تالار گفتگو ستاره‌شناسان
خاطرات و گزارش های رصدی - نسخه قابل چاپ

+- تالار گفتگو ستاره‌شناسان (https://www.astrotalk.ir)
+-- انجمن: آسمان شب (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=3)
+--- انجمن: گزارش های رصدی (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=14)
+--- موضوع: خاطرات و گزارش های رصدی (/showthread.php?tid=59)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

خاطرات و گزارش های رصدی - مهمان - 06-24-2005

این روزها من به عنوان نیروی پست خاکی تو پادگان هستم. اما چشمتان روز بد نبینه با این هوای گرم مهمان عقرب و مار هم هستم. بی خیال.... به رصد به چسبم. آسمون اینجا زیاد تعریفی نیست. حد قدر آن در حدود 5.5 بود. بالای سرم هرکول و ام-13 رو میتونستم ببینم. زهره و مریخ و زحل هم داشتن کم کم به هم نزدیک می شدن. افق غرب پر از سیارات و افق شرق ماه داشت طلوع می کرد. البته این رصد ها همگی برای یاد آوری خودم بدرد می خوره :oops: Cry Cry

خاطرات و گزارش های رصدی - nikol - 09-23-2005

Tongue

خاطرات و گزارش های رصدی - explorer - 11-01-2005

اتفاقا من هم دیشب توی حیات خونه خودمون (که قدر آسمونش حد اکثر 1 هست :lol: ) اندرومدا و قلاپص و زهره و مریخ و پروین رو دیدم. همین. گفتم که یادم بمونه :lol:

خاطرات و گزارش های رصدی - dena - 11-02-2005

خوش به حال شما که تو حیاط خونتون و تو پادگان حداقل 1 چیزایی می‌بینید!!!
اوج قدر ستاره های آسمون از تو حیاط خونه ما سقف پارکینگف!!!!!!!!!!!
بابا جان قدر بدونید! :wink:

خاطرات و گزارش های رصدی - مهمان - 11-05-2005

همچین فرقی هم نمیکنه
هر کجا هستم باشم آسمان مال من هست
بابا باید برای رصد تلاش کرد.....

خاطرات و گزارش های رصدی - dena - 11-05-2005

آقا محسن جایی که آسمون نداره چی؟(یعنی آسمونش مشخص نیست) :?:

خاطرات و گزارش های رصدی - مهمان - 11-05-2005

خوب اول باید برای رسیدن به آسمونش تلاش کرد بدشم آسمون همه جا مشخصه ما باید پیداش کنیم

خاطرات و گزارش های رصدی - M_Saturn - 10-05-2006

سلام
اعضای گروه کوچک سه نفره ما که اول ماه رمضان به پنج نفررسیده بود.در اولین روز ماه مبارک رصدی هم خوب و هم بد داشت.
بعد از کلی برنامه چینی و لغو سفر یک روزه یکی از بچه ها بالاخره تونستیم دور هم جمع بشیم.شب رصد چندانی نکردیم.فقط مشتری رو رصد کردیم بعد هم صورت فلکی میزان .
ساعت 3صبح به اتفاق دو مهمان گرامی که از شهرستان سنندج اومده بودند سر پشت بام منزل ما رفتیم.
آسمان واقعاْ زیبا.اینباراز دود کارخانه سیمان شهر که همیشه لطفش رو شامل حال ما میکرد هم خبری نبود.اول به دنبال ماه گشتیم که شاید ببینیمش اما بعد از 45 دقیقه به هیچ نتیجه ای نرسیدیم Cry و نتیجه گرفتیم فعلاْ به رویت هلال ماه کاری نداشته باشیم.و به رصد صور فلکی پرداختیم.اول جبار بعد ارنب و جوزا وارابه ران و ثور و کلب اکبر.
که فقط اجرام جبار و کلب اکبر و ارابه ران رو رصد کردیم.و کلی هم به یاد دوستان افتادیم :wink:بعد هم ارباب حلقه ها رو خواستیم رصد کنیم که نشد 8O .با شنیدن صدای اذان به منزل برگشتیم که از وقت سحری هم گذشته بود Sad
و رصد ما در ساعت 5 صبح به اتمام رسید.
ببخشید که گزارش رو کمی دیر تر از موقع Big Grin نوشتم. :oops:

خاطرات و گزارش های رصدی - مهمان - 02-25-2008

آیا این ماه گرفتگی را دیده اید؟

خاطرات و گزارش های رصدی - aramesh - 05-14-2008

با این چه تلسکوپ نجومی من تنها قطر عدسی اش 30 سانتی متری بود ولی باز هم برایم جذابیت داشت و توانستم ، به غیر چشم غیر مسلح با ابزار نجومی هم ببینم.