید بدست بیاریم ما هنوز از سیاره همسایه مون اطلاع دقیقی نداریم چه رسد به کهکشانهای همسایه .

به نظر شما در قسمت های ديگر کيهان حيات هوشمند وجود دارد. - Regulus - 11-12-2012

شواهد فعلا نشون میده که هیچ حیات فرازمینی وجود نداره ولی نبود دلیل نمیتونه چیزیو اثبات کنه.

به نظر شما در قسمت های ديگر کيهان حيات هوشمند وجود دارد. - apadana - 11-12-2012

چون که وسعت کیهان در فکر بشر جا نمیگبره انسان هیچوقت نمیخواد این موضوع رو قبول کنه.خود ما هم موجودات فضایی هستیم اگر دقت کنیم

به نظر شما در قسمت های ديگر کيهان حيات هوشمند وجود دارد. - Regulus - 11-12-2012

موجودات فضایی هستیم ولی فرازمینی که نیستیم.

به نظر شما در قسمت های ديگر کيهان حيات هوشمند وجود دارد. - apadana - 11-12-2012

ما در همین مریخ داریم حیات پیدا میکنیم چه برسه به بقیه عالم.اگه ما خورشیدو 1میلیمتر کنیم نزدیکترین ستاره 40کیلومتر اونورتر میفته میبینید که چقدر نمیدونیم