تالار گفتگو ستاره‌شناسان
خرید تلسکوپ - نسخه قابل چاپ

+- تالار گفتگو ستاره‌شناسان (https://www.astrotalk.ir)
+-- انجمن: ابزارهای ستاره شناسی (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: تلسکوپ (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=36)
+--- موضوع: خرید تلسکوپ (/showthread.php?tid=439)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

خرید تلسکوپ - Regulus - 06-02-2011

هر تلسکوپی با دهانه بزرگتر بهتره ولی باید توجه داشته باشید که وقتی می خواید تلسکوپو اینور و اونور ببرید هر چی تلسکوپ بزرگتر باشه بدبختی حملو نقلشم بیشتره.
کمر رو میترکونه. گردنو میشکنه. دیگه فکر کنم 14 اینچ نخاعو قطع کنه.
به هر حال باید به مسائل دیگه ای هم توجه کنید.
راستی اگه صورت های فلکی رو نمی شناسید کلا بی خیال رصد با تلسکوپ شید. البته تلسکوپو بخرید ولی فعلا استفاده نکنید چون بد تر گیج میشید. البته اگه Goto نمی خواید. در مورد Goto بگم که اگه هدفتون اینه که فقط اجرامو ببینید و براتون مهم نیست که خودتون اونا رو پیدا کنید یه تلسکوپ مجهز به Goto بگیرید. کلاس رفتن هم مهم نیست و تو کلاسم چیزایی رو که ادم با تجربه کردن میتونه بدست بیاره رو نمی گن و نمیشه گفت.

خرید تلسکوپ - afsane - 06-05-2011

واقعا ممنون از راهنماییاتون خیلی بهم کمک کردید
متشکرم.
من برای اینکه بخام رصد کنم باید خودم یاد بگیرم؟ :?:
من نمی دونم شما تو کدوم شهرایید ولی من مشهدم
فکر کنم باید آدم مادرزادی رصد بلد باشه :roll:
کی مشهدیه؟
بازم تشکر می کنم از راهنماییاتون
ممنون Tongue

خرید تلسکوپ - only orion - 06-05-2011

سلام
دوست عزیز درست رصد کردن رو کم کم خودتون یاد می گیرید.البته باید مطالب ساده ای رو از کتاب ها یا محلات هم بخونید.
مشهد رصدگران خوبی داره.میتونید تو باشگاه نجوم مشهد اطلاعات و ارتباطات نجومیتون رو بیشتر کنید.برای اطلاع از زمان باشگاه به www.toossky.ir مراجعه کنید.

خرید تلسکوپ - afsane - 06-05-2011

bale doroste anjoman nojoome mashahdo mishnasam
kheili vaghte too bashgahash sherkat mikonam
ba aghaie goharzade ke modire anjomanan chan jalase kelas dashtam vali nojoom moghadamati
nemidoonam vali fekonam kelas rasad nadaran
shayad tu nojoome takmili rasad iad midan :?:
merci azinke goftid Big Grin

خرید تلسکوپ - ali_solo_ejay - 06-05-2011

دوست عزیز من به شما پیشنهاد میکنم که یه 10 اینچ دابسونی با پایه جمع شونده بخر به همراه چشمی و آداپتور 2 اینچ.
به چند دلیل:
10 اینچ تلسکوپ متعادلی هست: نه زیاد بزرگه و هم کیفیت رصدت رو قابل قبول میکنه.
حملش زیاد هم سخت نیست: من توو پرشیا جا دادم 3نفرم توو ماشین نشستیم کلی هم بار با خودمون بردیم.
قیمتش هم خوبه: خود تلسکوپ حدود 800 تومنه، با کلی لوازم جانبی ماکزیمم 1 میلیون میشه.
چشمی 2 اینچ برای رصد ماه عالیه: توو چشمی 2 اینچ با تل 10 اینچ 3تا ماه جا میشه. (تصورش کن!!!!)
کمر درد هم نمیگیری: من یه سکو سیمانی 45 سانتی ساختم که تل رو روو اون میزارم و کمرم درد نمیگیره. :wink:
به نظر من GOTO نخر: چون لذت رصد به اینه که خودت بگرد و جرم رو پیدا کنی.
***هم ماه هم سیارات و هم اجرام تا قدر 14 رو توو آسمون تاریک براحتی میبینی.
*** فکر کنم یکی از بهترین راه های یاد گیری استفاده نرم افزار های نجومی هست. امتحان کن
مبارکت باشه و لذتش رو ببری

خرید تلسکوپ - abadanastro - 06-06-2011

آقای علی میشه یه عکس از تلسکوپت روی اون سکوی سیمانی که ساختی بگیری بذاری ؟
ممنون میشم

خرید تلسکوپ - MY SKY - 06-06-2011

یه دابسونی8اینچ گوتو اوریون هم بگیری خوبه خودش هم هم خط کننده دارهفکر کنم1میلیون و500تومن هستش بابقیه هم کیف حمل فیلتر و چشمی بارلو میشه تهیه کرد.اگر هم دوست داریساده بگیر با بقیش هم هرچی میخوای بگیر

خرید تلسکوپ - Regulus - 06-06-2011

afsane نوشته: من برای اینکه بخام رصد کنم باید خودم یاد بگیرم؟ :?:
فکر کنم باید آدم مادرزادی رصد بلد باشه Tongue
نه هیچکس مادرزاد رصدگر نیست. اما بعضی افراد به دلایلی (قدرت تمرکز و دقت ذاتی و یا اکتسابی) تو رصد توانایی بیشتری دارن و راحت همه چیز رو می بینن. که البته همونطور که گفتم میشه این توانایی ها رو با تمرین به دست اورد.
مطمئن هم باشید که هیچ کس دیدن رو نمی تونه به شما یاد بده. روش های بهتر دیدن رو میشه یاد داد ولی خود دیدن رو باید تجربه کرد.

خرید تلسکوپ - Regulus - 06-06-2011

ali_solo_ejay نوشته: دوست عزیز من به شما پیشنهاد میکنم که یه 10 اینچ دابسونی با پایه جمع شونده بخر به همراه چشمی و آداپتور 2 اینچ.
[/b]
لوله جمع شونده

خرید تلسکوپ - ali_solo_ejay - 06-07-2011

Regulus نوشته:
ali_solo_ejay نوشته: دوست عزیز من به شما پیشنهاد میکنم که یه 10 اینچ دابسونی با پایه جمع شونده بخر به همراه چشمی و آداپتور 2 اینچ.
[/b]
لوله جمع شونده

آره. همون لوله جمع شونده.

abadanastro عکسی ندارم از اونجا،چون توو باغمون بیرون از شهره. دوباره رفتم عکس میگیرم حتما. البته اشتباه ساختمش چون وقتی تلسکوپ رو عمود میکنم دیگه به چشمی نمیرسم.باید اصلاح شه. یه مکعب 1 در 1 با ارتفاع 45 سانته که ارتفاعش زیاده.