تالار گفتگو ستاره‌شناسان
خرید تلسکوپ - نسخه قابل چاپ

+- تالار گفتگو ستاره‌شناسان (https://www.astrotalk.ir)
+-- انجمن: ابزارهای ستاره شناسی (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: تلسکوپ (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=36)
+--- موضوع: خرید تلسکوپ (/showthread.php?tid=439)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

خرید تلسکوپ - astroshadi - 11-08-2010

eq3-2 كه goto نداره متاسفانه ,eq 5 است كه goto داره و 800 تومانه ،اين كه ميگيد 200-300 تومن گرون تره چه جوريه ،آخ جون ميخوامممم Big Grin
موتورشم تك محوره البته ميشه دو محورش كرد

خرید تلسکوپ - Astronomer169 - 11-10-2010

زیاد خوشحال نباش عزیز منورمو نفهمیدی! Big Grin
EQ3-2 دو موتوره هم فکر کنم بشه ولی همون تک محور بعد کافیه واسه عکاسی آماتوری!!!گوتو هم که نداره!!!
اون 200-300 تومنی که گفتم گرونه واسه مقر EQ5 بود که گفتم نه EQ3-2! به هر حال باید EQ3-2 + تلسکوپ 6 اینچ + ادوات عکاسی و رصد بخری!!
پولتو جمع کن یه 8 یا 10 اینچ لوله خالی + مقر EQ5 با دو موتور بگیری که یال واسه چندین یا چند ده سال راحت باشه!! من احتمال میدم تا سال دیگه یا دو سال یگه مجبو شی دوباره اپتک و مقر بخری!!! :!:

خرید تلسکوپ - mars_mhg - 11-10-2010

سلام دوستان
چندی پیش یک تلسکوپپ 8 اینچ از نوع نیوتونی گرفتم فکر میکردم با توجه به عکسهایی که در بعضی از سایتها به نمایش میگذاشتند و نوع تلسکوپشون هم اعلام میکردن پس میبایست من با این تلسکوپ سیاره و اجرام رو خیلی بهتر ببینم اما دوستان اصلا اینجور نبود نمیدانم من در اشتباه هستم یا ........
برای مثال زحل به اندازه یک عدس شاید ذرهای بزرگتر با نوار روشنی که دورش دیده میشد اصلا طوری نبود که فکر میکردم .
ژوپیتر که خیلی ارادت دارم بهش و از دیدن اون با قمرهاش سیر نمیشم به اندازه یک دکمه کوچولو با نوار قهوه ای دیده میشه .

شما راهنمائیم کنید آیا تصاویر با یک تلسکوپ 8 اینچی واقعا چنین است ؟ پس چرا در بعضی از سایتها عکسهایی بسیار درشت و واضح را به تلسکوپهایی خیلی کوجکتر نسبت میدهند . ممنون [size=150]
[/size]

با سلام دوستان کسی هست راهنمائئ کنه مشتری و اقمارش و زحل با یک تلسکوپ 8 اینچی چگونه دیده میشوند؟
ممنون میشم

سلام
دوستان گرامی من یک تلسکوپ 8 اینچی نیوتونی خریداری کردم ولی تصاویر اصلا اون طوری که فکر میکردم نبود مثلا در بعضی از سایتها عکسی بسیار درشت با وضوح تقریبا عالی نشون میدن و نسبتش میدن به یک تلسکوپ کوچک ولی وقتی خودم مشتری و زحل رو دیدم چیزی درشتر از یک عدس و یا یک دکمه درخشان ندیدم نظرتون چیه من اشتباه میکنم و یا اینکه خدای ناکرده .......
در هر صورت ناراضی نیستم ولی انتظارم چیز دیگری بود البته همانطور که گفتم دیدن بعضی از تصاویر در بعضی از سایتها شاید انتظارم رو بالا بردن نمیدونم شما خواهشن هر چقدر که میتوانید با واقعیت آشنایم کنید .ممنون از همه عزیزان

خرید تلسکوپ - drdehghani - 11-10-2010

همینجوره! ایراد از تلسکوپ شما نیست!
البته مشتری بیشتر از عدس دیده میشه! بستگی به چشمی هم داره مسلما!
توی سایت ها عکس ها ادیت شده هست. و کلی روش کار کردن

ممنونم از شما دوست عزیز
به نظر شما از چه چشمی باید استفاده کنم ؟
چشمی هائئ که با تلسکوپ به من دادند 25mm-6mm و 4.5mm بوده به نظر شما باید چشمی دیگری نیز تهیه کنم ؟ قیمت چشمی خوب چقدره ؟ آخر وقتی مشتر ی رو مثل یک گوی سفید با کمر بندی قهوه ای رنگ خیلی کمرنگ ببینی یک جورائی تو ذوق آدم میخوره . در هر صورت از شما دوست عزیز سپاسگزارم .

خرید تلسکوپ - m mehdi - 11-10-2010

[quote="mars_mhg"]ممنونم از شما دوست عزیز
به نظر شما از چه چشمی باید استفاده کنم ؟
چشمی هائئ که با تلسکوپ به من دادند 25mm-6mm و 4.5mm بوده به نظر شما باید چشمی دیگری نیز تهیه کنم ؟

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

به نظر من علت چشمی هاشه . حداکثر بزرگنمایی ذکر شده برا هر تلسکوپ بشرط چشمی مناسبه .

بزرگنمایی تلسکوپ (البته تئوری )عبارت است از نسبت فاصله کانونی شیئی به چشمی .

خرید تلسکوپ - m mehdi - 11-10-2010

حالا واقعا تصویر مشتری تو تلسکوپی 8 اینچی با فاصله کانونی 1200 با چشمی مثلا 4 یا 6 میلیمتری چه اندازه ایه چه شکلیه ؟

یابعبارتی این مشتری با بزرگنمایی 200 یا 300 برابر چه شکلیه ؟

کسی دیده ؟

خرید تلسکوپ - Astronomer169 - 11-11-2010

سلام
خوب تصاویر با رصد خیلی فرق داره! در عکس تصاویرثبت میشه با نورهای بیشتر!!!!
با چه چشمی سیارات رو می بینی؟25 میلی متر؟
ببین آقا من با تلسکوپ تقدریبا اسباب بازی مشتری و 4 قمر رو بخوبی+زحل و حلقه اش+ ناهید+سحابی و کهکشان و..رو دیدم! مطمئنن از چیزایی که باید رصد کنی درستو حسابی خبر نداری!!!
با بزرنمایی بالای 60-70 فکر کنم به تونی به خوبی مشتریر ببینی!!! آقا یه موقع نا امید نشیا! اون عکس ای که میبینی با تلسکوپ ها کوچک ولی حیرت انگیز انداختن یا با دوربین های CCD یا وبگم های نجومی گفه شده+پردازش خوب!!! تو هم اگه ابزار عکاسی مناسب داشته باشی میتونی عکس های خوبی بگیری! البته باید متور هم داشته باشه مقرت!