تالار گفتگو ستاره‌شناسان
خرید تلسکوپ - نسخه قابل چاپ

+- تالار گفتگو ستاره‌شناسان (https://www.astrotalk.ir)
+-- انجمن: ابزارهای ستاره شناسی (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: تلسکوپ (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=36)
+--- موضوع: خرید تلسکوپ (/showthread.php?tid=439)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

خرید تلسکوپ - Sky_Watcher - 07-29-2011

amirali_night sky نوشته: F]ممنون ییخشید این تلسکوپ میتونه سیستم GOTO داشته باشه؟؟ یک سوال دیگه هم هست من با نرم افزار Stellarium دارم کار میکنم میتونه بهم کمک کنه تو نجوم و پیدا کردن صورتهای فلکی با تلسکوپ؟؟؟؟
اگه منظورت همون 102 میلیمتری شکستیه که باید بگم خودش سیستم GO TO داره.
جواب سوال دوم: آره ، میتونی با استلاریوم موقعیت صور فلکی رو پیدا کنی و تو آسمون محلتون ، اونو تشخیص بدید.

خرید تلسکوپ - amirali_night sky - 07-29-2011

مرسی قیمتش همون 450 هستش نه؟؟؟؟ اگه بخرمش فک کنم نیازام برطرف شده نه؟؟؟

خرید تلسکوپ - Regulus - 07-29-2011

تلسکوپی که شما انتخاب کرده بودید خودش GoTo داشت ولی همونطور که گفتم GoTo ش بدرد عکاسی بلند مدت نمی خوره و فقط تو رصد به کار میاد. GoTo فقط روی پایه های استوایی بدرد عکاسی می خوره. البته شما می تونید بعدا برای این تلسکوپ یه پایه استوایی GoTo بخرید. فعلا این تلسکوپ نیاز رصدیتونو بر طرف میکنه و برای عکاسی های با نوردهی کوتاه قابل استفادس.

ممنون ازشما دوست عزیز

سلام دوستان عزیز امیدوارم حالتون خوب باشه میخواستن در مورد نرم افزارStellarium یک مقدار توضیح بدید وقتی باهاش کارمینم گیج میشم Cry .///// یک سوال دیگه هم دارم تلسکوپ شكستي ١٠٢ ميليمتر با استقرار گوتو سمت- ارتفاعي که در بخش دست دوم قرار گرفته در سایت اسمان شب میتونه تمیز باشه یعنی ایرادی نداره دست دوم یعنی اینکه قبلا دست کسی بوده و ازش استفاده میکرده؟؟؟؟؟ :wink:

خرید تلسکوپ - Sky_Watcher - 07-30-2011

نه
اگه روی عکس همون تلسکوپ دست دوم کلیک کنید ، به شما درباره ی کارکرد آن میگوید.
من که رفتم جزئیاتش رو خوندم نوشته بود برای شب های رصدی و نمایش دادن اجرام به مردم استفاده شده و صاحبی نداشته.

خرید تلسکوپ - amirali_night sky - 07-30-2011

در مورد نرم افزارStellarium یک مقدار توضیح بدید وقتی باهاش کارمیکنم گیج میشم :roll:

خرید تلسکوپ - Soheil - 07-30-2011

من نرم افزار Stellarium رو 2 سال پیش کنجکاوانه خریدم و وقتی نصب کردم توی یه دستگاه زیاد ازش خوشم نیومد و خیلی هم از دیگران در مورد این نرم افزار می شنیدم نه تعریفش رو اسمش رو و تعجب می کردم که با وجود نرم افزار قوی starry night چرا همه از این نرم افرار نجومی اسم می برند و تنها توصیه من به شما اینه که به جای Stellarium از starry night استفده کنید بسیار نرم افزرا خوبیه اگر هم آشنایی ندارید میتونم بیشتر درباره اش براتون توضیح بدم و حتی توی شهر خودمون موسسه نجومی ای رو می شناسم که این نرم افزار رو میفروشه که خودم از اونجا خریدم و خب کار کرده و اگه تهیه اش براتون سخته میتونم براتون بخرم و بفرستم!! :!: :wink:

خرید تلسکوپ - amirali_night sky - 07-30-2011

سلام دوست عزیز منم ازStellarium خیلی تعریف شنیدم امت فوق العاده کارکردن باهاش سخته یا شایدم من نمیتونم باهاش کارکنم درمورد sttary night ام بگم که اگه شد دانلودش میکنم اگرهم نشد حتما بهت میگم واسم بگیریش// کار کردن با sttary night سخت نیست؟؟؟؟؟ :wink: :?:

خرید تلسکوپ - Regulus - 07-31-2011

Starry night نرم افزار خیلی جامعیه و کار کردن باهاش خیلی اسونه.