تالار گفتگو ستاره‌شناسان
خرید تلسکوپ - نسخه قابل چاپ

+- تالار گفتگو ستاره‌شناسان (https://www.astrotalk.ir)
+-- انجمن: ابزارهای ستاره شناسی (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: تلسکوپ (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=36)
+--- موضوع: خرید تلسکوپ (/showthread.php?tid=439)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

خرید تلسکوپ - dahr - 07-29-2010

سلام به همه من 550 تومان بودجه داشتم میخواستم ببینم توی این رنج قیمت تلسکوپ خوبی هست ؟
من یک تلسکوپ میخوام که هم بشه با اون عکاسی کرد هم رصد قدرت بزرگنمایی خوبی هم داشته باشد من چند تا تلسکوپ انتخواب کردم به نظر شما کدوم بهتره؟
90 میلیمتری ماکستوف-کاسگرین اوریون
102 میلیمتری ماکستوف-کاسگرین اوریون
130 میلیمتری نیوتنی باردیاب خودکار starseeker
8 اینچی دابسونی اوریون یا اسکای واچر
120 میلیمتری شکستی اکروماتیک الماس سیاه فقط لوله اپتیکی
تلسکوپ اپکروماتیک شکستی 66 میلیمتری اسکای واچر
اگر تلسکوپ خوب دیگه ای میشناسید که توی این رنج قیمت میشناسید معرفی کنید ممنونم.
:mrgreen: :mrgreen:

خرید تلسکوپ - ORION-M42 - 07-29-2010

-------------------

خرید تلسکوپ - dahr - 07-30-2010

کسی تلسکوپ خوبه دیگه ای توی این رنج قیمت می شناسد؟ Big Grin

خرید تلسکوپ - doctorp30 - 07-30-2010

ORION-M42 نوشته: 90 میلیمتری ماکستوف-کاسگرین اوریون و 102 میلیمتری ماکستوف-کاسگرین اوریون این نوع تلسکوپ ها برای عکاسی مناسبند
دوست عزیز دادن اطلاعات غلط بدترین کاریه که یه فرد می تونه در یک محیط علمی انجام بده.
این دو تلسکوپ به دلیل داشتن نسبت کانونی بسیار بالا به هیچ وجه قابل استفاده برای عکاسی آسمان شب نمی باشند .
فقط ممکنه به درد عکاسی سیارات و ماه بخورند که به دلیل شل شدن پیچ فوکوس آینه پس از مدتی ،غیر قابل استفاده با کم استفاده می شن.
تلسکوپ های آکروماتیک برای عکاسی نجومی بسیار مناسبن و خطای رنگی اون ها در حدی نیست که نشه باشون عکاسی کرد و این ابیراهی با یه فیلتر کاهنده نور بنفش حل می شه.
لطفا اگر در مورد اطلاعی ندارید یا به صورت عملی تجربه نکردید ، پیشنهادی غلط به دوستان ندید .
این موضوع تو این تالار بسیار رایج شده و باعث نگرانیه .

خرید تلسکوپ - dahr - 07-30-2010

سلام doctorp30 ببخشید میشه بگید چه تلسکوپ اکروماتیکی توی این رنج قیمت خوب هست؟

خرید تلسکوپ - ORION-M42 - 07-31-2010

دوست عزیز دادن اطلاعات غلط بدترین کاریه که یه فرد می تونه در یک محیط علمی انجام بده.

من اطلاعات غلط ندادم چیزی رو که شنیده بودم نقل کردم

به متن زیر توجه کنید

(( ماکسوتوفها را بیشتر به خاطر تخت بودن تصویر برای عکاسی با نوردهی طولانی استفاده می کنند نه رصد چشمی ))

این دقیقا متنی است که آقای بابک سدهی برای من فرستاده اند . لازم به ذکر است که ایشان همکار سازمان منجمان بدون

مرز و نیز از اعضای فعال انجمن سلطنتی کانادا هستند .

تازه من تا حالا نشنیدم کسی گفته باشه آکروماتیک ها برای عکاسی مناسبند اون آپوکروماتیک ها هستند که مناسب عکاسی هستند

حالا به نظر شما این اطلاعات نا درست هستند ؟؟؟

پس به هرحال من آنها را حذف می کنم

خرید تلسکوپ - doctorp30 - 07-31-2010

نظر آقای سدهی محترم اما ایشون گفتن ماکستوف ها ، نه ماکستوف کاسگرین ها که نسبت کانونی بالا 10 دارن !
هیچکس نمی تونه با همچین نسبت کانونی عکاسی کنه و در هیچ جای دنیا هم کسی با همچین تلسکوپ هایی عکاسی اعماق آسمان نمی کنه.
این تلسکوپ ها فقط برای صد سیارات و ماه ، دنباله دار ها ، خورشید و بعضی سحابی های سیاره نما مناسب هستن.
در ضمن نظر یک نفر نمی تونه رفرنس و مدرک باشه و در صورتی که شما تعداد زیادی مقاله در یک زمینه خونده باشید و به صورت عملی تجربه کرده باشید می تونید نتیجه ای رو که گرفتید به بقیه پیشنهاد کنید.
تصویر تخت این تلسکوپ ها هم یعد از 1 الی 2 سال با شل شدن آینه از بین می ره.
تلسکوپ های آکروماتیک همواره برای عکاسی مناسب بودن و لازم نیست که شما فرق بین آکروماتیک با آپوکروماتیک رو به من متذکر بشید .
بهترین عکاس های اعماق آسمان با آکروماتیک ها و در درجه ی بعدی با آپوکروماتیک ها عکاسی می کنن و خیلی از عکاس های ایرانی هم همین الان با آکروماتیک ها عکس های بسیار با کیفیتی میگیرن.
dahr نوشته: سلام doctorp30 ببخشید میشه بگید چه تلسکوپ اکروماتیکی توی این رنج قیمت خوب هست؟
تلسکوپ هایی با دهانه ی بالای 80 میلیمتر بسیار مناسبن .
سری الماس سیاه اسکای واچر تلسکوپ های خوبی هستن که تجهیزات جانبی خوبی هم همراه دارن.
برای خرید با آقای جعفری زاده تماس بگیرین
09354844077

خرید تلسکوپ - dahr - 07-31-2010

ببخشید قیمتش چه قدر میشود؟

خرید تلسکوپ - dahr - 07-31-2010

سلام من 2 تا تلسکوپ شکستی اپکروماتیک و اکروماتیک و یک نیوتنی دیدم میشه بگید کدوم برای رصد و عکاسی بهتره ؟

شکستی آپوکروماتیک ٦٦ میلی‌متری William Optics - ZenithStar 66 SD Apo & Petzval EDفقط پایه
شکستی آپوکروماتیک ٦٦ میلیمتر EQUINOX 66 ED – Skywatcher405فقط پایه
ميليمتر نيوتني با ردياب خودكار اوريون مدل StrarSeeker - #9748535
١٢٠ میلیمتر شکستی آکروماتیک الماس سیاهBKD120F1000 OTAW456فقط پایه

خرید تلسکوپ - dahr - 08-01-2010

از همه دوستانی که در زمینه تلسکوپ تجربه دارند خواهشمندم در این تالار شرکت کنند.