تالار گفتگو ستاره‌شناسان
خرید تلسکوپ - نسخه قابل چاپ

+- تالار گفتگو ستاره‌شناسان (https://www.astrotalk.ir)
+-- انجمن: ابزارهای ستاره شناسی (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: تلسکوپ (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=36)
+--- موضوع: خرید تلسکوپ (/showthread.php?tid=439)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

خرید تلسکوپ - Astronomer169 - 11-11-2010

چشمی تلسکوپ تون زومه یعنی 6-25 میلی متر یا یه 6میلی متر + 25 ملی متر! فک کنم زوم باشه چون معمولا ای نطور چشمی برای یه تلسوپ قرار نیمیدن!
اگه زومه شچمی رو بچرخون و بزار بالای 10 میلی متر! اون ووقع مشتری و نگاه کن و حالشو ببر! واینکه اگه استاری نایت دای برو شبیه ساز FOV و ببین مشتری در میدان دیدت چقدره!!!

خرید تلسکوپ - mars_mhg - 11-14-2010

با سلام خدمت دوستان و با تشکر از راهنماییهای شما
دوست عزیز معمولا وقتی یک تلسکوپ نیوتنی میخری دو الی سه چشمی باهاش بهت میدن که فکر میکنم بصورتی انتخاب میکنن که تو ذوق خریدار نخوره یعنی همون فاصله کانونی عدسی شیئی تقسیم بر عدسی چشمی .
خب منظور شما را از چشمی زوم نفهمیدم ولی من دو تا تلسکوپ 6 و 8 اینچی خریدم که هر دو دارای سه چشمی بودن و من اینجوری فکر میکنم که چشمی هایی که انتخابت میکنن و به همراه تلسکوپ میدن حتما تناسب داره با تلسکوپ نمیدونم شاید هم اشتباه میکنم . شاید بایستی چشمی های دیگری محیا کنم و من تو همین مسائل مشکل داشتم .
تلسکوپ من 8 اینچی از نو ع آینه ای یا همون نیوتونیه . ساخت کارخانه مدیک.

m mehdi نوشته: حالا واقعا تصویر مشتری تو تلسکوپی 8 اینچی با فاصله کانونی 1200 با چشمی مثلا 4 یا 6 میلیمتری چه اندازه ایه چه شکلیه ؟

یابعبارتی این مشتری با بزرگنمایی 200 یا 300 برابر چه شکلیه ؟

کسی دیده ؟
با سلام
دوست عزیز شما هرجه از چشمی های با شماره کمتر استفاده کنید تصویر مات تر و وضوح آن کمتر میشود تا جائیکه با چشمی 4 میلیمتر شما ( منظور تلسکوپ 8 اینچی است ) حتی نوار قهوه ای مشتری را هم خوب نمیبینید ولی چشمیهای با شماره بیشتر وضوح تصویر بهتری را ارائه میدن . من خودم وضوح تصویر رو برتر از بزرگنمایی میدونم به قول رفیقمون چه چیزی رو میخوای ببینی . کلا در تلسکوپها هرچه از چشمی های کوچکتر ( یعنی چشمیهایی بابزرگنمائی بیشتر ) استفاده کنی از وضوح تصاویر کاسته خواهد شد. فکر کنم وقتی خودت نگاه کنی با من هم عقیده خواهی شد .
تصویر مشتری رو در یک کتاب نجوم با یک تلسکوپ 200 اینچی که متعلق به یک رصد خانه اگه اشتباه نکنم در امریکا با اندازه یک دو تومانی ولی تقریبا بدون کیفیت به تصویر کشیده بودن .

Astronomer169 نوشته: سلام
خوب تصاویر با رصد خیلی فرق داره! در عکس تصاویرثبت میشه با نورهای بیشتر!!!!
با چه چشمی سیارات رو می بینی؟25 میلی متر؟
ببین آقا من با تلسکوپ تقدریبا اسباب بازی مشتری و 4 قمر رو بخوبی+زحل و حلقه اش+ ناهید+سحابی و کهکشان و..رو دیدم! مطمئنن از چیزایی که باید رصد کنی درستو حسابی خبر نداری!!!
با بزرنمایی بالای 60-70 فکر کنم به تونی به خوبی مشتریر ببینی!!! آقا یه موقع نا امید نشیا! اون عکس ای که میبینی با تلسکوپ ها کوچک ولی حیرت انگیز انداختن یا با دوربین های CCD یا وبگم های نجومی گفه شده+پردازش خوب!!! تو هم اگه ابزار عکاسی مناسب داشته باشی میتونی عکس های خوبی بگیری! البته باید متور هم داشته باشه مقرت!

ممنون دوست بزرگوار
وقتی تلسکوپ رو خریدم به همراهش سه چشمی بود 25mm--6mm--4.5mm خب هرکدام از این چشمیها با توجه به بزرگنمائیشان گونه ای تصویر به ما میدهند مثلا تصویر با چشمی 25mm وضوح خوبی داره ولی کوچک میباشد . با چشمی 6mm تصویر درشتر ولی مات تر دیده خواهد شد . دوست عزیز من سیاره مشتری و زهره و زحل رو به خوبی در آسمان میشناسم . 4 قمر مشتری با چشمی 25mm به روشنی قابل تشخیصن ولی خب منظورم اندازه خود مشتری بود که فکر میکردم حداقل به اندازه یک یک تومانی باید باشد که اینجور نبود . منظور من ندیدن نبود بلکه کوچک دیدن بود که وقتی از چشمی های کوچک هم که استفاده میشه تصویر زیادی مات خواهد شد . سوال من این بود که آیا واقعا تصویر با یک تلسکوپ 8 اینجی باید به همین اندازه باشد . مشکلی در رصد سیارات ندارم . مشکل در حد و اندازه آنها با یک تلسکوپ 8 اینچیه .
با تشکر از شما

mars_mhg نوشته:
Astronomer169 نوشته: سلام
خوب تصاویر با رصد خیلی فرق داره! در عکس تصاویرثبت میشه با نورهای بیشتر!!!!
با چه چشمی سیارات رو می بینی؟25 میلی متر؟
ببین آقا من با تلسکوپ تقدریبا اسباب بازی مشتری و 4 قمر رو بخوبی+زحل و حلقه اش+ ناهید+سحابی و کهکشان و..رو دیدم! مطمئنن از چیزایی که باید رصد کنی درستو حسابی خبر نداری!!!
با بزرنمایی بالای 60-70 فکر کنم به تونی به خوبی مشتریر ببینی!!! آقا یه موقع نا امید نشیا! اون عکس ای که میبینی با تلسکوپ ها کوچک ولی حیرت انگیز انداختن یا با دوربین های CCD یا وبگم های نجومی گفه شده+پردازش خوب!!! تو هم اگه ابزار عکاسی مناسب داشته باشی میتونی عکس های خوبی بگیری! البته باید متور هم داشته باشه مقرت!

ممنون دوست بزرگوار
وقتی تلسکوپ رو خریدم به همراهش سه چشمی بود 25mm--6mm--4.5mm خب هرکدام از این چشمیها با توجه به بزرگنمائیشان گونه ای تصویر به ما میدهند مثلا تصویر با چشمی 25mm وضوح خوبی داره ولی کوچک میباشد . با چشمی 6mm تصویر درشتر ولی مات تر دیده خواهد شد . دوست عزیز من سیاره مشتری و زهره و زحل رو به خوبی در آسمان میشناسم . 4 قمر مشتری با چشمی 25mm به روشنی قابل تشخیصن ولی خب منظورم اندازه خود مشتری بود که فکر میکردم حداقل به اندازه یک یک تومانی باید باشد که اینجور نبود . منظور من ندیدن نبود بلکه کوچک دیدن بود که وقتی از چشمی های کوچک هم که استفاده میشه تصویر زیادی مات خواهد شد . سوال من این بود که آیا واقعا تصویر با یک تلسکوپ 8 اینجی باید به همین اندازه باشد . مشکلی در رصد سیارات ندارم . مشکل در حد و اندازه آنها با یک تلسکوپ 8 اینچیه .
با تشکر از شما
مشتری با دو نوار کمرنگ قهوه ای به شکل یک گوی نورانی مشاهده میشه که قطرش زیر 10mm میباشد . چشمی 25 و بارلو

خرید تلسکوپ - m mehdi - 11-15-2010

راهنماییم کنین کدوم مارک تلسکوپ بازتابی کیفیت وضوح کارایی و قیمت به صرفه تری داره ... البته برا مبتدی اشنا به صور فلکی

(البته برا رصد سیارات وهم سحابیها )

همچنین برای حمل اسونتر . با هزینه تا 1 میلیون : اسکای واچر ویکسن یا مید یا اوریون .

سوال دیگه اینکه اگه هدف عکاسی نباشه تفاوت قیمت استواییها با دابسونیها می ارزه ( هم از نظر حمل هم کارایی اسونی کار و.....)

ایا میشه یه لوله 8 اینچی رو eq3 مطمئن نصب کرد ویا یه 10 اینچی رو eq3 یا eq5 با اطمینان نصبش کرد ؟
اگه توضیحات کاملی بدید ممنون میشم ..

من 2 هفته است نتونستم با آقای جعفری زاده تماس بگیرم هم واسه راهنمایی ازشون وهم خرید تلسکوپ ... نه از طریق تلفن نه ایمیل و....

خرید تلسکوپ - GHU - 01-24-2011

به نام خداوند بخشنده مهربان

با سلام

من تازه کارم و فرد مبتدی هستم.

می خواهم یک تلسکوپ بخرم و بودجه من چیزی در حدود 200 تا 220هزار تومان است.

تو اینترنت گشتم ولی چیز مناسبی پیدا نکردم .

از این رو می خواهم که به بازار (بورس) تلسکوپ در تهران بروم ولی نمی دانم که بورس تلسکوپ در تهران در کجاست.

اگر اساتید محترم لطف کنند و من را راهنمایی کنند و بگویند که بازار (بورس) تلسکوپ در تهران کجاست و ادرسش را بدهند من خیلی متشکر می شوم.

در ضمن این سوال را دارم که شما با 200 هزار تومان چه چیزی را پیشنهاد میکنید؟ایا با 200 هزار تومان می توان عکس بردای از اسمان شب کرد؟ایا به کامپیوتر وصل میشه؟ایا موتوردار است؟و.....

اگر زودتر راهنمایی ام کنید از شما ممنون می شوم.

منظر پاسخ شما (اساتید محترم و عزیز) هستم........

با تشکر

خرید تلسکوپ - iman2 - 01-24-2011

GHU نوشته: به نام خداوند بخشنده مهربان

با سلام

من تازه کارم و فرد مبتدی هستم.

می خواهم یک تلسکوپ بخرم و بودجه من چیزی در حدود 200 تا 220هزار تومان است.

تو اینترنت گشتم ولی چیز مناسبی پیدا نکردم .

از این رو می خواهم که به بازار (بورس) تلسکوپ در تهران بروم ولی نمی دانم که بورس تلسکوپ در تهران در کجاست.

اگر اساتید محترم لطف کنند و من را راهنمایی کنند و بگویند که بازار (بورس) تلسکوپ در تهران کجاست و ادرسش را بدهند من خیلی متشکر می شوم.

در ضمن این سوال را دارم که شما با 200 هزار تومان چه چیزی را پیشنهاد میکنید؟ایا با 200 هزار تومان می توان عکس بردای از اسمان شب کرد؟ایا به کامپیوتر وصل میشه؟ایا موتوردار است؟و.....

اگر زودتر راهنمایی ام کنید از شما ممنون می شوم.

منظر پاسخ شما (اساتید محترم و عزیز) هستم........

با تشکر

کلا با این قیمت نمیتونی تلسکوپ خوبی تهیه کنی.فکر میکنم که پیشنهاد اکثر دوستان بهتون اینه که با دوربین دوچشمی تهیه کنید.چون با مبلغی که مد نظر دارید میشه یه دوربین دوچشمی نسبتا خوب تهیه کرد و از اونجایی که تازه کارید بهتره با دوربین شروع کنید. پس قائدتا عکاسی و موتور هم فعلا دورش رو خط بکشید.یرای تهیه ی دوربین دوچشمی نیازی به بازار رفتن ندارید.اینترنتی اقدام کنید راحترید

خرید تلسکوپ - GHU - 01-24-2011

به نام خداوند بخشنده مهربان

با سلام

از این که من را راهنمایی کردید متشکرم.

ولی در کل بازار (بورس) تلسکوپ تهران در کجاست؟اگر ادرس دقیقش را بدهید ممنون می شوم.

با تشکر :wink:

خرید تلسکوپ - Regulus - 01-24-2011

اقا خوشحالیا بازار بورس کجا بود. Smile :o Big Grin Tongue :lol:
همش دو سه تا فروشگاه تک و توک هر کدوم تو یه گوشه تهران برا خودشون افتادن.
اگه تو کارت جدی هستی و می خوای دنبالشو بگیری یه دوربین دو چشمی می تونه بهترین دوستت بشه ولی اگه فکر می کنی بدون تلسکوپ علاقتو از دست میدی بهتره پولاتو یه مدتی جمع کنی.فکر کنم تو رنج قیمت 300 تا 350 تومان بتونی یه دابسونی 6 اینچ بخری ولی مطمئن باش با این پول تلسکوپی که مناسب عکاسی باشه پیدا نمی کنی. بازم تکرار می کنم اگه علاقتو به نجوم از دست نمیدی دوربین دوچشمی بگیر.مطمئن باش ضرر نمی کنی. :wink: