تالار گفتگو ستاره‌شناسان
راهنمایی برای خرید تلسکوپ - نسخه قابل چاپ

+- تالار گفتگو ستاره‌شناسان (https://www.astrotalk.ir)
+-- انجمن: ابزارهای ستاره شناسی (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: تلسکوپ (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=36)
+--- موضوع: راهنمایی برای خرید تلسکوپ (/showthread.php?tid=2567)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

راهنمایی برای خرید تلسکوپ - Regulus - 04-12-2014

XT8 نوشته: کامار که شکستی هستش رو زیاد پیشنهاد نمی کنم /از لحاظ مرغوبیت و توانایی واقعی کالادابسونی 8 الان قیمت گرفتم 1.7 ت .بنده چند وقت قبل یکی فروختم 900 ت /اگر زودتر اطلاع می دادید تقدیم می کردم / /بهترین مورد دست دوم تمیز هستش که زیاد هم ضرر ندهید .
دابسونی 8 رو 1400 میچرخه ها!
1700 خیلی بالاست، خیلی.
درضمن فاصله کانونی استاندارد دابسونی های 6 و 8 و 10، 1200mm هست. کوتاهتر یه مشکل داره، بلند ترم یه مشکل.

راهنمایی برای خرید تلسکوپ - aref.moradi - 04-12-2014

حالا که میخوام خرج کنم بخورده بیشتر میزارم بجاش از خریدم مطمن میشم پس پیشنهاد میکنید اونی روکه فاصله کانونیش8 رو بخرم؟

راهنمایی برای خرید تلسکوپ - Regulus - 04-12-2014

نه.
قطر اینش 8 اینچه و فاصله کانونیش 1200.
دابسونی اسکای واچر ساده و خوبه.
من خودم همینو دارم.

راهنمایی برای خرید تلسکوپ - M_Saturn - 04-12-2014

بله. نظر دوستان دیگه هم به ایشون کمک میکمنه.
توی این رنج قیمت اجازه بدین یکم دیگه بگردیم

راهنمایی برای خرید تلسکوپ - XT8 - 04-12-2014

نمی دانم والله خودم بیشتر شاخ در اوردم ناسلامتی نمایندگی اسمان شب اصفهان هستند...

راهنمایی برای خرید تلسکوپ - M_Saturn - 04-12-2014

با شعبه تهران تماس بگیرید

راهنمایی برای خرید تلسکوپ - aref.moradi - 04-13-2014

M_Saturn نوشته: با شعبه تهران تماس بگیرید

فروشنده خودش گفت ندارم ولی برات قیمت میکنم و میارم البته گفتش دو مدل 1/400 و 1/700 تفاوت قیمت هم بخاطر فاصله کانونیش گفت هرچقدر فاصله بیشتر باشه کیفیت تصویر بهتر تا اینجا متوجه شدم بنا به تعریف دوستان دابسونی بهتره فقط مونده یه فکری بحال روشنایی هوا بکنم چون شبا نور تیر برق و اپارتمان و چندتا نورافکن که کارگذاشتن برام مشکل ساز

راهنمایی برای خرید تلسکوپ - aref.moradi - 04-13-2014

M_Saturn نوشته: با شعبه تهران تماس بگیرید

فروشنده خودش گفت ندارم ولی برات قیمت میکنم و میارم البته گفتش دو مدل 1/400 و 1/700 تفاوت قیمت هم بخاطر فاصله کانونیش گفت هرچقدر فاصله بیشتر باشه کیفیت تصویر بهتر تا اینجا متوجه شدم بنا به تعریف دوستان دابسونی بهتره فقط مونده یه فکری بحال روشنایی هوا بکنم چون شبا نور تیر برق و اپارتمان و چندتا نورافکن که کارگذاشتن برام مشکل ساز

راهنمایی برای خرید تلسکوپ - Regulus - 04-13-2014

aref.moradi نوشته: فروشنده خودش گفت ندارم ولی برات قیمت میکنم و میارم البته گفتش دو مدل 1/400 و 1/700 تفاوت قیمت هم بخاطر فاصله کانونیش گفت هرچقدر فاصله بیشتر باشه کیفیت تصویر بهتر تا اینجا متوجه شدم بنا به تعریف دوستان دابسونی بهتره فقط مونده یه فکری بحال روشنایی هوا بکنم چون شبا نور تیر برق و اپارتمان و چندتا نورافکن که کارگذاشتن برام مشکل ساز
هر چی فاصله کانونی بیشتر باشه، بزرگنمایی بیشتر میشه ولی در عوض میدان دید کم میشه.بر عکس، هر چی فاصله کانونی کم باشه، بزرگنمایی کمتر و میدان دید بزرگتره.یه تلسکوپ همه کاره باید فاصله کانونی متوسطی داشته باشه. یعنی با نسبت کانونی بین 5 و 6.برای دابسونی ها چون طول لوله باید زیاد بشه تا راحت بشه از پشت چشمی رصد کرد، از نسبت کانونی 6 استفاده میکنن.

راهنمایی برای خرید تلسکوپ - Regulus - 04-13-2014

نسبت کانونی از تقسیم فاصله کانونی به قطر اینه بدست میاد.
مثلا اینه 200mm و فاصله کانونی 1200mm نسبت کانونی 6 رو میدن.