تالار گفتگو ستاره‌شناسان
نقدو معرفی کتاب! - نسخه قابل چاپ

+- تالار گفتگو ستاره‌شناسان (https://www.astrotalk.ir)
+-- انجمن: ابزارهای ستاره شناسی (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: کتاب (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=42)
+--- موضوع: نقدو معرفی کتاب! (/showthread.php?tid=588)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27

نقدو معرفی کتاب! - Owl - 12-17-2009

مدتی است فقط من دارم مطلب می گذارم اینجا و نظری نیست. مشکل کجاست؟

نقدو معرفی کتاب! - abadanastro - 12-17-2009

درود
باید ذکر کنم حضور شما در این تالار بویژه این سوژه بسیار برای ما مفید بوده و هست و خواهشمندم همچنان به کارتان با قدرت ادامه دهید .
مشکل اینجاست که ما شهرستانی ها کتابفروشی بزرگ و جامع یا نمایشگاه های عظیم نداریم تا با این کتب و محتوای آن ها آشنا بشیم !
در هر صورت خواستم از شما تشکر کنم

نقدو معرفی کتاب! - Owl - 12-22-2009

سلام
ممنون لطف داري. ولي من اينها رو مي‌نويسم براي اينكه دوستان كتابهايي كه فكر ميكنن جالبه براشون بخونن. ولي خبري نشد! خيلي‌كتابهامعرفي شده. به هر حال ميشه اين روزها كتابها رو راحت تهيه كرد. در اينترنت هم هست كه بشه خريد. و يا نمايشگاه‌هاي كتاب. در هر حال من ادامه ميدم. اميدوارم كتابهاي ديگري هم دوستان معرفي كنند. چون چند كتابي رو خودم نيم‌خواستم معرفي و نقد كنم. مي‌خواستم ديگران اين كار رو انجام بدن.

نقدو معرفی کتاب! - abadanastro - 12-24-2009

خب این هم 4 تا کتاب که دیگه ببخشید وقت نشد درست حسابی معرفی کنم مجبور شدم عکس کلی بذارم
منبع : www.ketab88.com

[عکس: 1261616390.jpg]

نقدو معرفی کتاب! - Owl - 12-28-2009

كتاب اول رو نگاهي انداختم. در نوع خودش كتاب بدي نيست. به صورت ميدان ديدهاي كوچك آسما رو بررسي كرده. اطلس به معناي خاص خودش نيست. ولي داده‌هاي خوبي داره كه در كنار هر نقشه هستند. نقشه‌ها كوچك هستند. دقت كافي نئدارند البته منظور مختصات نيست. منظور ظاهر نقشه است. با دوربين دو چشمي و يك نقشه‌ي كلياز آسمان شايد اين نقشه هم بد نباشه.
كتاب آخر رو هم به هر حال توصيه مي‌كنم. نويسنده در اسكاي معمولاً مقالات تاريخ نجوم داره. مسلماً كتاب مفيد هست. منتهي دقيق و كامل به معناي كتاب حرفه‌اي تحقيق و بررسي نجوم كهن نيست. ولي بايد اول اطلاع كلي رو كسب كنيد تا سراغ جزييات بريد. پس اين كتاب خوبهه
كتاب سوم هم نديده بودم. بايد ببينم. ولي عنوانش جذابه. منتهي شايد كمي تخصصي باشه.
كتاب دوم رو هم نديده بودم و ماهيت‌ش رو نمي‌دونم.
ممنون بابت معرفي اين كتابها.

نقدو معرفی کتاب! - abadanastro - 12-29-2009

من سه کتاب اول رو سفارش دادم تا به دستم برسه یک هفته طول میکشه ! بعد از مطالعه حتما نکات قابل توجه رو ذکر می کنم ، راستی کتابی در رابطه با تاریخ نجوم در همه جا سراغ ندارید ؟؟
کتاب آخر رو موجود نداشتند و دیگه هم چاپ نشده !

نقدو معرفی کتاب! - Owl - 01-02-2010

مفاهيم اخترفيزيك

مارتين هارويت

عكس كتاب فارسي رو ندارم. لااقل الان كه كتاب در كتابخونه منزله و من دور از دسترس من.

اين كتاب براي كساني كه دوره‌ي ليسانس فيزيك رو طي مي‌كنند و دوست دارند آشنا بشن با اخترفيزيك بسيار عاليه. تصور براينه كه كتابي با اين عنوان صرفاً راجع به موضوعات مرتبط نوشته باشه. ولي اين كتاب بسيار عالي است چراكه مكانيك آماري - كوانتم-الكترومغناطيس-فوتون و قطبش نور رو در 4 فصل بسيار مهم توضيح مبسوطي داده و كاربردشان رو با مثال در هر بخش آورده. بقيه‌ي فصلها كاملاً موضوع اخترفيزيكي دارند. ولي همين 4 فصل بحثهاي اساسي راجع به اخترفيزيك:‌ راديويي-گاما-فروسرخ-فرابنفش و غيره دارند.
ترجمه بسيار معقوله. من مشكلي با اين كتاب نداشتم. اين كتاب رو به كسانيكه با موضوعات فوق آشنايي دارند و دانشجويان علاقمند ليسانس فيزيك توصيه مي‌كنم.

نقدو معرفی کتاب! - abadanastro - 01-02-2010

درود
من به دنبال کتابی هستم که توضیح دقیق داده باشه در تمدن های مختلف و در طول تاریخ ستاره شناسی دقیقا به چه منظور بکار برده میشده و این کاربرد تا چه حد درست و دقیق بوده است
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

نقدو معرفی کتاب! - abadanastro - 01-10-2010

بالاخره بعد از 13 روز کتاب ها با پست سفارشی رسید
ای کاش نمی رسید
کتاب مجموعه جهان اسرار آمیز فضا برای گروه سنی نوجوانان بود ( تازه کار ها ) :?
کتاب آشنایی با کیهان شناسی هم پر فرمول بود Confusedhock:
و کتاب راهنمای رصد اجرام اعماق آسمان هم بدک نبود
من نمی دونم چرا ما شهرستانی ها باید در خرید کتاب این طوری دچار مشکل بشیم !!!!!!!!!!! :?:

نقدو معرفی کتاب! - New Astronomer - 01-10-2010

تبریک عرض می‌کنم. :wink:

راستی از کیفیت چاپ و طرح جلد و نوع بسته بندی و نحوه ارسالش راضی بودید؟

راستش من خودم روی تمیزی کتاب و جلد خیلی حساسم. برای همین هیچ وقت جرات نمیکنم کتاب پستی بخرم. چون میترسم موارد بالا رو رعایت نکنند. باید حتماً خودم برم توی کتاب فروشی و یکی رو (بهترینش رو) از بین حداقل ده تا انتخاب کنم. :!:

قبل از اینکه شما بگید من خودم میگم. آخه دیوونم دیگه. :wink: :lol:

راستی در مورد اون کتابه که گفتید پر فرموله اگه میشه یه معرفی خلاصه بفرمایید و اگه شد عنوان فصل‌هاش رو بنویسید.

خیلی ممنون میشم دوست عزیز من.

موفق باشید/.