تالار گفتگو ستاره‌شناسان
نقدو معرفی کتاب! - نسخه قابل چاپ

+- تالار گفتگو ستاره‌شناسان (https://www.astrotalk.ir)
+-- انجمن: ابزارهای ستاره شناسی (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: کتاب (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=42)
+--- موضوع: نقدو معرفی کتاب! (/showthread.php?tid=588)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27

نقدو معرفی کتاب! - Owl - 04-08-2009

http://www.willbell.com/atlas/atlas4.htm
این لینک انتشاراتی ویلیام بل ناشر این اطلسه. در 3 جلده. البته بسیار هم عالیه. داشتنش لازمه ولی دلیلی نداره بگیم این رو باید استفاده کرد حتماً.

kastor va polux نوشته: بسیاری از ستاره شناسان علاقه به عکاسی دارند.البته این رو بگم که یک کتاب یا مقاله به اون ها عکاسی رو یاد نمی ده فقط اصولش رو می گه و تا وقتی چند بار عکس هاتون نسوزه یا خراب نشه عکس نمی شید.عین رانندگی ولی با این حال شاید این بهترین کتابی باشه که در این زمینه نوشته شده
تکنیک های عکاسی
نویسنده: آنردریاس فی نینگر
مترجم: نصرالله کسرائیان
ناشر: انتشارات اسرار دانش
قیمت فعلی:سه هزار و پانصد تومان

این کتاب شاید تنها مرجع با ترجمه‌ی مناسب باشه در حیطه‌ی عکاسی. یک کتاب رنگی دیگه هم چاپ شده ولی فقط حالت معرفی کوتاه انواع عکاسی و فیلمهای روز عکاسی رو داره. کسرائیان ترجمه‌ی خوبی داشته و علی رغم اینکه کتاب قدیمی‌است، بسیار برای کسانی که می‌خوان با عکاسی و ابزار مکانیکی آشنا بشن عالیه. در یان کتاب به دلیل قدیمی بودن خبری از دوربینهای دیجیتال حرفه‌ای نیست. به شخصه برای کسانی که کمی جدی به عکاسی فکر می‌کنند (حدقل در حد هر از گاهی عکاسی سلیقه ای و سفری و آسمان) این کتاب باید در کتابخانه‌ی آنها باشه.

نقدو معرفی کتاب! - Castor va Pollux - 04-08-2009

اگه اجازه بدید داخل پرانتز عرض کنم.
لطفا یک نفر ساده ترین نحوه ی تهیه ی این کتاب ها و هر کتاب نجومی رو به کاربران محترم بگه.خیلی ها براشون سخته تا به فروشگاه های محصولات نجومی برن.

فروش اینترنتی و پست شاید راحت‌ترین راه باشه. فقط یک فیش پرداخت لازمه به حساب اون فروشگاه و پُست. و یا کسانی که گاهاً در شهرهای دیگری هستند و دوستی میره به شهری مثل تهران-شیراز-اصفهان یا اهواز می‌تونه به اون شخص بگه حداقل ابزار کوچک یا کتاب رو براش بیاره.

نقدو معرفی کتاب! - Belder - 04-08-2009

سلام جناب owl
اميدوارم به تاپيک "تجليل از دانشمندي بزرگ در تالار گفتگو" يه سري بزنيد

نقدو معرفی کتاب! - Castor va Pollux - 04-10-2009

یک کتاب دیگر:
خیلی ها مایلند بیشتر راجع به نظریه مشهور انیشتین بدونن.نظریه نسبیت!
این کتاب شاید بهترین کتاب در این ضمینه باشه چون نویسندش خود البرت انیشتینه!
در این کتاب او توصیفی و تحلیلی به بیان قضیه ها پرداخته است و از ریاضیات کمی پیشرفته استفاده کرده است.
نويسنده: آلبرت انشتاین
مترجم: محمدرضا خواجه پور
ناشر: انتشارات خوارزمی
قیمت فعلی:چهار هزار تومان
متاسفانه فعلا عکسی از کتاب ندارم.

نقدو معرفی کتاب! - Owl - 04-10-2009

فكر مي‌كنم هايزنبرگ يا يكي از دانشمندان بزرگ درباره‌ي مفاهيم فيزيك گفت:«براي درك مفاهيم اصلي يك پديده يا نظريه به نوشته هاي واضعان اصلي آن مراجعه كنيد» و ابن جمله رو بايد طلا گرفت! اگر كتاب نسبيت نوشته‌ي آينشتاين رو بخونين دست كم درباره‌ي نسبيت عام نكات و مفاهيم زيبايي رو درك خواهيد كرد حتي اگر كمي لغتها و فرمولها مشكل باشد. و خوشبختانه در اين كتاب به اندازه‌ي كافي آينشتاين جزييات رو به زبان ساده منتهي با به كار بردن مفاهيم فيزيك نوشته كه خواننده تازه متوجه نوع نگرش و نسبيت عامي مي‌شود. هيچ كتابي بعد از آينشتاين به خوبي خودش آنچه رو كه منظور خودش بوده نتوسته درك كنه. علت هم مشخصه چون خودش بوجود آورنده‌ي اون بوده و نسبت به اين مفهوم انقلابي فيزيك نوين اشراف كامل داشته.
منتهي اين تذكر رو هم بدم كه تصور نكنيد وي يك تنه اين كا رو انجام داد. كار آينشتاين جمع آوري و كمك از رياضيادانان بزرگي است كه در سايه‌ي نام او متأسفانه نامشون دست كم براي بسياري كه فيزيك نمي‌خوانند يا به تاريخ علم علاقه‌اي ندارند پنهان مانده. و نكته‌ي ديگر اينكه برخي از مفاهيم رياضياتي و فيزيكي دوباره بازسازي شده و به شكل درستي در آمده چون نسبيت كامل نبود و هنوز مفاهيم و كاربردها و نتايج اون مشخص نبود. تقريبا 3 نسل از نسبيت گذشته.
يك شوخي فيزيكي بين فيزيكدانان هست كه اگر آينشتاين فرمول‌بندي كنوني و مفاهيم گسترده‌ي نسبيت نوين رو ببينه زياد متوجه قضيه نمي‌شه. علت در رياضيات پيچيده‌ايست كه خود آينشتاين هم در اون كمي ضعف داشت. منتهي نه در مقايسه با فيزيكدان عادي!
و اما اين ترجمه و كتاب. اين ترجمه از دكتر خواجه پور مانند بقيه‌ي كارهاي ايشون براي چاپ فارسي مناسب است. و دقت كافي در كتاب شده تا امانت مطلب حفظ بشه. من اين كتاب رو به كساني مي‌خواهند واقعا كمي با نسبيت آشنا بشن توصيه مي‌كنم. و. البته مجلدهاي ديگه اي هم خوارزمي چاپ كرده كه من معرفي كتاب رو با اونها ادامه ميدم. و اگر دوستان مي‌تونند كتابهاي مرتبط با آينشتاين رو حتماً‌ معرفي كنند تا كلا راجع به اين موضوع بحث رو ببنديم. علت اينه كه نكات زيادي بايد درباره‌ي مفاهيم و كتابها به بهانه‌ي آينشتاين بگيم.

نقدو معرفی کتاب! - Castor va Pollux - 04-10-2009

خیلی از نقد خوبتون ممنونم.
بسیار خب.این هم یک کتاب دیگه:
این کتاب سر جمع کار هایی است که انشتین در طول عمر خود برای بشریت انجام داده.
حاصل عمر آلبرت انشتاین
مترجم: ناصر موفقیان
ناشر: شرکت انتشارات علمی و فرهنگی
قیمت فعلی:دو هزار تومان
ببخشید که اینو میگم ولی متاستفانه عکس این رو هم ندارم

نقدو معرفی کتاب! - Shirmardi - 04-10-2009

سلام دوستان
راستش من در خودم رو در سطحی نمی دونم که بخوام مثل دوستان کتاب نقد بکنم!
اما سعی می کنم که کتاب معرفی بکنم.
کتابی که من می خواهم معرفی کنم کمی متفاوت است!

[عکس: 8f451d038d3ce229abeb71a8f8b73b50.jpg]

ستاره شناسی با رایانه های خانگی
مترجم سید فرخ حدیقه
انتشارات نوید شیراز
446 صفحه
در این کتاب
دستور های برنامه نویسی به زبان ++c (سی پلاس پلاس ) آورده شده!
شما با مطالعه این کتاب علاوه ب به دست آوردن مهارت در ستاره شناسی به کمک رایانه!
تبدیل به یک برنامه نویس حرفه ای هم می شوید.
قیمت کتاب
5500 تومان

نقدو معرفی کتاب! - Shirmardi - 04-10-2009

یک کتاب دیگر
کتابی با صفحات کامل گلاسه
با قیمت دو هزار تومان
نویسنده دکتر سید بهرام زمردیان
انتشارات: سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح

این کتاب به معرفی تاریخچه صنعت هوا و فضا پرداخته است.
از اولین موشک ها تا شاتل های فضایی

[عکس: 1239442302.jpg]

امیدوارم مورد توجه قرار بگیرد.